Přejít k hlavnímu obsahu

Máte citlivé oči? Pozor na odličování

Pokud za sebou máme náročný den, chcete jen padnout do postele a nic už nedělat. Odstranění make-upu by ale mělo být skálopevnou rutinou, a to zejména pro ženy s citlivýma očima. Víte, jak se správně odlíčit a nevystavovat oči zbytečnému podráždění?

Pokud máte citlivé oči, které trpí na podráždění, zarudnutí, nebo dokonce otékají, nejspíš už jste se naučila dávat si dobrý pozor na to, jaký make-up si vybíráte a jak ho používáte. Stejně důležité, jako umět se nalíčit, je ale umění make-up i šetrně odstranit.

Odlíčení nepřeskakujte. Pokud nechcete, aby kůže rychleji stárla a měla sklony k akné, odlíčení by mělo být nepostradatelnou součástí každodenní rutiny. U citlivých očí to platí dvojnásob, protože na nich make-up přes noc může napáchat o to větší škody. 

Make-up odstraňujte do posledního zbytku. Stává se Vám také někdy, že se probudíte s řasenkou rozmazanou kolem očí, přestože jste se večer odlíčila? Právě zbytky řasenky a tužky na oči mají během spánku, kdy se často převalujeme a naše tvář se dotýká polštáře, dost času dostat se hlouběji do kůže i do samotných očí. Pokud je tedy nechcete vystavovat zbytečnému podráždění, je důležité se odlíčit do posledního zbytečku, například pomocí vatové tyčinky.

Před odličováním si umyjte ruce. Ty nejšetrnější vatičky i kosmetické přípravky přijdou vniveč, pokud vaše oči nakonec budou trpět kvůli nečistotám, které se do nich dostaly z vašich rukou. Než se tedy budete odličovat, důkladně si umyjte a osušte ruce. 

Co se týče produktů, buďte vybíravá. U kosmetických produktů platí, že co vyhovuje jednomu, nemusí svědčit druhému. Ženy s citlivýma očima se ale obecně shodují, že jim při odličování pomáhá micelární voda. Ta totiž obsahuje micely, které nečistotu přitahují, takže na oči nemusíte tolik tlačit a odličování jde rychleji. Vyzkoušet můžete například pečující micelární vodu pro velmi citlivou pleť a oči od Garnier, která je k šetrnosti přímo stvořená. Je obohacená o výtažek z chrpy a mohou ji používat dokonce i nositelky kontaktních čoček.

Micerální vody