Přejít k hlavnímu obsahu

Druhy polibků a co znamenají - co vám chce partner pusou naznačit?

Polibky patří k běžnému životu snad každého z nás. Dát pusu na přivítanou, na rozloučenou, z vděku, z lásky i jen tak, když jste se svými přáteli. V mnoha zemích se přivítání neobejde minimálně bez pusy.

Bez pusy to nejde

Španělé nebo Francouzi si bez krátké pusy na tvář neumí představit seznámení či uvítání. Jde o komunikační prostředek, kterým často vyjadřujete lásku a kladné emoce. Někomu může být taková blízkost nepříjemná, jiný ji bere jako samozřejmost. Věděli jste, že existuje několik druhů pus a polibků? Polibek jako takový je osobní a v mnoha ohledech intimní věc, kterou vyjadřujeme určité emoce. I proto má pro mnoho lidí jedinečný význam, který chtějí sdílet jen s určitým okruhem lidí. Polibek, ať už na rty nebo rovnou francouzský patří ve většině případů milencům či partnerům, kteří chtějí tento okamžik spolu sdílet a dát si tak vzájemně najevo, co pro sebe znamenají. Existuje však mnoho dalších polibků. Víte, co znamenají a co tím váš protějšek chce říct?

 

 

Info ikona
Pusa na ruku

Pusa na ruku

V dávných dobách to byl vrchol romantiky, dnes jde spíše o určitý druh flirtování. Mnoho lidí bere tento druh polibku jako zastaralý a ruku na srdce, kdy jste naposledy viděli pár, který tento polibek předvedl?

Pusa na temeno hlavy

Další druh ochrany a péče. Dotyčný člověk se o vás chce postarat, záleží mu na vás a chce s vámi sdílet svůj prostor, svou intimní zónu.

 

Zapomeňte na ňadra! Muži šílí po jiných věcech, o kterých ženy nemají tušení

Možná stále žijete v přesvědčení, že pro muže jsou stále nejvíce atraktivní části ženského těla prsa či zadek, o to více pak budete překvapeni výsledky studie provedené online lékárnou, podle které je realita poněkud jinde. Podívejte se, co muže přitahuje jako magnet a co se jim naopak na ženách vůbec nelíbí.
svetzeny.cz

Francouzský polibek

Francouzák nebo také francouzské líbání zapojuje v hlavní roli jazyk a právem je brán jako jeden z nejvášnivějších polibků. Vášnivý polibek se spojuje s láskou, partnerským vztahem, nebo jej bere jako předvoj milování. Ať už k tomuto polibku máte jakýkoliv postoj, je spjat s láskou a vášní.

 

Pusa na čelo

Občas vám takto zkoušela maminka teplotu, když jste byli malí? Partnerský polibek na čelo v sobě skrývá mnoho intimity a lásky. Nevypadá to nijak romanticky? Nezoufejte! Ten, kdo dává pusu na čelo vyjadřuje určitý druh důvěry a náklonnosti. Často je to pusa značící péči a ochranu. Dotyčný vám dává najevo, že se o vás chce postarat, že mu na vás záleží. Takovou pusu dávají rodiče svým dětem.

Info ikona
Vztahy

Pusa na krk

Na krku se nacházejí erotogenní zóny a polibky právě v této oblasti často souvisí s milostnou předehrou a vášní. Beze slov si tak vzájemně dáte najevo, že po sobě toužíte. Krk mnohé kultury vnímají jako zranitelnou část těla, kterou odhalíte pouze partnerovi.

Eskymácká pusa

Roztomilé partnerské gesto, které je bráno často jako druh předehry nebo něžností, které si partneři vyměňují. Přiblížíte nosy těsně k sobě a jemně je o sebe třete. Takzvaně nos o nos. Může to znamenat projev důvěry. A proč eskymácký polibek? Protože právě Eskymáci považují klasickou pusu na rty jako odpudivou.

Zdroj: Novinky.cz, womanscare.com