Přejít k hlavnímu obsahu

Jak být šťastný po padesátce? Dejte na jednoduché rady lidí, kteří i v pokročilejším věku žijí zajímavý a bohatý život

Toužíte být spokojení a šťastní i po padesátce, ale máte pocit, že nevíte jak? Možná, že vám s tím pomůže trochu motivace. Lidé z celého světa totiž dokazují, že to jde, a i v mnohem pokročilejším věku můžete žít zajímavý a bohatý život plný zážitků a naplňujících okamžiků. Inspirujte se lidmi, kteří vědí, jak být šťastný v jakémkoliv věku. V čem tkví jejich tajemství? Podle známého žurnalisty a novináře, který se rozhodl ho odhalit, stačí pro štěstí dodržovat pár snadných pravidel.

Názory na štěstí se různí. Není se čemu divit. Každý člověk je od přírody originál a ke své spokojenosti potřebuje něco jiného. To ale neznamená, že toho nejde dosáhnout prostřednictvím dodržování pár jednoduchých zásad, které platí na každého. Přečtěte si několik rad od moudrých lidí, kteří i v pokročilém věku ví, jak být šťastní.

Nestrachujte se zbytečně a starosti házejte za hlavu

Nestrachujte se a netrapte se věcmi, které nemůžete změnit. Zbytečně si nelamte hlavu s maličkostmi. Věřte tomu, že můžete být šťastní. Alespoň tak by se daly shrnout rady některých seniorů. „Nemá žádný smysl strachovat se kvůli tomu, co se ještě nestalo. To, čeho se bojíme, se ve skutečnosti nikdy nestane.“, říká Hedda Bolgar (103).

„Člověk nesmí dovolit obavám a strachu, aby ovládly jeho život.“

Pochopte, že jsou věci i lidé, které nezměníte

Mezi další podstatné rady zkušených patří také doporučení netrápit se lidmi, se kterými si nerozumíme. Ušetřete se zbytečných neshod a hádek a prostě je ignorujte nebo prostě jen přijměte to, jací jsou. „Je třeba brát lidi takové, jací jsou, nehledět na jejich nedostatky. Nikoho není třeba převychovávat, zvláště pak své blízké. S těmi, kdo „nám nesedí“ je nejlepší se prostě nestýkat.“, radí Felix Dozoretz (82). Možná, že pokud se tímto jednoduchým pravidlem začnete řídit, váš život se značně usnadní a vy budete šťastnější. Nevšímejte si lidí, kteří vám říkají, že něco nemůžete a dělejte to, po čem toužíte. Jde přece o vás a někdy se zkrátka vyplácí být trošku sobečtí, vždyť jde přece o vaši spokojenost a štěstí.

Mohlo by se vám líbit

Zhubněte rychle díky vědecky dokázaným metodám: Jaké cvičení je nejúčinnější, kolik bílkovin denně sníst a jak zůstat motivovaní

Léto se nezadržitelně blíží a možná jste se rozhodli, že zhubnete do plavek. Někdy se však ručička váhy vůbec nehýbe a pak člověk rychle ztrácí motivaci hubnout dál. Nezapomínejte však, že hubnutí někdy není potřebné z estetického hlediska, ale především ze zdravotního. Podívejte se proto, jak lze rychle a udržitelně zhubnout díky vědecky podloženým metodám.
svetzeny.cz

Nezapomínejte na zdraví

Pokud chcete být spokojení, nesmíte zapomínat na zdravý režim a správnou stravu, která vám dodá potřebné živiny i tolik potřebnou energii a chuť do něčeho nového. Nebojte se pustit do nových sportů či koníčků, se kterými není nikdy pozdě začít. Navíc vás budou udržovat v dobré fyzické i psychické kondici. Duševní a fyzická stránka zdraví jsou totiž propojené, a když budete ve slušné kondici, dostaví se zcela jistě i psychická pohoda. „Nikdy není pozdě změnit druh činnosti a začít se zdokonalovat v něčem novém. Ať začnete jakkoli pozdě, stejně budete mít dost času dosáhnout vysokého mistrovství v tom, co děláte.“, radí Mel Charles (77).

Web Pronaladu přináší i další motto od jednoho spokojeného páru: „Člověk nesmí dovolit obavám a strachu, aby ovládly jeho život.“ řekli Pet a Alicia Moorhead (88) a (66). „Není třeba stěžovat si, plakat kvůli životním problémům nebo svému věku. Nemá to smysl. Je třeba vstát a něco dělat.“, radí Grace Cook (85). A co z těchto doporučení vyplývá? Nebojte se začít být aktivní. Pokud jste vždycky chtěli vyzkoušet nějaký sport či aktivitu, na kterou jste neměli odvahu, čas či peníze, tak mějte na paměti, že není nikdy pozdě s ní teprve začít.

Mohlo by se vám líbit

Účesy, které sluší všem ženám všech věkových kategorií. Inspirujte se účesem zvaným "bob"

Účesové trendy přicházejí a odcházejí. Tyto tři účesy jsou však nadčasově krásné a vypadají skvěle na každé ženě.
svetzeny.cz

Věřte sami sobě a pomáhejte druhým

Nezapomínejte věřit především sami v sebe a své činy. Jedině tak můžete být spokojení. Přesně tak zní i rada Heddy Bolgar (103): „Důležité je co možná nejméně dát na cizí mínění. Tak či onak někdo stejně odsoudí to, jak vypadáš, co děláš a v co věříš. V tomto smyslu je dobré, když je člověku přes sto – nikdo se nepokouší učit tě žít.“ A příjemně vás povzbudí také to, když někomu pomůžete či uděláte dobrý skutek. Nikdy nevíte, kdy vám vaši pomoc druhý oplatí. „Pomáhat lidem, zejména blízkým a známým, je veliké štěstí. Nezapomínejme na to.“, dodává Hedda Bolgar (103).

Zdroje: pronaladu.cz, apia.com.au, overfiftyandfit.com

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška