Přejít k hlavnímu obsahu

Mayský horoskop: Zjistěte, jaké jsou podle něj vaše osobnostní rysy. Jaguáři jsou samolibí, Jeleni touží po samotě

Horoskopy jsou zde již od nepaměti. Přesněji od doby babylonských kněží, kteří se věnovali astrologii a rozdělili pouť Slunce na dvanáct souhvězdí. Jak čas plynul, objevovaly se, vždy ve vztahu k aktuální době, různé horoskopy. Mayská civilizace se řídila horoskopem, který reprezentuje 13 lunárních cyklů. Co prozradí právě o vás? Nahlédněte do něj.

Co je Mayský horoskop?

Mayská kultura po dva tisíce let zabírala území dnešního Mexika, Guatemaly, Nikaraguy, Salvadoru a Kostariky. Byla jednou z nejpokročilejších kultur, kde se důraz kladl na architekturu, astrologii a matematické systémy. Mayové měli dva kalendáře. HaabCafric měl 365 dní a naše civilizace jej používá dodnes. Dále existoval posvátný Tzol, který měl 260 dní. Mayský horoskop je cyklický a je organizován do 13 lunárních cyklů, kde má každý svůj specifický symbol. Který je ten váš a co o vás vypovídá?

Opice (10. ledna - 6. února)

Lidé narození pod zpěvem opice jsou kompletně velcí optimisté a mají rádi život. Nedělá jim problém překonávat překážky, které jim život i ostatní kladou do cesty. Z každé situace, ať už dobré nebo špatné, umí vytěžit maximum, aby byli silnější. Jsou velmi nápadití, originální a kreativní.

 

Sokol (7.února - 6. března)

Lidé s tímto symbolem jsou velmi odvážní, nedělá jim problém se přizpůsobovat, fyzicky i psychicky. Jste připraveni obětovat se, abyste svých cílů dosáhli. Chce to velkou vůli. Vaše osobnost je do jisté míry silná, umíte si zachovat nezávislost a určitý druh svobody, který je pro vás důležitý.

Mohlo by se vám líbit

Cikánský horoskop: Odhalí vaše dobré i špatné vlastnosti

Výklady karet, věštby, čtení z ruky a další magické rituály jsou součástí romské kultury už od nepaměti. Například se traduje, že právě Romové přivezli do Evropy umění tarotu, o němž jsou zmínky již 15. století. Existuje také cikánský horoskop, který se odvíjí od data našeho narození a má dvanáct znamení. Zjistěte, které je to vaše a odhalte své skryté vlastnosti.
svetzeny.cz

Jaguár (7. března - 6. dubna)

Jaguáři jsou ve svých životech věrní a milující jedinci, kteří jsou dobrými přáteli. Umí totiž naslouchat. K životu potřebují velkou dávku nezávislosti, protože jejich osobnost je velmi silná a bude-li je někdo svazovat, budou to špatně snášet. Občas si umí dupnout a někdy jsou maličko samolibí.

Liška (4. dubna - 1. května)

Narodili jste se pod zpěvem lišky? Pak oslňujete druhé svou vynikající inteligencí. Umíte velmi dobře zkrotit a řešit hádky. Jste bystří, máte soucit a rádi pomáháte. Jste velkorysí, altruističtí a připraveni podat pomocnou ruku všem, kdo si o to řekne.

Had (2. května - 29. května)

Hadi jsou podle Mayského horoskopu velmi citliví a když se cítí ohrožení, reagují instinktivně. Občas v sobě chovají určitou zášť a mají sklony druhým ubližovat. Mají v genech zakódováno chránit druhé a především rodinu. Mohou se u nich občas objevit také úzkosti.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop afrických domorodců: Znamení jsou odlišná od klasických znamení zvěrokruhu. Máte povahové vlastnosti Soudce, Cestovatele nebo Dítěte světa?

Horoskop afrických domorodců čítá celkem 12 znamení, která jsou velmi odlišná od klasických znamení zvěrokruhu. Zjistěte, jaké povahové vlastnosti vám byly dány do vínku, jaké je vaše africké znamení?
svetzeny.cz

Veverka (30. května - 26. června)

Ti, co se narodili pod zpěvem veverky mají jako svou hnací sílu lásku a vše, co je s ní spojeno. Jsou to velmi společenští tvorové a velmi rádi se obklopují lidmi. Jsou ozdobou každého večírku nebo party a také jsou vysoce inteligentní a mají vyvinutou intuici. Nemají vysoké ambice, umí se spokojit s maličkostmi a milují klidný život.

Želva (27. června - 25. července)

Lidé narození v období želvy jsou rodinně založení. Je pro ně na prvním místě, jsou citliví a velmi humánní lidé. Potřebují ve svém životě lidské teplo, vědět, že mají okolo sebe rodinu a lidi, kteří jim pomohou. Ambice jim nic moc neříkají, cítí strach, který je v mnoha ohledech limituje.

Netopýr (26. července - 22. srpna)

Lidé narození v období netopýra mají velké charisma, které je snadno dostane tam, kam potřebují. Jsou rozenými lídry a dostávají se velmi snadno do vedoucích pozic. Stoupají po společenském žebříčku, umí mluvit s lidmi. Rádi zkoušejí nové věci i místa a objevují vše, co je nové a neznámé.

Mohlo by se vám líbit

12 znamení starého Egypta vám prozradí, jaký je váš charakter

Lidé jsou odjakživa fascinováni tím, co je mezi nebem a zemí. Astrologie a horoskopy nejsou výmysly posledních několik desítek let, jsou s námi už od raných dob. Lidé starého Egypta studovali polohy a pohyby hvězd a planet. Horoskop starého Egypta je obzvlášť zajímavý, skládá se z 12 znamení, která jsou pojmenována po svých bozích s výjimkou Nilu. Podívejte se na své znamení starého Egypta.
svetzeny.cz

Štír (23. srpna - 29. září)

Znamení Štíra v Mayského horoskopu je možné tak trochu přirovnat ke klasickému Štírovi. Jde o lidi, kteří jsou velmi inteligentní a umí být také velmi kritičtí. Jejich energie je silná, což jim pomáhá být aktivní a bdělí. Občas sklouznou ke stydlivosti, jsou opředeni pavučinou tajemna a je těžké uhádnout na co právě myslí.

Jelen (20. září - 17. října)

V Mayském kalendáři jde o znamení, které ze všeho nejvíc touží po samotě a je obklopeno velkými strachy, které ho mohou hodně limitovat. Občas své obavy překonávají, ale stojí je to spoustu úsilí. Ve své jeskyni se cítí sebevědomě a bezpečně, jde o křehké a citlivé jedince, kteří potřebují ochranu a náklonnost.

Sova (18. října - 14. listopadu)

Lidé narození pod vlivem sovy milují nová dobrodružství a snadno je vše nadchne. Milují nové projekty, jsou to rození snílci, kteří touží dělat velké věci a chtějí uspět, což se jim často daří. Umí být pro druhé inspirací a jsou to ti, za kterými si druzí chodí pro radu.

Mohlo by se vám líbit

Arabský horoskop: Obsahuje 12 znamení, která prozadí vaše schopnosti, charaker, ale i neřesti 

Je starý stovky let, ale stále tak trochu tajemný a mystický. Pro mnohé je to astrologie, která je neznámá. Podobně jako klasický horoskop se odvíjí od data narození. A co se z něj dozvíte? Nejčastěji zvýrazňuje schopnosti, vlastnosti, charakter a vaše přednosti.
svetzeny.cz

Páv (15. listopadu - 12. prosince)

Lidé narození pod zpěvem páva jsou rádi v centru pozornosti a chtějí dosáhnout svého za každou cenu. Umí pro to udělat opravdu hodně. Jsou velmi charismatičtí, okázalí. Mají okouzlující osobnost a druhé lidi přirozeně přitahují. Kamkoliv přijdou, tam jsou nepřehlédnutelní.

Ještěrka (13. prosince - 9. ledna)

Lidé narození ve znamení ještěrky staví svůj základ na klidu a samotě. Nejsou rádi, když je na ně upřena pozornost. Jsou to spíše introverti, kteří zároveň rádi meditují a chtějí svůj klid. Umí si vážit všeho, co v životě mají a dostávají.

Zdroj článku