Přejít k hlavnímu obsahu

Šťastná po rozchodu? Vyhněte se těmto věcem

Odloučení je bolestivé, ale zároveň to také znamená změnu a šanci žít lepší a šťastnější život. Vyhněte se těmto následujícím situacím a sama uvidíte, že pro vás rozchod nebude znamenat jen tuny zkonzumované zmrzliny a oči pro pláč.

Jak mohu být po rozchodu šťastná?

Přestaňte…

...se koupat v soucitu

Ano, všechno šlo jinak. Ano, některé hádky byly zbytečné a ano, nemusela jste se urazit kvůli neuklizeným ponožkám. Pokud nemáte stroj času, nemá smysl se k těmto věcem vracet. Přestaňte cítit lítost a stěžovat si na to, jak nespravedlivý život je. Místo toho buďte vděční za věci, které fungují a začněte připravovat budoucí plány. Naplánujte výlet, dovolenou nebo jen rodinnou večeři.

 

...se vzdávat vaší zodpovědnosti

Pokaždé, když řeknete: „Za co? Co jsem komu udělala?“, snažíte se vzdát zodpovědnosti za svoje pocity a svoji životní situaci. Je dobré si uvědomit, že všechno v našem životě si řídíme my samy a také ovlivňujeme, co se nás dotkne. Místo toho zkuste mluvit více se zaměřením na sebe. Uvědomte si, co vám konkrétně vadí a pracujte s tím.

 

...se vyhýbat změně

Bez ohledu na to, jak se díváte na váš rozchod, a jak ho vnímáte, znamená odloučení jednu věc – ZMĚNU! Nevyhnete se jí a je lepší tento fakt přijmout.

 

...se soustředit na věci, které nemůžete ovládat

Bez ohledu na to, jak škodlivé to, co váš expřítel dělá nebo nedělá, čím více času trávíte doufáním, že se změní, tím hůř se budete cítit. Využijte tuto energii ke zlepšení vlastního života a své situace, protože vy a vaše realita kolem je to jediné, co můžete doopravdy ovládat.

 

...chtít potěšit všechny

Lidé jsou po rozchodu zranění, často hledají únikové cesty a jsou jak „utření ze řetězu“. Není třeba podléhat panice a být najednou všude se všemi. Zůstaňte věrni svým zásadám. Ano, choďte více mezi lidi, zúčastněte se akce, ale nepodléhejte tlaku okolí.

 

...dělat stejnou chybu dvakrát

Opravdu užitečná věc na konci vztahu je, že se dozvíte hodně o sobě a svých potřebách. Přemýšlejte o tom, co od vztahu a partnera očekáváte – to je jediný způsob, jak se znovu vyhnout stejným chybám.

 

...se bát být sama

Být sám po rozchodu je bolestivé. Překonat počáteční osamění je pravděpodobně jedna z nejobtížnějších výzev. Zkuste na to nahlížet pozitivně: jste nezávislí svobodní a nemusíte dělat žádné kompromisy.

 

...si myslet, že vám někdo něco dluží

Bez ohledu na to, jak moc trpíte, nebo nechápete, proč si váš bývalý přítel vybral někoho jiného – nedluží vám vůbec nic. Čím více dříve tuto „dlužnou“ myšlenku odmítnete, tím lépe se budete cítit.

 

...očekávat rychlá řešení

Být šťastným člověkem po rozchodu není hned. Jedná se o dlouhý proces a neuniknete ani splínům nebo slzám. Neexistuje žádný magický vzorec ani zaklínadlo, aby se toto období stalo snesitelnějším. Dejte čas sobě a naslouchejte si. Čas rány zahojí a jednou, v určité chvíli, ucítíte, že je bolest pryč.

ČTĚTE TAKÉ:

VĚRNOST PODLE ZNAMENÍ
CO PROSPÍVÁ ŽENSKÉMU ORGASMU?
JE LIBO PLYŠÁKA, NEBO DRAVCE?

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška