Přejít k hlavnímu obsahu

Kelly Family: Jak se změnili jednotliví členové slavné rodinné kapely a co dnes dělají?

Info ikona
The Kelly Family

Rodinná kapela The Kelly Family se zapsala do historie hudby nesmazatelným písmem. Rok 1994 byl pro ně zlomový. Stačil jeden hit An Angel, který je katapultoval do záři reflektorů, nabídl jim namísto náměstí a ulic velká pódia a statisíce, možná miliony, fanoušků napříč snad celým světem. Hit, který napsal tehdejší lídr kapely Paddy, jim však přinesl také definitivní ztrátu soukromí, rodinné rozepře a cestu na vrchol, ze které se střemhlav padá dolů. Jak se jednotliví členové rodinné kapely změnili a co dnes dělají?

Kelly Family bez stálého domova

Otec klanu Daniel Jerome Kelly, středoškolský učitel, měl svůj sen. Chtěl své děti vidět slavné. A to se mu také splnilo. Jako kritik konzumního života Američanů a státního školního systému se uchýlil i se svou první ženou do Evropy. Rozhodl se žít kočovně, procestovat mnoho zemí včetně Španělska, Francie, USA a dětem dát domácí vzdělávání. Rodina se rozpadla, Dan si našel novou manželku Barbaru a s ní v podstatě založil tehdejší Kelly Family. Žili často na existenční hranici, živili se buskingem na náměstích, ulicích, v podchodech, v metru a podobně. V roce 1994 přišel toužebně očekávaný zlom, který jim dopřál to, po čem jejich otec toužil. Znali je všichni a byli slavní.

Megahit An Angel

Album Over the Hump, které obsahuje již zmínění megahit An Angel dopřál devíti z celkem dvanácti sourozenců, kýženou slávu. Žili v hotelových pokojích, na houseboatu a na zámku. Jejich fanoušci a především fanynky byly schopné cestovat hodiny, okupovat bránu jejich zámku. “Každý víkend u Gymnichu stálo sto až dvě stě fanoušků, kteří celý den hlučeli, bavili se mezi sebou, křičeli,” popisuje v dokumentu Report about Schloss Gymnich, Patricia Kelly. Vidina rodinné kapely se s příchodem nového milénia pomalu rozpadala, starší sourozenci se chtěli osamostatnit nejen kariérně, ale také v osobním životě. Rozvod, alkohol, vážná onemocnění, psychické problémy i snaha ukončit vlastní život. To vše se promítlo do života některých ze členů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kathleen Anne Kelly

Po smrti matky Barbary se ujala mateřské role a pečovala o malé sourozence. Mimo jiné stála dlouhé roky za hudební produkcí alb Kelly Family. Vynikala ve hře na klávesy, akordeon nebo housle. Z kapely odešla jako jedna z prvních a vydala se na sólovou dráhu. Její alba obsahovala také prvky opery. S manželem Vincentem mají syna Seana, manželství však nevydrželo a rozvedli se. V roce 2017 byla součástí zeštíhleného comebacku Kelly Family.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

John Michael Kelly

V rodinné kapele hrál na kytaru a bicí. V dobách největší slávy byl zodpovědný za mnoho videoklipů. V roce 2000 se rozhodl s rodinou v hraní dál nepokračovat a soustředil se spíše na svůj osobní život. Oženil se s Maite Itoiz, španělskou sopranistkou a společně žijí ve Španělsku. Pár založil seskupení Elfenthal, které kombinuje klasiku a rockové prvky. Od roku 2017 je také součástí comebacku Kelly Family, obsadil druhé místo v německé verzi Dancing on Ice.

Kvíz: Snadné je žít nebo Je naprosto nezbytné: Otestujte si své znalosti české i slovenské hudby

Hudba je nedílnou součástí běžného života. Slyšíme ji z rádia, televize, posloucháme v mobilu, přehrávači, zkrátka kdekoliv. Máte rádi českou muziku? A jak jsou na tom vaše znalosti? Otestujte si je v našem kvízu!
svetzeny.cz
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Patricia Grace Kelly

Autorka singlu First Time, hrála hlavně na bonga, kytaru a harfu. Rovněž Patricia se vydala na svou sólovou dráhu a dodnes na ni působí zejména v Německu. Je vdaná za ruského rodáka Denise Sawinkina, se kterým má dvě děti - Alexandera a Ignatiuse. Iggi se účastnil jako soutěžící The Voice Kids v Německu a je také hudebníkem. Patricii byla v roce 2010 diagnostikována rakovina pravého prsu. Vzhledem k její genetické predispozici (její matka zemřela na rakovinu prsu krátce po narození nejmladšího Angela) jí byla veškerá tkáň odstraněna a nahrazena protézou. V této věci je zpěvačka velmi otevřená a pravidelně sdílí výzvy k vyšetření.

Victor James Kelly

Bouřivák Jimmy složil pro kapelu písně s hloubavými texty. Například Nanana, Cover The Road a další. Byl to tak trochu rebel rodiny, kapelu opustil v roce 1997, oženil se, rozvedl, měl problémy s alkoholem a drogami. Všechny fanoušky šokoval, když se v televizi objevil s krátkými vlasy, které si nechal na protest ostříhat. Dnes Jimmy žije se svou druhou manželkou Maite v Německu, vystupuje se svou folkovou kapelou a od roku 2017 je součástí comebacku Kelly Family.

Joseph Kelly

“Ironman” Joey hrál především na elektrickou a akustickou kytaru a bicí. Vedle působení v rodinné kapele se věnoval také sportu - desítky maratonů, vytrvalostní soutěže, Ultraman, Ironman a další. Stal se součástí televizních akcí, které zahrnují sport, je vyslancem německé nadace José Carreras Leukemina Foundation. Jeho žena Tanja, se kterou má čtyři děti, je bývalou tanečnicí. V jeho sportovních šlépějích jde nejstarší syn Luke. V roce 2017 se přidal ke comebacku Kelly Family.

Barbara Ann Kelly

Barby si všichni fanoušci pamatují jako drobnou éterickou baletku, která většinu koncertů oživovala svými tanečními kreacemi. Její nezaměnitelný hlas, který jde slyšet v singlech jako Break Free, She´s Crazy, Hooks a dalších. Rodinnou kapelu opustila kvůli vážné duševní nemoci. Žila zcela v ústraní. Barby zemřela 15. dubna 2021 po krátké nemoci, jak oznámila její rodina.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Michael Patrick Kelly

Paddy byl miláčkem i objektem pronásledování fanoušků. Zkusil od nich mnohé. Jeho mimořádný hudební talent se prokázal už v raném věku. V pouhých 15 letech složil megahit An Angel a stal se tak hlavou celé rodiny. Ztráta soukromí, nesváry v rodině, absence skutečných přátel si vybraly svou daň. Paddy stál na okenní římse připraven ukončit svůj život. “Myslel jsem si, že má existence už nemá žádný smysl” popisuje ve svém svědectví z Medžugorje. “Tváří v tvář smrti se stal můj život zcela náhle důležitý, cítil jsem vnitřní hlas, který říkal: Drž se!”. Neskočil, začal se zajímat o víru a odešel na celých šest let do francouzského kláštera, kde jako bratr John Paul Mary žil a studoval. Byl daleko od veškeré slávy a pozornosti. V roce 2013 se oženil se svou dětskou láskou Joelle, vydal několik úspěšných sólových alb a koncertuje převážně v německy mluvících zemích. Jeho singly Beautiful Madness, Throwback, Blurry Eyes, Wonders nebo O.K.O zní i českým rádiovým éterem. Ke comebacku Kelly Family v roce 2017 se nepřidal. V letošním roce odehraje dva koncerty v Polsku.

KVÍZ: Jak dobře znáte české popové klasiky? Otestujte, jakou máte paměť!

Zavzpomínejte s námi na nezapomenutelné chvíle, kdy zněly ty největší hity české hudební scény. Kvíz klasických českých populárních hitů vás provede nostalgickou cestou časem a ozkouší vaši paměť v tom, jak dobře si tyto písně a jejich interprety. Připravte se na hudební nostalgii a vydejte se na dobrodružství, které vám připomene, proč jsou tyto písně tak nezapomenutelné.
svetzeny.cz

Maite Kelly

V rodinné kapele hrála na basu a její hlas zní singly Roses of Red, Every Baby, I Wanna Kiss You. S písní I Wanna Be Loved, který Maite složila, se dostali v předkole Eurovision Song Contest 2002 na čtvrté místo. V roce 2005 se vdala za herce a modela Florenta Raimonda, pár má tři dcery. Společně se zapojili do projektů v Togu. Jejich manželství se však v roce 2017 rozpadlo a pár se rozvedl. Po odloučení od Kelly Family si vybudovala svou vlastní úspěšnou sólovou kariéru v německy mluvících zemích. Dnes spolupracuje se zásilkovým obchodem BonPrix a působí zde jako modelka a módní návrhářka. Účinkovala také v německé verzi muzikálu Hairspray a vyhrála taneční soutěž Let’s Dance. Účinkuje také v muzikálu Die Schwarzen Brüder, napsala knihy pro děti. Za svou kariéru vydala také 4 sólová alba.

Angelo Kelly

Benjamínek rodiny hrál především na bicí. Spolu s bratrem Paddym platili za nejvíc oblíbené členy. Spolu s manželkou Kirou mají pět dětí, usadili se natrvalo v Irsku. Své hudební aktivity přesunul do Německa, kde jezdil se svým sólovým projektem, chvíli to také vypadalo, že oživí rodinnou hudební tradici, vystupoval se svou ženou a dětmi s irskými písněmi. Od roku 2017 se připojil ke comebacku Kelly Family, aby z něj po pár letech vystoupil.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Kelly Family dnes: Jak se jednotliví členové rodinné kapely změnili a co dnes dělají?
Zdroj článku