Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemství věčného mládí japonských žen: I po 50 vypadají na 25 díky levným surovinám

Také vám vždy vrtalo hlavou jak je možné, že japonské ženy vypadají v každém věku skvěle? Je jedno, jestli je jim 40 nebo 50, málokteré byste tipli víc než pětadvacet. A v čem tkví tajemství jejich nekonečné krásy a mládí? Věřte nebo ne, může za to zázračný elixír.

Po staletí se lidé snaží nalézt tajemství mládí a krásy, ve většině případů bohužel marně. Japonci ale odhalili klíč k tomuto tajemství - jejich recept na zachování mládí se ukázal jako mimořádně účinný už po týdnu používání. Proto stojí za to tento recept vyzkoušet, jelikož není nijak zvlášť finančně nákladný a jednoduše jej vyrobíte v pohodlí domova. Navíc vám může pomoci vypadat až o deset let mladší, aniž byste museli sahat po drahých kosmetických produktech či zabřednout do estetické medicíny.

Péče o pleť pro zralé ženy: Jak udržet krásnou a zdravou pleť

Zralost přináší mnoho pozitivních zkušeností a moudrosti, ale také s sebou přináší výzvy v péči o pleť. S přibývajícím věkem se naše pleť mění a vyžaduje speciální péči, aby zůstala krásná, zdravá a mladistvá. V tomto článku se podíváme na důležité tipy a triky, jak správně pečovat o pleť pro zralé ženy.
svetzeny.cz

Jak na zázračný japonský elixír?

K vytvoření jedinečného elixíru mládí budete potřebovat pouze tři suroviny. Připravte si 3 lžíce japonské rýže, 1 lžíci medu a 1 lžíci mléka. Příprava tohoto elixíru je opravdu velmi snadná. Nejprve vařte rýži asi 2 minuty, poté ji sceďte a uchovejte vodu, ve které se vařila na pozdější použití.

Pak přidejte do rýže jednu lžíci horkého mléka a jednu lžíci medu. Důkladně promíchejte všechny ingredience. Dalším krokem je aplikovat tuto směs jako masku na čistou pokožku. Nechte masku zaschnout na tváři. Poté si umyjte obličej vodou, kterou jste si předtím schovali z vaření rýže. A věřte tomu nebo ne, to je vše. Díky zázračné směsi budete mít neuvěřitelně hladkou pokožku, která bude krásná a pružná tak, jako za vašich mladých let.

Pro dosažení optimálních a viditelných výsledků byste měli tento proces opakovat minimálně jednou týdně

Zázračné vlastnosti rýžové vody

Už jste někdy slyšeli o zázračných efektech, které pleti přináší rýžová voda? Ta poskytuje pokožce vynikající péči. Zlepšuje krevní oběh, působí jako antioxidant, zvlhčuje pokožku a pomáhá redukovat vrásky. Kromě toho dokáže eliminovat záněty a udržovat pokožku zdravou a dobře hydratovanou.

Nejlepší kosmetika z drogerie podle redakce: Nestojí ani stovku a skvěle funguje

Pokud jde o kosmetiku, ne vždy platí, že všechno drahé je automaticky i kvalitní. Paradoxně vám kolikrát lepší nebo minimálně stejnou službu udělají i levnější produkty, které koupíte v každé drogerii. Dali jsme v redakci dohromady tipy na takové „maličkosti“, které pořídíte do stovky.
svetzeny.cz

Další tipy jak si udržet krásnou a mladou pleť podle Japonek

O Japonkách je známo, že mají krásnou, čistou a bezproblémovou pleť. Jejich tajemství netkví pouze v zázračném elixíru, ale také v péči o pleť, které se odjakživa hluboce věnují. Důraz dávají především na to, aby byla pleť vždy dokonale vyčištěná a hydratovaná. Japonkám je jedno, jak zaneprázdněné jsou. Čas na vyčištění pleti si najdou téměř vždy. Co se týče čištění pleti, Japonky dbají na to, aby oddělily oční okolí od zbytku obličeje. Kůže kolem očí je totiž výrazně tenčí, jemnější a citlivější, než na  zbytku obličeje. Proto má drtivá většina Japonek ve své koupelně dva odličovače – jeden na oči a druhý na zbytek obličeje. Důraz také dávají na to, aby byly ke svému obličeji co nejjemnější – škrábání, drhnutí ani drsné otírání obličeje ručníkem není v japonské kultuře povoleno!

Poslední a velmi důležitý krok je důraz na stravu. Jak všichni víme, japonská strava je velmi zdravá, lehká a vyvážená. Je bohatá na ryby, zeleninu a téměř v ní nenajdeme žádné rafinované cukry. To je důležité nejen pro správné fungování těla a zažívání, ale také pro pleť. Nevhodná strava se na pleti totiž může velmi ošklivě podepsat. Dbejte proto na to, abyste se stravovali zdravě. A nezapomínejte na pitný režim! Hydratace pleti je velmi důležitá – a to jak zvenku, tak zevnitř.

Zdroj článku