Přejít k hlavnímu obsahu

Prodlužte si léto: Vyrazte do Dubaje a zažijte nezapomenutelné zážitky

Dubaj není jenom o luxusních plážích a koupání v moři. Tato moderní metropole toho nabízí mnohem víc! Prodlužte si léto a opálení v této dokonalé destinaci a zažijte nezapomenutelné chvíle, které Dubaj nabízí.

Dubaj je výjimečné město

Dubaj, která kdysi bývala jen malou rybářskou vesničkou na březích Arabského zálivu, je dnes jedním z nejkosmopolitnějších měst na světě. Jako jeden ze sedmi emirátů, které tvoří Spojené arabské emiráty, je domovem téměř 200 národností a všem návštěvníkům nabízí skutečně nezapomenutelné zážitky. Ať už budete stát na břehu zátoky Dubai Creek, nebo na vyhlídkové plošině mrakodrapu Burj Khalifa, nejvyšší budovy světa, všude kolem pocítíte ducha takřka neomezených možností a inovací. Dubaj se pyšní naprosto nevídaným pobřežím, překrásnou pouští a úchvatnou městskou infrastrukturou. Nezapomenutelné zážitky tu na vás čekají na každém kroku.

Dobrodružství, kultura, nakupování – to vše a mnohem více najdete v Dubaji. Prozkoumejte nezapomenutelné zážitky pro všechny, kteří rádi objevují nepoznané.

Pusťte se do objevování

1. Muzeum budoucnosti

Muzeum budoucnosti, jedna z nejznámějších dubajských atrakcí, se pyšní místem na městské superdálnici Sheikh Zayed Road. Muzeum, které založila nadace Dubai Future Foundation a které bylo otevřeno 22. února 2022, zkoumá, jak by se společnost mohla v příštích desetiletích vyvíjet pomocí vědy a techniky.

2. AYA Universe

Centrum AYA, které se nachází v atriu nákupního centra WAFI City Mall, je ideální pro instagramery, kteří chtějí rozzářit svůj profil na sociálních sítích, ale nabízí mnohem víc než jen příležitost k fotografování. Od okamžiku, kdy vstoupíte do tohoto rozlehlého prostoru o rozloze přes 12 000 metrů čtverečních, budete obklopeni špičkovými zvuky, světly a grafikou s 12 různými zónami, z nichž každá vypráví jiný příběh.

Info ikona
dubai

3. Terra Solis 

Užijte si atmosféru Tomorrowlandu v dubajském areálu Terra Solis. Tento exkluzivní glampingový areál ve stylu oázy, za jehož zprovozněním stojí světoznámý hudební festival, láká návštěvníky pouště až do konce června 2023 (poté se plánuje znovuotevření v září 2023).

4. The Dubai Balloon experience

S heliem naplněného ukotveného balonu The Dubai Balloon, který vynáší hosty do výšky až 300 metrů, se vám naskytne jedinečný výhled na ostrov Palm Jumeirah a panorama Dubaje. The Dubai Balloon najdete v akvaparku Aquaventure na vnějším výběžku palmy a je jediným zážitkem svého druhu ve městě.

5. plaby v Dubai Marině 

First Yacht je přední námořní společnost, která poskytuje chartery jachet, výlety lodí a vodní sporty napříč Dubai Marina, Dubai Water Canal, Al Seef  a La Mer. Návštěvníci se mohou přihlásit na den plný zábavy s rozmanitou nabídkou. Ať už si chcete užít modré vody s přáteli na výletu pronajatou jachtou nebo dopřát svému partnerovi romantickou plavbu při svíčkách.

Info ikona
dubai

6. Dubai Frame 

Dubai Frame je jednou z nejznámějších atrakcí města pro návštěvníky i obyvatele. Podobně jako ikonické stavby Burdž Chalífa  a Burdž Al Arab, i dominanta budovy v parku Zabeel  poskytuje panoramatický výhled na město.

Při výšce 150 m a šířce 93 m s mostem spojujícím obě věže má Dubai Frame unikátní koncepci své konstrukce. Historická čtvrť Dubaje, která připomíná rám obrazu, je vidět na severu, zatímco jih poskytuje úchvatné výhledy na moderní panoráma města.