Přejít k hlavnímu obsahu

Tohle jsou momenty, kdy žena opouští muže. I toho, kterého opravdu miluje

Manželství se může lehce zamotat a proměnit v tísnivou past, i když vás k partnerovi poutá nehynoucí láska. Bohužel jen na ní nejde zdravý vztah vystavět. I když ženy milují celým srdcem, někdy svého muže snů přesto dokážou opustit. Důvod rozpadu vztahu je pak často překvapivě stejný.

Jak je vůbec možné, že některé ženy dokážou odejít ze vztahu s člověkem, kterého stále ještě milují? Se kterým mnohé zažily, vybudovaly společný domov, mají rodinu… Jak přes to všechno dokážou vztah zahodit? Důvod je překvapivě velmi často totožný. Muž, který kdysi uchvátil jejich srdce, přestal existovat. Nikoli doslova, v jejich životě to tak ale bohužel vypadá.

Idylka jen navenek

Lidé se mění, jste-li spolu dlouhé roky, zřejmě už nejste totožnými lidmi, jakými jste byli na začátku vztahu. Lidé zrají, transformují je jejich zkušenosti, prožitky, vyvíjejí se jejich názory a hodnoty. To někdy může způsobit, že si lidé přestanou rozumět a rozejdou se. Rozchod ale hrozí, i když zůstáváte v souladu, svého muže si vážíte, milujete ho, má váš obdiv. Daří se mu v práci, stará se o rodinu, věnuje se dětem, ve společnosti se za něj nemusíte stydět. Zvnějšku váš vztah může působit, jako že v něm nic nechybí, můžete se druhým jevit jako ideální pár. Ale on už přitom pro vás dlouho není partnerem, jako byste v jeho světě přestala existovat.

Kam mizí váš muž

Přestože všechno zvnějšku působí tak, jak má, uvnitř vztahu zejí obrovské trhliny. Váš muž jako by tu nebyl fyzicky přítomen - tedy jen pro vás. Domů chodí, s dětmi si pohraje, opraví kapající kohoutek. Ale přestal si s vámi povídat, po příchodu vás nepolíbí, nechodíte společně na procházky, které byly dříve příjemnou částí vašich dnů. Když mu něco vyprávíte, jen nepřítomně přikyvuje, ale vy víte, že vás doopravdy neposlouchá. Ví, že vedle něj žijete, ale bere vás jako něco samozřejmého, součást interiéru, spolehlivé kolečko v soukolí fungující domácnosti. Jistě by si všiml, kdybyste přestala fungovat jako kuchařka, uklízečka, pečovatelka o děti. Proč si tedy nevšimne, že se mu pozvolna vytrácíte jako životní partnerka? A proč nevidí, že on se role vašeho partnera dobrovolně zříká?

Mohlo by se vám líbit

Máte s vašimi příbuznými toxický vztah? Jak se to pozná a lze se z jejich vlivu vymanit?

Trpíte téměř neustále pocitem, že jen dáváte, ale nic nedostáváte zpět? Když zavítáte domů k rodičům, cítíte se frustrovaně a přepadne vás splín, že se mezi svými nejbližšími převtělíte do svého nejhoršího „já“? Pak je kolem vás toxické prostředí, kterým je od vašeho narození zasažena celá vaše rodina. Jste opravdu tento případ? Objevte 9 znaků, které odhalí, že se k vám rodiče chovají toxicky.
svetzeny.cz

Zaneprázdnění jako výmluva

Váš manžel může být tím, kdo tráví víc času v práci, aby rodinu zabezpečil finančně, zatímco vy zajišťujete její provoz po praktické stránce. Ano, jistě má po náročném pracovním dni právo na to, zajít si s kamarády na tenis, do hospody na jedno nebo vypnout doma u televize či počítačové hry. Sebevětší zaneprázdnění ani potřeba trávit čas s kamarády nebo o samotě ale není výmluvou pro to, aby si za celý den nenašel pár minut i na vás. Společná večeře, posezení nad sklenkou vína na zahradě, krátká procházka ruku v ruce, klidně jen pětiminutový rozhovor. Čas trávený spolu a jen spolu, kdy druhého doopravdy vnímáte a posloucháte, není výsadou čerstvě zamilovaných párů. Je životní nutností v jakékoli fázi vztahu. 

Mohlo by se vám líbit

Tři znamení zvěrokruhu, která vám po rozchodu udělají ze života peklo. Na ostří nože budete nejen s Býkem

A my taky přesně víme, jaké ostří ta sekera bude mít. Takže se mějte na pozoru, pokud jste se právě s některým z těchto znamení rozešli, nebo s ním máte dlouhodobé spory a uvažujete, že už toho máte dost a uděláte za tím vším tlustou čáru. Tato tři znamení tlusté čáry nedělají jen tak: Nebo dokonce vůbec.
svetzeny.cz

Vztah za odměnu

V práci nedostáváte peníze jen za to, že tam fyzicky chodíte. Musíte předvést nějaký výkon, projevit názor, své peníze si zasloužit. Stejně to funguje i ve vztahu. Chcete-li od druhého dostávat lásku, musíte si ji zasloužit, vybojovat, oplatit. Nikoli svým postavením nebo drahými dárky, ale pozorností. 

Manželský poradce Justin Shanfarber pro magazín Peakd upozornil na to, že mnoho vztahů ztroskotá právě na tom, že muži si tento fakt neuvědomují, opomíjejí ho a nechají lásku ve svém vztahu uvadnout. Partnerku začnou časem vnímat jako něco, co tu prostě je, bez jakékoli námahy a snahy. Ale pokud se žena dennodenně potýká ze strany svého vyvoleného jen s lhostejností, ignorováním a absencí projevů citů, ubíjí ji to. Nechce-li se v takovém vztahu udusit, dříve nebo později z něj musí pryč. 

Prostor pro nápravu

Je-li váš vztah před krachem, stále máte možnost to zvrátit. Stačí jen změnit postoj, který mezi vámi jako partnery panuje. Chystá-li se žena opustit partnera, kterého sice miluje, ale vedle kterého se cítí přehlížená a nemilovaná, musí znovu nabýt pocitu, že mu není lhostejná. Místo toho, aby ji muž bral jako samozřejmost, musí cítit, že ji vědomě vnímá, chce, potřebuje. Že s ní opět chce trávit společně kvalitně strávený čas. Že ji dokáže ocenit, vyslechnout, obejmout, že po ní stále touží, chce se jí dotýkat a propojit svůj život i nadále s tím jejím. 

Zdroj článku