Přejít k hlavnímu obsahu

Jídelníček podle Madonny: V 64 letech se pyšní dokonalou figurou, a přesto si pochutnává na hranolkách a pizze

Madonna, královna popu, svůj jídelníček přísně hlídá. Chcete-li se jí inspirovat, tak se připravte na makrobiotiku, přísnou disciplínu, košér jídla a žádnou kávu. Také budete vyhledávat módní stravovací trendy, především superpotraviny.

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček podle zpěvačky Adele: Sirt Food dieta, zvedání železa a box. Adele se podařilo nejen zhubnout, ale váhu si také udržet

Nezaměnitelný hlas a dokonalé oční linky zůstaly, kila navíc jsou ale pryč. Někdejší baculka Adele se zbavila obezity a vypadá to, že se jí daří si váhu udržet. A to nebývá vůbec nic jednoduchého. Jak se zpěvačce podařilo shodit desítky kilogramů a jak teď vypadá její životní styl?
svetzeny.cz

Madonna: Makrobiotika roky vede

Ačkoliv se trendy jejího jídelníčku v letech lehce mění, makrobiotika je pro ni nosným pilířem už velmi dlouho. Poprvé se s ní seznámila díky svému manželovi Guyu Ritchiemu, který upřednostňoval právě tento jídelníček.

Její jídelníček tedy obsahuje:

  • Celozrnné výrobky, luštěniny
  • Fermentované potraviny, sojové omáčky
  • Ryby

To je naprostý základ, ze kterého vychází každý den. Vše ostatní se může měnit. Překvapivě u ní najdete i hranolky a pizzu. Ale o tom až později. Mezi její oblíbená jídla pak patří různé miso polévky se zeleninou, vývary z kvalitního masa. Masu se ostatně nevyhýbá a neupírala ho ani svým dětem. Ale dává pozor, aby maso bylo košér (zejména krůtí a jehněčí). Miluje avokádo!

 

Mohlo by se vám líbit

Skandinávská dieta, kterou podporuje i Světová zdravotnická organizace: Patří mezi nejzdravější a nejúčinnější. A nemusíte se omezovat

Možná jste už slyšeli o skandinávské dietě, která se skládá z ryb, zeleniny a ovoce. Někdy je označována také jako severská, je totiž založená na produktech ze Skandinávie. Odborníci na výživu ji vyzdvihují a Světová zdravotnická organizace ji také podporuje. Proč ji zařadit do svého jídelníčku?
svetzeny.cz

Vejce, mléko ani kávu v jejím jídelníčku nenajdete

I když vejce a mléko jsou zdrojem plnohodnotných bílkovin, v jejím jídelníčku ani jedno nenajdete. Stejně tak se vyhýbá kávě. Zapovězena je i pšenice. Lepku se Madonna vyhýbá, výjimkou může být naklíčená pšenice. Ale pečivo nebo pšeničné těstoviny u ní nenajdete. Nahrazuje je rýží, quinoou nebo dušenou zeleninou, zejména z lokálních zdrojů.

Zajímavost: Když měla své vystoupení v ČR v roce 2006, 2009 a 2015, požadovala potraviny v bio kvalitě.

Tajemství šesti malých jídel

Madonna se překvapivě drží v tuto dobu nepříliš moderního trendu a sice šesti malých jídel denně. Trend tří velkých nebo vynechávání snídaně ji nechává chladnou. Podle jejího trenéra Smithe je tento zvyk prospěšný pro její intenzivní cvičení, protože zvyšuje rychlost metabolismu a udržuje jí potřebnou energii po celý den. 

Mohlo by se vám líbit

Hospodský kvíz nanečisto: Kolik správných odpovědí získáte? Otestujte si svoje znalosti z všeobecného přehledu

Jestliže máte rádi zábavné kvízy a rádi si zlepšujete své znalosti z různých oblastí, pak je tento kvíz přesně pro vás. V kvízu Vás čekají otázky z historie, vědy, umění, sportu i zábavy. Otestujte si svoje znalosti a zkuste projít testem bez jediné chybičky.
svetzeny.cz

Madonnin hranolkový den: Není problém!

A hřeší ona vůbec? Samozřejmě. Možná ve dnech, kdy i tělu dává odpočinek, možná ve dnech, kdy má intenzivní zátěž, to se nikdy během rozhovorů nepochlubila, ale pro US Weekly řekla, že jejím největším požitkem je pizza nebo hranolky a všechny bramborové chipsy. Ale jisté je, že svým chutím tak často podléhat nemůže a své odpočinkové dny mívá jen málo. Jinak by nevypadala tak skvěle, jak ve svém věku šedesátičtyř let vypadá.

 

Zdroj článku