Přejít k hlavnímu obsahu

Kam se vypravit na Den dětí? Máme pro vás tip na cestu za pokladem, vlčí stezku i zábavní park

Blíží se Den dětí a možná i vy chcete konečně s celou rodinou vyrazit na pohodový výlet. Ale kam se za novými zážitky vydat? Máme pro vás 5 tipů na zajímavá místa, kde se pobaví děti i dospělí. Zjistěte, kam se vypravit za pokladem, kde vás čeká vlčí stezka a do jakého zábavního parku se určitě stojí za to jet podívat.

Den dětí na Konopišti

Zámek Konopiště se nachází ve Středočeském kraji, nedaleko města Benešov. Na Den dětí si zámek připravil speciální hru, která nese název „Za pokladem vévodkyně Žofie“. Ta bude probíhat 1. června od 10 do 18 hodin. Bude se odehrávat ve sklenících v Růžové zahradě. Děti budou muset hledat poklady, které zde budou umístěny. Poté budou muset určit ten, který pro vévodkyni Žofii byl nejcennějším. Výherci hry obdrží malou pozornost.

Info ikona
Konopiště
Mohlo by se vám líbit

TIP NA VÝLET: Cyklotoulky východními Čechami

Východní Čechy jsou díky neustále rozšiřované síti stezek ideálním regionem pro cykloturistiku. Krajina vás očaruje svojí malebností, citlivě zasazenými památkami, krásnými přírodními zákoutími i místy ke koupání. Vybrat si můžete z bohaté nabídky tras od náročných horských terénů až po relaxační cesty rovinatými částmi. Inspirujte se tipy na zajímavé cyklovyjížďky různých obtížností a šlápněte do pedálů!
svetzeny.cz

Za vlky do archeoparku

Archeopark v Pavlově je archeologické muzeum, ve kterém se budete moci vrátit v čase a cítit se jako pravěcí lovci mamutů. K vidění jsou zde například kamenné a kostěné nástroje, replika dolnověstonického hrobu, sošky venuší a plastiky zvířat. Dětský den se zde odehraje 5. června v čase od 9 do 17 hodin. Všechny děti do 15 let mají vstup zdarma. Pro děti je připravena vlčí hra s několika stanovišti. Děti se stanou členy vlčí smečky a užijí si spoustu zábavy. Je třeba brát v potaz, že kapacita expozice je omezená na 30 návštěvníků, kteří budou smět v expozici strávit maximálně hodinu. Na akci je nutné se objednat a zarezervovat si svůj termín. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Otevření Etnoparku Ledčice

Na Mezinárodní den dětí se pro veřejnost otevírá nová část areálu HistoryParku s názvem Etnopark. Akce se koná 1. června od 14 hodin. Více o vstupném a rezervaci vstupenek se dozvíte přímo na stránkách HistoryPariku. K vidění budou tradiční stavby různých etnik – týpí, vigvam, polozemnice a další. Děti i dospělí si budou moci vyzkoušet zábavné aktivity – střelbu z indiánského luku, vrh kopím, hod bumerangem. Také se naučí rozeznávat stopy zvířat a klást pasti. Místem je provede samotný tvůrce, etnolog Tom Boukal.

Výstava soch v Písku

Ku příležitosti 777. narozenin města Písek se zde koná výstava soch, které jsou vyrobeny právě z písku. K vidění je zde pět zhruba třímetrových soch, každá z nich je zobrazením jednoho písmene z názvu města. Pokud se v Písku zdržíte až do večera, můžete si v noci prohlédnout nasvícené sochy. Pět soch symbolizuje nejenom pět písmen v názvu města, ale také pět hvězd na svatozáři svatého Jana Nepomuckého na Kamenném mostě, který je nejstarším dochovaným mostem v České republice. Výstava je veřejně přístupná.

Mohlo by se vám líbit

5 trendů, které změnily cestování

Cestování se za posledních deset let výrazně proměnilo. Co se nejvíce týká vás?
svetzeny.cz

Resort Březová

Resort Březová je zábavní a adrenalinový park, kde se skvěle pobaví celá rodina. Zážitkových a adrenalinových aktivit park nabízí celou řadu – k dispozici je návštěvníkům démonická lanovka, trampolíny, lezecká stěna, lukostřelba, velké lanové centrum, strašidelná věž a mnoho dalšího. Než vyrazíte, informujte se na rezervaci termínu přímo v daném resortu, to platí obecně pro všechny výlety, na které se s rodinou budete chystat, počet návštěvníků bývá limitován kvůli epidemiologickým opatřením.

Zobrazit příspěvek na Instagramu