Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vypadají japonské hotely lásky? Extrémní diskrétnost vám vyrazí dech!

Info ikona
Love hotel

Nabízejí soukromí a velkou diskrétnost. A to dokonce do takové míry, že se během návštěvy nesetkáte s živou duší. Tradiční, luxusní, obyčejné. V různých cenových škálách. Velmi oblíbené po celém světě, no spojovány jsou především se zemi vycházejícího slunce. Japonské hotely lásky nabízí vše, po čem touží mladí i staří. Jak to v nich funguje?

Bez důvěrností na veřejnosti

Proč jsou tolik oblíbené? Možná proto, že v Japonsku se moc nenosí důvěrnosti. A to dokonce ani mezi manželi. Takřka vůbec neuvidíte muže či ženu, kteří by se drželi za ruce, objímali se nebo si, nedej bože, dali pusu. Místní mentalita na to není nastavená a tedy žádné důvěrnosti, natož ty intimní, se mezi partnery a milenci netolerují. Minimálně veřejně. Možná proto vznikly hotely lásky, takzvané love hotely. Možná také proto, že v této zemi běžně žijí pohromadě dvě i více generací a soukromí je zde velmi těžké najít. Kdoví. Název pochází z hotelu v Osace, který byl postaven roku 1968. Jejich historii však lze vysledovat až do 17. století, kdy tyto podniky vypadaly jako hostince nebo čajovny se zvláštními postupy.

Japonské hotely lásky: moderní i zastaralé

I když se tyto hotely veřejnosti a zákonodárcům nelíbí, legislativa se je snažila mnohokrát potlačit nebo i zakázat, vždy marně. Najdete je v prakticky každém městě po celém Japonsku, ve větších i těch menších. Jsou k pronájmu na hodinu nebo určitý časový blok. A s chutí roste také poptávka, takže jsou k dispozici tematické, velmi moderní, vybavené nejrůznějšími pomůckami, ale také takové, které jsou velmi zastaralé. Ordinace lékařů, věznice, kobka a mnoho dalšího. I to v některých love hotelech najdete.

Pravda o japonských gejšách: Byly to umělkyně nebo prostitutky?

svetzeny.cz

Pro nevěrníky i páry

U nás jsou jim nejblíže hodinové hotely i když se dost liší. Mohou je využívat dva lidé, obvykle muž a žena, kteří se rozhodli spolu strávit pár chvil, i když doma mají své zákonné protějšky. Vyberou si dobu, kterou spolu chtějí strávit a o jejich nevěře se tak nikdo nedozví. Jsou však vyhledávaným objektem také pro randící páry, které nemají moc možností, kde se intimně sblížit. A tak se spolu vydají do hotelu lásky a posunou svůj vztah zase na novou úroveň. Nutno podotknout, že hotely lásky v Japonsku jsou obvykle dostupné pouze pro páry ve složení muž a žena. Většina hotelů dva muže nebo dvě ženy odmítá nebo si účtují velmi vysoký poplatek. Kvůli absolutnímu soukromí si bohužel vybírají tyto hotely také lidé, kteří chtějí ukončit svůj život. 

Naprostá diskrétnost a absolutní soukromí

Jedno love hotelům upřít nelze - touha po soukromí a diskrétnosti jsou zde opravdu extrémní. Příchod i odchod je velmi diskrétní a interakce s personálem jsou minimalizovány, někde se dokonce během celého pobytu s nikým nesetkáte. Bývají vybaveny automaty, kde si vybíráte na panelu tlačítek, jak dlouho chcete v pokojích být nebo i to, jaký pokoj chcete. Uhradit je můžete hotovostí i kartou. Někde platíte zaměstnanci, který je však ukryt za matným sklem, takže nevidíte vy jeho ani on vás. Parkoviště jsou skryta a oken je v love hotelech velmi málo. Situují se obvykle v městských částech blízko nádraží, u dálnic na okraji města nebo v průmyslových čtvrtích.

Zdroj článku