Přejít k hlavnímu obsahu

Zasnoubení prince Charlese a princezny Diany před 40 lety: „Ať už láska znamená cokoliv“

Info ikona
Diana

Nešťastný vztah prince Charlese a lady Diany se stal oficiálním před 40 lety, kdy dvojice oficiálně oznámila svoje zasnoubení. Celý vztah provázely spekulace a neshody, kterým přihlížel doslova celý svět. Přinášíme vám zásadní události, které se v zásnubním období udály.

24. února 1981 – to je den, kdy dvojice, princ Charles a lady Diana (která se později stala celosvětově známá jako princezna Diana), oznámila svoje oficiální zasnoubení.

Pár, který spolu chodil jen šest měsíců, učili 24. února oficiální oznámení, ačkoliv soukromé zasnoubení proběhlo o tři týdny dříve. „S největším potěšením oznamuje královna a vévoda z Edinburgu zasnoubení svého milovaného syna prince z Walesu a lady Diany Spencerové, dcery hraběte Spencera a ctihodné paní Shand Kyddové,“ uvádělo prohlášení.

V exkluzivním spolčeném rozhovoru pro BBC v Buckinghamském paláci Charles řekl, že je „potěšen a upřímně ohromen tím, že je Diana připravena si ho vzít,“ zatímco Diana popsala svého budoucího manžela jako „vskutku úžasného.“

V rozhovoru můžete vidět nervozitu Diany, její pohledy a těkání očima.

 

Během tohoto poněkud strnulého a nepříjemného rozhovoru, Charles pronesl svou nechvalně známou poznámku o smyslu lásky, kterou Diana později označila za „traumatizující“. Na otázku, zda je pár zamilovaný, Diana stydlivě odpověděla: „Samozřejmě,“ zatímco Charles řekl: „Ať už láska znamená cokoliv.“

Charles mimo jiné prozradil, že se jim podařilo zasnoubení udržet v tajnosti. Požádal Dianu tři týdny při soukromé večeři v Buckinghamském paláci. Během rozhovoru vysvětlil, že chtěl dát Dianě čas na rozhodnutí. Diana ovšem dlouho nepřemýšlela, ihned se odstěhovala ze svého bytu, který sdílela se spolubydlícím, a žila v Clarence Housu až do velkého dne.

Prsten z Garrardu je obklopen diamanty a je vsazen do 18karátového bílého zlata. Má 12karátový oválný modrý safír ze Srí Lanky. Od té doby byl předán jejímu synovi princi Williamovi, který ho dal Kate Middleton den jejich zasnoubení.

Info ikona
Diana

Charles a Diana se vzali 29. července 1981 v katedrále sv. Pavla před 3500 pozvanými hosty. Obřad sledovalo odhadem 750 milionů lidí z celého světa v televizi.

Poté, co měli své syny Williama a prince Harryho, se manželé rozešli v roce 1993 a oficiálně se rozvedli v roce 1996. Princezna Diana tragicky zemřela 31. srpna 1997 při autonehodě, která šokovala svět.

Fanoušci šílí! Hvězda Stmívání Kristen Stewart vypadá jako dvojče princezny Diany

svetzeny.cz

Film o princezně Dianě se natáčí v Německu. Podívejte se, jak to Kristen Stewart sluší

svetzeny.cz