Přejít k hlavnímu obsahu

Jak podpořit zdraví našich mazlíčků?

Info ikona
YOGGIES

Záleží vám na tom, aby váš pes nebo kočka měli co nejlepší základ pro zdravý a spokojený život? Aby pro ně byla miska s krmením to, na co se vždy těší i ti největší mlsouni? Pak pro vás máme řešení — pestré portfolio českých zdravých krmiv Yoggies, 100% bez chemie. Výběrem pestré potravy složené z kvalitních a pečlivě sestavených surovin, je možné u našich domácích mazlíčků předcházet různým civilizačním onemocněním, například alergiím. 

Správná výživa je základ pevného zdraví. Může to znít kýčovitě, ale platí to u lidí i u zvířat. Člověk si ale na rozdíl od psa nebo kočky sám vybere, co bude jíst. Člověk ví, co mu chutná (nebo co je pro něj vhodné) a tomu přizpůsobí svůj jídelníček. Psi a kočky nemohou – je to jen na nás. Majitel, který vybírá pro své zvíře vhodnou potravu, by měl mít na zřeteli tři hlavní hlediska: Náročnost přípravy, chutnost a cenu. Formu krmení přizpůsobte svým časovým možnostem, ideální je krmit psa dvakrát denně, kočku klidně několikrát denně. Zároveň vybírejte krmivo, které vyhovuje vaším finančním možnostem. Je ale také velmi důležité při výběru krmiva hledět i na kvalitu krmiva v optimálním nutričním složení.

Záleží na složení a chuti

Je-li totiž jediným hlediskem cena, pak se může stát, že dlouhodobé podávání extrudované (průmyslově zpracované) potravy, vyrobené z nekvalitních surovin, plné různých konzervantů a aditiv bude příčinou rozvoje různých zdravotních potíží čtyřnohého člena rodiny. Nízká cena krmení bude vyvážena mnohem vyššími náklady na jejich řešení. Pamatujte, že levné – v případě výživy psa nebo kočky – rozhodně neznamená nejlepší. To, co psovi nebo kočce každý den dáváme do misky, musí také přijímat s chutí. Není nic smutnějšího než pohled na psa či kočku, kteří na vás hledí od plné misky s tázavým pohledem. Zkuste se porozhlédnout po portfoliu českých krmiv Yoggies, 100% bez chemie.

Info ikona
Yoggies strava pro psy a kočky

Kvalitní základ, který podle potřeby obohacujte

V první řadě je potřeba objevit druh krmiva, který zvířeti vyhovuje nejvíc, suché Yoggies granule šetrně lisované za studena nebo syrová potrava B.A.R.F. (syrové maso a kosti). Tento základ je možné podle časových možností majitele měnit, například o víkendu podávat na přípravu o něco náročnější syrovou potravu, kterou si ale můžete usnadnit pomocí již připravené kompletní přílohy BARF+. Pro zvýšení chutnosti a lepší trávení je vhodné přidat dvakrát až třikrát týdně svačinku v podobě speciálního jogurtu pro psy a kočky s obsahem živých laktobacilů pro dobré trávení, směs DogProBio pro podporu imunity nebo omáčku pro psy, když potřebujete dodat extra živiny navíc nebo nalákat vybíravého mlsouna. Jako pomoc s řešením případných zdravotních problémů či k jejich prevenci Yoggies vyvinulo také přírodní doplňky stravy.

Info ikona
Yoggies strava pro psy a kočky

Hravý výcvik s odměnou, ale bez cukru

Při procházkách a výcviku svého psa nebo jen pro radost své kočky můžete sáhnout po zdravých bezlepkových pamlscích, které neobsahují žádný zbytečný cukr jako často používané dětské piškoty. Pamlsky Yoggies jsou pečené či sušené pouze z kvalitních mas, zeleniny a superpotravin.

Info ikona
Yoggies strava pro psy a kočky

Koncept pestré potravy možná vypadá trochu složitě, ale ve skutečnosti je velice jednoduchý na přípravu i podávání. Na stránkách Yoggies najdete vzorový jídelníček pro svého psa a kočku. Nechte se inspirovat a udělejte velký krok ke zdraví svého psího nebo kočičího člena rodiny.


Autorkou článku je MVDr. Michaela Riedlová (na fotce)

Info ikona
MVDr. Riedlová
Krmivo od české značky YOGGIES je čisté, 100% bez chemie. Malá ochutnávka zde.