Přejít k hlavnímu obsahu

Jedete na dovolenou? Zařiďte si cestovní pojištění

Info ikona

S končícím létem začíná období, kdy je ideální vyrazit na nějaký poznávací zájezd po Evropě. Ačkoliv cestovní kanceláře nabízejí řadu tří až čtyřdenních zájezdů, většina lidí volí cestu na vlastní pěst.

Pojištění za pár minut

Během pár minut seženete ubytování prostřednictvím různých aplikací či stránek, levné letenky už taky nejsou problém a kvůli cestovnímu pojištění stačí párkrát kliknout a máte ho.

„Na našich webových stránkách nabízíme možnost sjednat si cestovní pojištění online během 2 minut, zaplatit kartou. Doklady obdržíte do emailu a můžete vyrazit na cestu. Pro přehlednost jsou naše produkty členěné do balíčků dle typu cesty, kterou klient plánuje. Pokud cestujete letadlem s nízkonákladovou leteckou společností například do Londýna, oceníte v rámci asistencí úplně jiné služby, než při cestě autem do Rakouska. Tomu je uzpůsobena i naše nabídka. Samozřejmostí jsou zdravotní asistence po celém světě dostupné 24 hodin denně,“ říká Ladislav Bělina, produktový ředitel Slavia pojišťovny.

Na podzim se poměrně výrazně mění struktura turistů. Zatímco v létě nejčastěji cestují rodiny s dětmi nebo větší skupiny, v podzimních měsících cestují spíše lidi samostatně nebo ve dvojicích. „Pro tyto klienty máme zvýhodněné skupinové sazby již od dvou osob,“ upřesňuje Ladislav Bělina.

Co dělat, když je let zrušen?

Navíc se mění i způsob cestování. Zatímco v létě většina turistů vyráží autem k nejbližším přímořským destinacím jako Chorvatsko nebo Itálie, případně letadlem charterovými lety od cestovních kanceláří, na podzim využívají hlavně nízkonákladové lety. U těchto společností ale hrozí, že let bude zrušen nebo zpožděn. Co v takovém případě dělat?

„V případě zrušení nebo zpoždění letu prostřednictvím naší Letecké asistence zjistíme okolnosti zpoždění a dle toho navrhneme vhodná řešení. V případě, že jste mimo území České republiky, zajistíme stravu, dopravu do hotelu, ubytování, dopravu zpět na letiště, případně náhradní spoj pro pokračování v cestě. V případě, že zpoždění je delší než 3 hodiny, budeme za Vás po letecké společnosti vymáhat finanční kompenzaci, která může dosáhnout až 600 EUR,“ dodává produktový ředitel.

Cestovní pojištění se slevou 25 % lze sjednat na stránkách pojišťovny Slavia, nebo přes QR kód. Stačí jen zadat slevový kód SPGO.

Na vlastní odpovědnost...

Při cestách do zahraničí se vyplatí nezapomínat na pojištění občanské odpovědnosti pro případ škod, které způsobíte někomu jinému. Stačí se například neopatrně otočit na letišti a vyrazit někomu z ruky mobil, případně v tlačenici u památek někomu rozbít fotoaparát…

Statistky

  • Krátkodobých cest (1 – 3 přenocování) do zahraničí se uskutečnilo v loňském roce téměř 2 miliony – meziroční nárůst o 36 %.
  • Dovolenou si v loňském roce zařídilo individuálně 54 % Čechů.
  • Převládá účel cesty – dovolená, poznání, v závěsu je návštěva příbuzných.
  • Nejčastěji na podzim evidujeme turisty cestující do Velké Británie, Francie, Německa.
  • Leteckou dopravu zvolilo celkem 41 % Čechů.