Přejít k hlavnímu obsahu

7 způsobů, jak si stát za svým

Info ikona

Chceme jít svou cestou, ale zároveň nepřehlížet druhé. Naše protějšky, přátele i kolegy. Často se tak ocitneme ve vbnitřním rozporu. jak tedy docílit svých plánů a nezranit při tom ostatní?

1. Vnímejte svůj střed

Každý z nás má vlastní fyziologický a energetický střed těla. Odborníci na bojové sporty udávají, že se tento bod nachází přibližně pět centimetrů pod pupíkem. Zkuste trénovat prožívání svého středu. Klidně si na tuto oblast položte ruce, zavřete oči a volně dýchejte. Znalost středu pomáhá ustát konfrontaci s druhými.

2. Uzdravte své seběvědomí

Když si vážíme sami sebe, mnohem lépe umíme čelit rozporuplným situacím. Protože víme, kde je naše hranice, a nenecháme druhé, aby ji překračovali. Stejně tak, pokud umíme milovat sami sebe, nebudeme vstupovat do situací, ve kterých se necítíme dobře. Uzdravte tedy primárně vztah k sobě a uvidíte, že se vaše změna přirozeně projeví ve vnějším světě. Stát si za svým pro vás bude přirozeností. 

3. Nebojte se konfrontace

Hádky a konflikty nemá rád nikdo. Máme zafixováno, že vedou k bolestivým koncům i bezmoci. Když se je ale naučíme zvládat, a to díky trénování vlastní asertivity a schopnosti argumentace, získáme více vztahové sebedůvěry. Nejenže pro nás pak bude snazší umět si stát za svými názory, ale zároveň krásně pročistíme dusnou atmosféru.

DALŠÍ 4 ZPŮSOBY SE DOČTETE V AKTUÁLNÍM ČÍSLE SVĚTA ŽENY!

Časopis si můžete rovněž předplatit na našich webových stránkách.