Přejít k hlavnímu obsahu

David Charvet: Svalnatý krasavec z Pobřežní hlídky zkusil kariéru i v hudbě, dnes staví luxusní domy

Když se řekne jméno Matt Brody, nejedné ženě, která zažila devadesátá léta, jistě poskočí srdce radostí. Právě tuto postavu totiž ztvárnil v americkém seriálu Pobřežní hlídka herec David Charvet a stejně jako se tisíce mužů u televizních obrazovek těšily na spoře oděnou blondýnku Pamelu Anderson prohánějící se po pláži v červených plavkách, tisíce žen se nemohly dočkat pohledu na svalnatého plavčíka Matta oblečeného pouze v šortkách stejné barvy.

Sexappeal možná postavě Matta dodával i fakt, že jeho představitel David je původem Francouz. Narodil se 15. května 1972 ve francouzském Lyonu a jeho dětským snem bylo se přestěhovat do Ameriky, což se mu v jeho osmi letech splnilo. Jeho rodiče se totiž rozvedli ještě dříve, než se David narodil, a později se matka Christinne rozhodla, že v Americe se jim bude dařit lépe. Sbalila malého Davida a odstěhovala se s ním do New Yorku, odkud později přesídlili do Kalifornie.

Cesta za snem

David se už během studií věnoval sportu a míčovým hrám, což mělo za následek jeho vypracovanou postavu. Zároveň se v něm probudila touha stát se hercem, a tak navštěvoval dramatický kroužek, kde získával základy herectví. Cesta k němu ale vedla přes modeling, kdy se začal objevovat i v reklamách. Za zmínku stojí reklama pro oděvní firmu Levi´s nebo reklama pro firmu Coca Cola.

V roce 1992 se rozhodl zúčastnit se konkurzu do seriálu Pobřežní hlídka, a že to bylo správné rozhodnutí, bylo jasné ihned. Okamžitě totiž získal roli plavčíka Matta Brodyho, a jeho hvězdná kariéra mohla odstartovat. A co víc, David nezískal v Pobřežní hlídce jen roli, která ho proslavila po celém světě, ale také lásku. Jeho přítelkyní se v té době totiž stala jeho herecká kolegyně Pamela Anderson. David tak mohl být spokojený, měl mezinárodní slávu i lásky jedné z nejžádanějších žen na světě.

Yasmine Bleeth: Kráska z Pobřežní hlídky padla na dno, zničily ji drogy. Dnes byste ji nepoznali

Modrookou krásku v Pobřežní hlídce nezastínily ani bujné plastické vnady Pamely Anderson. Yasmine Bleeth okouzlovala fanoušky přirozenou krásou, kterou spoře oděná v červených plavkách předváděla před kamerou až do roku 1997. Pak přišel pád. Co se z hvězdou kalifornské pláže stalo? Podívejte se do naší galerie, jak vypadá dnes!
svetzeny.cz

Z herce muzikantem

Po pěti letech ale David udělal osudovou chybu. Na vlastní rozhodnutí ukončil své působení v Pobřežní hlídce kvůli lákavější nabídce. Už od počátku vysílání totiž toužil účinkovat v seriálu Melrose Place, a tak když přišla nabídka na roli, neváhal a šel si za svým snem. Diváci Melrose Place ho ale bohužel nepřijali kladně, jeho postava nebyla příliš oblíbená, a tak se producenti seriálu po dvou letech rozhodli ukončit jeho roli sebevraždou.

Tím bohužel byla zabita i další Davidova herecká kariéra. Objevil se sice ve vedlejších rolích v několika filmech, to ale bylo vše, v Hollywoodu o něj zkrátka už nikdo nestál. David se snažil ze zbytků své slávy vytřískat maximum a zkusil štěstí také v muzice. Kupodivu to nebyl úplný propadák a jeho jediné album Leap of Faith se celkem slušně prodávalo, především v jeho rodné Francii, a David během svých turné navštívil víc jak čtyřicet zemí.

Tím se ale se showbyznysem definitivně rozloučil. Podle jeho slov nakonec dospěl k tomu, že chce být především dobrým otcem svým dvěma dětem, které má se svojí bývalou manželkou Brooke Burke. „Nechtěl jsem jet natáčet televizní pořad do Kanady, nechtěl jsem cestovat do Evropy kvůli hudbě. Chtěl jsem zůstat doma a chtěl jsem být dobrý táta. Chtěl jsem tu být pro své děti každý den,“ uvedl David v rozhovoru pro Page Six.

Hvězda Pobřežní hlídky Erika Eleniak k nepoznání: Herečku dohnaly reakce lidí na její vzhled k slzám

Od natočení oblíbeného seriálu Pobřežní hlídka uplynulo už více než třicet let a je logické, že věk nelze zastavit. Erika Eleniak (54), jež ztvárnila krásnou blondýnku Shauni, se ale podle fanoušků proměnila k nepoznání a u jejích posledních snímků jí to dali dost najevo. Negativní komentáře si vzala herečka příliš k srdci a na sociálních sítích se rozplakala.
svetzeny.cz

Z muzikanta stavařem

Kvůli dětem také zcela změnil svoji profesi, ke které přispěla především náhoda. Když totiž před lety nechal stavět pro svoji rodinu nový dům, nebyl spokojený s prací stavařů a rozhodl se vzít stavbu do svých rukou. Stavařům dal výpověď a sám jen s pomocí projektového manažera si dům postavil, přičemž zjistil, že to je práce, která ho naplňuje. Jak sám řekl, pomohly k tomu také pochvalné reakce jeho přátel, kteří byli jeho domem nadšeni a brzy po něm chtěli pomoct s vlastními projekty.

David Charvet si proto časem založil vlastní společnost s názvem The Jones Builders Group, která se specializuje na výstavbu luxusních domů v Los Angeles a ročně vyprojektuje deset až patnáct nových domů. Svého rozhodnutí odejít ze showbyznysu David nelituje, i když se mu dřív občas zastesklo. „Dnes je moje práce sloužit lidem. Už nejsem hvězda,“ dodal bývalý herec, který i v jednapadesáti letech vypadá skvěle.

David Charvet jako Matt Brody v seriálu Pobřežní hlídka

Poznali byste krásku Summer z Pobřežní hlídky? Nicole Eggert bojuje se stárnutím, ale i s kily navíc. Blond idol se změnil k nepoznání

Proslavila se jako Summer z Pobřežní hlídky. Nicole Eggert (51) byla další blondýnkou ze stáda Mitche Buchannana a zachraňovala tonoucí se z rozbouřeného oceánu. Stárnutí je ale nemilosrdné a v herečce bychom už těžko poznali krásku ve vykrojených plavkách.
svetzeny.cz
Zdroj článku