Přejít k hlavnímu obsahu

Ve středu přichází superúplněk: Jak vás může ovlivnit a jaké rituály můžete vyzkoušet ke svému prospěchu?

Info ikona
Jak vás ovlivní lunární energie?

Ve středu 13. července se Měsíc dostane do svého nejbližšího bodu k Zemi. Určitě to bude krásná podívaná, tento týden je skutečně největší a nejjasnější úplněk, který letos uvidíme. Lunární cykly mohou způsobit změny v náladě, spánku i zdraví. Jak toho můžete využít? Vyzkoušejte lunární rituály.

Skutečné vědecké výzkumy, které by potvrzovaly vliv Měsíce na lidi, nejsou příliš rozsáhlé, ale minulost by nesouhlasila. Myšlenka, že úplněk může vyvolat emoce, bizarní chování, a dokonce způsobit fyzickou nemoc, je silně zakořeněná víra, a to i dnes. Věříte v sílu Měsíce?

Kousek z historie

Působení Měsíce má svůj původ v legendách a mytologii starověkých civilizací. Úplněk byl spojován s podivným nebo šíleným chováním, včetně sebevražd, náměsíčnosti a násilí. Měsíční teorie, jinak známá jako lunární efekt, je myšlenka založená na domněnce, že existuje určitá souvislost mezi měsíčními cykly a lidským chováním. Mnoho lidí tuto myšlenku zavrhuje, ale skutečné účinky jsou pomalu, ale jistě zjišťovány také pomocí vědy.

 

Některá znamení jsou chorobnými lháři: Nikdy byste neměli věřit Štírovi ani Vodnáři. Kdo další často lže?

svetzeny.cz

Lunární jevy spojené s Měsícem

Pojmy „šílenství“ a „blázen“ pocházejí z latinského slova „luna“, což v překladu znamená Měsíc. Předpokládá se, že během úplňku mají lidé větší tendenci projevovat nevyzpytatelné chování. Lunární astronomie přesně naznačila, že potlačení gravitačního vlivu Měsíce přináší sociální napětí, disharmonii a negativní emoce.

Jak vás může úplněk ovlivnit

Je známo, že úplněk vás může ovlivňovat v kvalitě i délce spánku. Můžete se cítit neklidní nebo můžete mít problém usnout. Existují i zmínky, že vliv měsíce by mohl mít efekt i na ženský menstruační cyklus. Během úplňku můžete pocítit menší úzkosti, špatnou náladu nebo přecitlivělost.

Jak využít měsíční energii

Měsíční rituály se praktikují již od počátku starověku. Smyslem měsíčního rituálu je využít zvláštní sílu Měsíce v jeho různých fázích a soustředit tuto energii na projevení svých přání. Úplňkové rituály se soustředí na stanovení záměrů, které mají do vašeho života přinést něco, po čem toužíte nebo naopak poslat pryč to, co ve svém životě nechcete. 

Týdenní horoskop: Beran vyhrává tento týden šťastný los a zažije nejlepší týden roku

svetzeny.cz

Zapalte byliny

Obřad zahrnuje pálení posvátných bylin, nejčastěji šalvěje, což po staletí praktikovali původní obyvatelé Ameriky a dalších kultur. Říká se, že kouř, který vzniká při pálení šalvěje, odstraňuje negativní energii a má také údajně léčivé účinky. Pálení bylinek je skvělým způsobem, jak odstranit negativní energii z vašeho domu i mysli, abyste mohli přivítat energii úplňku, kterou můžete pozitivně zaměřit na své záměry. Připravte si sušené bylinky a položte je na podklad, který neshoří. K tomu skvěle slouží perlorodka říční nebo si rovnou můžete koupit sušenou šalvěj ve formě vykuřovacího svazku.

Dotáhněte těžké úkoly

Úplněk je nejvhodnějším obdobím pro uvolnění a dokončení rozdělaných úkolů, plánů či dalších projektů, které vám dávají zabrat. Síla úplňku vám může pomoci nechat za sebou to, co potřebujete, a najít řešení těchto nedokončených úkolů. Pak budete moci se lépe soustředit na nové věci. Jen nezapomeňte, že to není čas pro začínání něčeho nového, ale dokončení.

Spalte negativní myšlenky

Mnozí z vás už jistě slyšeli o uvolňovacím cvičení, kdy spálíte negativní věci. K tomu je úplněk jako stvořený. Napište si na kousek papírku něco, na co chcete již zapomenout nebo vás brzdí. Možná někomu chcete odpustit nebo ho nechat prostě odejít z vašich myšlenek nebo života. Můžete mu také napsat dopis a ten následně spálit. Díky tomuto rituálu se zbavíte všeho zlého, co by vás mohlo brzdit.

Monica Bellucci a tajemství její krásy: Nepomáhá si plastikou ani dietami, být štíhlá a atraktivní jako ona skoro nic nestojí

svetzeny.cz

Zdroj: bustle, parade, moodymoons, byrdie