Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězdná Simona Peková: Život se s herečkou nemazlil. Prožila domácí násilí, potrat, ale nikdy se nevzdala a bojovala

Přišla, viděla, zvítězila. Tak by se dal popsat vzlet Simony Pekové (69) mezi nejzářivější hvězdy našeho filmu. Pro mnohé neznámá herečka získala cenu Český lev a všechny odzbrojila svou nakažlivou upřímností a neskutečným charismatem. Dáma s velkým „D” si však prošla peklem a její život nebyl vždy procházkou růžovým sadem. Díky své povaze však dokázala bojovat a nikdy nesvěsila hlavu.

Vyrůstala v herecké rodině a tatínek byl také scénograf a kostýmní výtvarník. Bohužel tragicky zemřel, když byla Simona tříletá holčička. Maminka si našla nového partnera a narodil se jí bratr. V tu chvíli se pozornost strhla na miminko a Simona cítila potřebu se zviditelnit, aby se na ni v rodině „nezapomnělo”. Odtud pramení její předvádění a šaškování. 

Herečku neúspěch nesrazil na kolena 

Do žádného dramatického kroužku však nechodila, talent měla v sobě a po maturitě byla pro ni jasnou volbu přihláška na JAMU. K jejímu velkému zklamání ji ale nevzali. To s mladou slečnou zamávalo, ale nevzdala se. Objížděla divadla, studovala francouzštinu a dřela jako kůň na další přijímačky. Píle se vyplatila a Peková se stala studentkou JAMU. „Nemohla bych být nikým jiným. Asi by mi šla režie, umím si leccos sama napsat. Já, když se pustím do tvorby, jsem strašný zarputilec,” uvedla Simona pro Novinky.cz, že herectví bylo pro ni zkrátka jedinou a jasnou volbou. 

Přišla v noci a zazářila 

Diváci brněnské HaDivadla moc dobře znají Pekové projev a vědí, že herečka do svých postav dává vše. Tak tomu bylo i v případě filmu Přišla v noci, jenž ze Simony udělal hvězdu. Valerii ztvárnila naprosto geniálně. Diváka přiková do křesla a ten neví, jestli jí má nenávidět nebo litovat. To, co ve snímku Peková předvedla, by se dalo nazvat hereckým koncertem. Po shlédnut filmu se její jméno začalo čím dál více skloňovat a po zásluze si vysloužila ocenění Český lev za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. „Je to jeden z největších zážitků v mém životě. Mám na krajíčku, ale to ženě mého věku odpustíte. Jsem žena epická a miluji potlesk,“ svěřila Simona během děkovné řeči na slavnostním večeru. 

Mohlo by se vám líbit

Životní role Terezy Ramby: Herečka se proměnila v matku alkoholičku, vyholila si hlavu a sáhla si na psychické i fyzické dno

Každej se někdy napije... tak zní motto očekávaného filmu Zápisník alkoholičky. Drsný příběh ženy, jež má vše, co by si člověk mohl přát, a přesto dopadne na úplné dno. Tereza Ramba (35) byla pro film jasnou volbou a své úlohy se zhostila až s neuvěřitelným zapálením. Samotný režisér ji podezříval, že snad před natáčením někde tajně nasává.
svetzeny.cz

Zrodila se hvězda  

Svým projevem všechny odzbrojila, a kdo ji do té doby neznal, odcházel z akce s tím, že se zrodila hvězda. Upřímná, bezprostřední dáma, která řekne vše na rovinu, a přitom má neskutečně dobré srdce. Toho večera snad nebylo nikoho, kdo by jí cenu nepřál a Simona byla na roztrhání. Následující dny šla z rozhovoru na rozhovor a dostávalo se jí pozornosti, na kterou nebyla za celý svůj život zvyklá. Poznávali ji lidé na ulici a gratulovali k ocenění a životní roli. Vzhledem ke své upřímnosti neměla a nemá herečka problém mluvit také o svém soukromí, i když má za sebou velmi těžké roky.  

Peková se v šestatřiceti stala svobodnou matkou 

Víra v lásku dostala Simonu až na samé dno. Prošla si odstrašujícím manželstvím, které sice trvalo pouhý rok, ale zažila v něm velmi bolestivé chvíle. „Prožila jsem i domácí násilí, potrat, utíkala jsem, ukrývala se a tak dále,” svěřila Peková, jež málem během potratu zemřela. Lékaři jí pak sdělili smutnou zprávu, že se bohužel už nikdy nestane maminkou. Dlouho pak žila sama a věnovala se tomu, co jí dávalo největší radost a pomáhalo zapomenout - umění a divadlo. „Vyjela jsem pak po revoluci, jak se tehdy jezdilo, na festival do zahraničí a tam jsem i přes všechny lékařské prognózy otěhotněla. Vrátila jsem se s tím, že budu v šestatřiceti svobodná matka,” prozradila herečka webu Vlasta.cz, že skloubit herecký svět a mateřství nebylo vždy úplně jednoduché, ale dcera Sára je pro ni vším a mají spolu velmi hezký vztah.  

Další bolestivý rozchod by Simona už nezvládla 

V současné době je Simona bez partnera a zcela jí to vyhovuje. Upřímně přiznává, že jakmile se zamiluje, ztrácí sama sebe a stává se pokornou služkou, jež by muži dala naprosto vše. „Obvykle to končí slovy: Nehraj! Jsi na mě moc! A protože to takhle končí, tak mě to vraždí, na ztracenou lásku se dá umřít. Taková náhlá smrt mě potkala dvakrát – a už to nezvládnu,” svěřila Simona, jaká je pak bolestivá realita rozchodu. Naopak skvěle se cítí v homosexuálním uměleckém světě, kde našla ty nejlepší kamarády na celý život. 

 

Simona Peková zůstala i přes svůj velký úspěch velmi pokornou a je radost s ní pracovat. Víte však, které české herečky jsou jejím pravým opakem a práce s nimi je za trest?

Simona Peková je nespoutaná, upřímná a na nic si nehraje
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon