Přejít k hlavnímu obsahu

Co prospívá ženskému orgasmu?

Ženský orgasmus zůstává pro vědce dodnes tak trochu záhadou, i přesto, že se mu věnuje mnoho studií. U většiny žen k orgasmu nestačí pouhá penetrace, ale i něco navíc. Kromě toho, že některým k orgasmu dopomůžou žhavé smsky, více mazlení či milování po ránu, jiné ženy snadněji vyvrcholí s mužem s širokými rameny, vyššími příjmy i vysokoškolským diplomem.

Co prospívá ženskému orgasmu? Muž s širokými rameny, vysokoškolským diplomem i sexting, prokázaly studie.

1) Muž s širokými rameny i vysokoškolský diplom

K zajímavým poznatkům, které se týkají ženského orgasmu, dospěl průzkum výzkumníků z University of Albany. Ti zjistili, že orgasmu snadněji a častěji dosahují ženy, jejichž partner je sebevědomý, má vysoké příjmy a rovněž široká ramena. A podle jiného průzkumu z roku 2006 mezi 900 respondentkami zvyšuje šanci na úspěšnější vyvrcholení také vysokoškolský diplom. Toto zjištění ostatně podporují i výsledky rozsáhlého výzkumu vědců z University of Sussex. Ten zkoumal sexuální život téměř 20 tisíc mužů a žen a zjistil, že orgasmu při sexu dosahovalo 72 procent lidí, kteří studovali ještě po 18. roce života, zatímco ti, kteří dokončili jen střední školu, byli v tomto ohledu úspěšní pouze z 64 procent.

2) Žhavá esemeska

Napadlo by vás, že k orgasmu mohou dopomoci „pouhá“ slova? Dle studie z roku 2016 vykazovaly uspokojivý milostný život, a tedy i častější orgasmy, ty páry, které se hojně věnovaly sextingu. „Je to proto, že sexuální vzrušení není spouštěno tělem, ale myslí. Když na vás z mobilu vyskočí erotická zpráva od partnera, hned do práce naskočí hormony jako dopamin a oxytocin, které vám v oběhu kolují i při sexu. Vaše tělo se tak navnadí, a když pak dojde na věc, je všechno již rozběhnuté a snazší,“ říká Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

3) Více mazlení před sexem

O tom, že ženy snáze dosahují orgasmu po kvalitní a delší předehře, se již ví. Podle studie uveřejněné v odborném žurnálu Hormones and Behaviour ovšem obdobnou práci odvede i důkladnější mazlení. To samo totiž stačí na to, aby se vám do těla začaly vyplavovat hormony testosteron a oxytocin. Testosteron pomáhá zvýrazňovat fyzickou citlivost v oblasti genitálií, oxytocin zase aktivuje mezolimbickou dráha, která hraje roli ve vnímání potěšení.

4) Uberte alkoholu

Alkohol a sex bývají hojně zmiňovány jako nerozlučná dvojka: díky pár drinkům se cítíme uvolněnější a snáze se nám flirtuje. Když je ovšem pití moc, sexu to škodí. Alkohol jednak otupuje naše vnímání, a to i co se týče doteků, jednak dehydruje, takže snižuje vaginální lubrikaci. A podle nedávného výzkumu vědců z University of Georgia celých 75 procent žen, které hodně pijí alkohol, obtížněji dosahuje orgasmu.

5) Milování po ránu

Necháváte si sex až na noc? Chyba. Podle zjištění odborníků je pro ženy mnohem uspokojivější milování po ránu. Denní světlo totiž prostřednictvím hypothalamu zvyšuje v ženském těle hladinu testosteronu, což mimo jiné zvyšuje sexuální touhu. „Po ránu obvykle též nebývají lidé obecně tolik zatíženi stresem a cítí se odpočatěji. Tato mentální a tělesná pohoda sexu prospívá, a ten tak může s větší pravděpodobností končit vyvrcholením obou partnerů,“ komentuje Adam Durčák.

6) Sex v době ovulace

Sex si většina lidí dopředu neplánuje, někdy se ovšem hodí udělat výjimku. Dámy, které touží zažít lepší vyvrcholení, by si například měly čas na sex vyhradit přesně v polovině svého cyklu, tedy kolem 14. dne od poslední menstruace. V tuto dobu totiž jejich organismus obsahuje nejvíce estrogenu a testosteronu, což významně posiluje libido a zlepšuje prokrvení intimních partií. Ty jsou díky tomu citlivější a mohou ženě dopomoci k intenzivnímu orgasmu.

7) Sportovní soutěživost

K lepšímu orgasmu si můžete dopomoci i sportem, a to ideálně takovým, který ve vás vzbudí soutěživost. Podle studie uveřejněné v odborném žurnálu Evolution and Human Behaviour i jen pouhé pomyšlení na soutěžení v nějaké sportovní disciplíně dokáže u žen zvýšit hladinu testosteronu až o 24 procent. Jiná studie mezi 17 ragbistkami pak odhalila, že tyto ženy vykazovaly zvýšené hladiny testosteronu a kortizolu už 24 hodin před zápasem.

8) Stabilní partnerský život

Sex na jednu noc, jakkoliv eroticky vzrušující nám obecně připadá, není obvykle tím, co ženě k orgasmu dopomůže. Podle průzkumu odborníků z Florida University provedeného mezi tisícovkou žen od 18 do 71 let mají ženy až o 15 procent více orgasmů při sexu s dlouhodobým milostným partnerem. A mimo to jsou se svým sexuálním životem také spokojenější.

ČTĚTE TAKÉ:
JE LIBO PLYŠÁKA, NEBO DRAVCE?
NEJLEPŠÍ SEX VAŠEHO ŽIVOTA? VÍME, KDY PŘIJDE!
SNADNĚJŠÍ ZAMILOVÁNÍ? 5 TIPŮ PRO VÁS

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček