Přejít k hlavnímu obsahu

Hezoun z Pobřežní hlídky Kelly Slater: Randil s Pamelou Anderson, má přezdívku Krotitel žen. Stále je to svalnatý fešák

Pokud jste v devadesátých letech alespoň krátce zaznamenala oblíbený seriál Pobřežní hlídka, patrně nemohl vaší pozornosti ujít svalnatý modrooký surfař, který se na deset dílů stal součástí děje. Jeho představitel Kelly Slater je surfař i ve skutečnosti, a to ne jen tak ledajaký. Lepšího na světě nenajdete!

Kelly Slater se narodil 11. února 1972 v malém městě jménem Cocoa Beach na Floridě a už místo narození ho předurčilo k jeho budoucí kariéře. Na surf se poprvé postavil coby pětileté dítě po boku svých bratrů Seana a Stephena a ve vlnách hledal únik před svým otcem, který byl alkoholik a pro ránu nikdy nešel daleko. Jeho výjimečný talent byl patrný téměř okamžitě, takže netrvalo dlouho a Kelly začal brázdit vlny na nejrůznějších surfových soutěžích. Původně se ale jako dítě chtěl stát profesionálním břichomluvcem, načež názor změnil a lákala ho kariéra herce či komika.

Herec nebo muzikant?

Svůj sen si částečně splnil, když se v roce 1992 začal objevovat hned ve dvou sériích populárního amerického seriálu Pobřežní hlídka, kde si nepříliš překvapivě střihl roli surfaře. Jeho herecký talent ale nebyl nijak závratný a tak se po pár dalších malých rolích v seriálech a filmech raději opět vrátil k tomu, co mu jde nejlépe – k surfování.

Jako by mu ale vlny nestačily a rozhodl se svoje kontakty a známosti využít v showbyznysu ještě jednou, tentokrát na hudebním poli. Ke konci devadesátých let dokonce se svými dvěma surfařskými kamarády založil kapelu s příznačným názvem The Surfers, s níž vydal poměrně úspěšné album Songs From The Pipe. Spojení herectví a muziky později využil v klipu kapely Garbage, kde si zahrál tajemného muže vyplaveného na břeh moře. O záchranu jeho života se samozřejmě postarala krásná zpěvačka Shirley Manson.

Tím pro něj sice hudební kariéra skončila, lásku k muzice si ale Kelly zachoval dodnes. "Když nehraju pár hodin denně na kytaru, jsem celý nesvůj," přiznal se jednou. "Bez muziky bych nepřežil, to myslím doslova. Je pro mě jako jídlo. Přál bych si umět se vyjádřit muzikou jako moje hudební idoly, ale nedostal jsem potřebný talent."

Mohlo by se vám líbit

David Charvet: Svalnatý krasavec z Pobřežní hlídky zkusil kariéru i v hudbě, dnes staví luxusní domy

Když se řekne jméno Matt Brody, nejedné ženě, která zažila devadesátá léta, jistě poskočí srdce radostí. Právě tuto postavu totiž ztvárnil v americkém seriálu Pobřežní hlídka herec David Charvet a stejně jako se tisíce mužů u televizních obrazovek těšily na spoře oděnou blondýnku Pamelu Anderson prohánějící se po pláži v červených plavkách, tisíce žen se nemohly dočkat pohledu na svalnatého plavčíka Matta oblečeného pouze v šortkách stejné barvy.
svetzeny.cz

Jako ryba ve vodě

Kde ale dosáhl naprosto jedinečných výsledků, jsou vlny. Stal se zřejmě nejslavnějším surfařem v historii a úspěchy, které má, se zatím nepodařilo nikomu překonat. Ve dvaceti letech se stal nejmladším mistrem světa v surfování a toto prvenství obhájil poté ještě desetkrát, takže je zároveň i nejstarším držitelem titulu mistr světa. Kelly je ale skromný a svůj úspěch nepovažuje za kdovíjaký zázrak.

„Mám jen velké štěstí. Jezdím zadarmo po světě a lidi mi platí za to, co zbožňuju nejvíc na světě – za surfování,“ směje se opálený sympaťák. „Surfing je tady stovky i více let. V dávných kulturách byl pevnou součástí mnoha domorodých kmenů ve všech částech Tichého oceánu. Nejsem nejlepším surfařem historie. Jen jsem teď na vrcholu," dodává se skromností sobě vlastní.

Mohlo by se vám líbit

Yasmine Bleeth: Kráska z Pobřežní hlídky padla na dno, zničily ji drogy. Dnes byste ji nepoznali

Modrookou krásku v Pobřežní hlídce nezastínily ani bujné plastické vnady Pamely Anderson. Yasmine Bleeth okouzlovala fanoušky přirozenou krásou, kterou spoře oděná v červených plavkách předváděla před kamerou až do roku 1997. Pak přišel pád. Co se z hvězdou kalifornské pláže stalo? Podívejte se do naší galerie, jak vypadá dnes!
svetzeny.cz

Pán vln a krotitel žen

Svalnatý fešák s výrazně modrýma očima měl odjakživa slabost nejen pro vlny, ale i pro ženy, i proto se mu říká pán vln a krotitel žen. „Dohodněme se, že jsem prostě krotitel vln,“ hájil se v jednom z mnoha rozhovorů surfař, kterého časopis Sports Illustrated v minulosti zvolil za nejvíc sexy sportovce.

Nicméně výčet slavných a krásných žen, se kterými měl co do činění, hovoří za něj. Světovou topmodelku Giselle Bündchen údajně přebral samotnému Leonardu DiCapriovi, chvíli se vídal s hollywoodskou hvězdou Cameron Diaz, s níž sdílel lásku k surfování, ve své náruči měl i sexbombu Pamelu Anderson, s níž se seznámil během natáčení Pobřežní hlídky. S blonďatou herečkou to údajně myslel vážně a chtěl ji dokonce požádat o ruku, silikonová kráska mu ale dřív stihla utéct s modelem Marcusem Schenkenbergem.

Mohlo by se vám líbit

Hvězda Pobřežní hlídky Erika Eleniak k nepoznání: Herečku dohnaly reakce lidí na její vzhled k slzám

Od natočení oblíbeného seriálu Pobřežní hlídka uplynulo už více než třicet let a je logické, že věk nelze zastavit. Erika Eleniak (54), jež ztvárnila krásnou blondýnku Shauni, se ale podle fanoušků proměnila k nepoznání a u jejích posledních snímků jí to dali dost najevo. Negativní komentáře si vzala herečka příliš k srdci a na sociálních sítích se rozplakala.
svetzeny.cz

Dědeček na surfu

Ve svém volném čase se Kelly věnuje především svojí dceři Taylor, kteru má ze vztahu s Tamarou Michelle. Je nadšeným golfistou, rád si zaletí odpočinout na ostrov Fiji, miluje film Karlík a továrna na čokoládu, indonéskou kuchyni a červené víno, i když jak sám přiznává, alkoholu příliš nedá. „Jsem muž dvou piv. Všechna zábava se totiž odehrává během prvních dvou,“ tvrdí. Vydal také dvě své biografie pod názvy Pipe Dreams: A Surfer's Journey an Kelly Slater: For the Love.

Momentálně jsou s partnerkou Kalani Miller, která je také surfařka a podnikatelka, v očekávání dalšího potomka. I když by Kelly se svým majetkem odhadovaným na 20 milionů dolarů mohl jít klidně do surfařského důchodu, zdá se, že je i v padesáti dvou letech stále při síle. Surfování se Kelly Slater zkrátka nevzdává a tvrdí, že bude surfovat určitě do devadesáti let.

Mohlo by se vám líbit

Poznali byste krásku Summer z Pobřežní hlídky? Nicole Eggert bojuje se stárnutím, ale i s kily navíc. Blond idol se změnil k nepoznání

Proslavila se jako Summer z Pobřežní hlídky. Nicole Eggert (51) byla další blondýnkou ze stáda Mitche Buchannana a zachraňovala tonoucí se z rozbouřeného oceánu. Stárnutí je ale nemilosrdné a v herečce bychom už těžko poznali krásku ve vykrojených plavkách.
svetzeny.cz
Kelly Slater hrál v Pobřežní hlídce, je nejlepším surfařem na světě
Zdroj článku