Přejít k hlavnímu obsahu

Co dnes dělá nejoblíbenější tvář České televize Alexander Hemala: Bývalý hlasatel si užívá sedmi vnoučat

Posledním pořadem, kterým se s diváky rozloučil, byl Silvestr 2005. Alexander Hemala uváděl pořady na Československé a později České televizi dlouhých dvaatřicet let a stal se tak nejdéle sloužícím hlasatelem v českých dějinách. V roce 1990 se dokonce stal nejoblíbenější tváří České televize, a i když už není na obrazovkách denně k vidění, jeho nezaměnitelný hlas a charisma zná dodnes každý.

Dráha mediálně známé osobnosti byla Alexanderu Hemalovi zřejmě předurčena. Ačkoliv se narodil 3. září 1952 v Brně, vyrůstal v Praze a to v domě Městských divadel pražských, kde sousedil s řadou umělců. Ostatně, i jeho otec Roman byl herec, který působil také v rozhlase, a tak měl Alexander k tomuto prostředí opravdu blízko.

Nastavené zrcadlo

Možná ho i napadlo, že právě po otci zdědil sametový a líbivý hlas, s nímž by se dalo něco dělat. A proto se sám od sebe rozhodl zúčastnit se konkurzu a zkusit štěstí jako televizní hlasatel. Aniž by měl jakékoliv školení nebo snad protekci, konkurz se mu podařilo vyhrát a mohl tak nastoupit do České televize.

Zároveň ale díky své vrozené zodpovědnosti nechtěl nechávat nic náhodě, a tak než se začal pravidelně objevovat na televizních obrazovkách, absolvoval výuku správné mluvy u profesorky DAMU Anny Rottové. Hned poté poprvé usedl do hlasatelského křesla a během několika týdnů se stal jednou z nejznámějších tváří České republiky. Na toto období dodnes rád vzpomíná. „Texty, které jsme říkali před jednotlivými pořady, nám připravovala redakce, ale my jsme si je mohli upravit takzvaně do pusy, aby to k nám lépe pasovalo. Faktograficky jsme se ovšem předepsaných výstupů držet museli, protože na rozdíl od nás redaktoři věděli, o čem přesně který pořad bude. Ale přiznám se, že když jsem – s nadsázkou řečeno – potřetí v týdnu ‚nastavoval zrcadlo‘, tak už mi to malinko lezlo na nervy,“ zavzpomínal pro týdeník 5plus2 Hemala.

Moderátor pořadu Věřte, nevěřte: Začínal jako pohledný zloduch v telenovelách. Podívejte se, jak vypadá dnes

Moderátor pořadu Věřte, nevěřte utkvěl v paměti mnoha lidem. Jak herec Jonathan Frakes vypadá dnes? Zjistěte, jaká byla jeho cesta ke slávě. Začínal jako herec v telenovelách, což mu přineslo nejenom zkušenosti, ale i životní lásku.
svetzeny.cz

Když hlasatel tančí

Jako by snad tušil, že funkce hlasatele není na celý život, nechtěl Alexander ponechávat nic náhodě a myslel na zadní vrátka. Proto již při práci vystudoval dálkově žurnalistiku na Karlově univerzitě, aby měl širší pole působnosti. Nakonec ale vědomosti nabyté na vysoké škole nezužitkoval. Když totiž coby hlasatel v České televizi v roce 2006 definitivně skončil, uplatnil se na dalších osm let jako režisér denního televizního vysílání. Po šedesátce se ale rozhodl být na volné noze.

Že by však pracovní tempo zmírnil, to se říct nedá. Vyzkoušel si roli moderátora kutilského pořadu Receptář, který převzal po Přemkovi Podlahovi, na Rádiu Impuls má pořad Pošta Saši Hemaly, zúčastnil se taneční soutěže StarDance aneb Když hvězdy tančí a dodnes moderuje nejrůznější společenské akce. Kromě toho i společně s dalšími bývalými hlasatelkami Saskií Burešovou a Marií Tomsovou vystupuje v komponovaném pořadu Hlasatel(ky) v akci. Objevil se také v malých rolích v řadě filmů a seriálů.

Moderátorka Joan Rivers: Plastické operace pro ni byly vášní a podstoupila jich kolem 734. Na svůj věk vypadala naprosto neuvěřitelně

Joan Rivers měla kromě své rodiny ještě další dvě životní vášně. Jednou z nich bylo rozesmívat lidi jako komička a druhou byly plastické operace, čímž se nikdy netajila. Během svého života podstoupila neuvěřitelné množství plastických operací a nutno uznat, že její věk by nedokázal podle vzhledu odhadnout nikdo správně.
svetzeny.cz

Miláčci ze střední

Ačkoliv byl Alexander Hemala člověk, kterého bylo možné denně vidět na televizních obrazovkách, a jeho šarm okouzloval řadu divaček, žádné milostné avantýry ani přední stránky bulváru se v jeho životě. nekonaly A možná právě jeho stabilita bylo to, co na něm jeho fanynky také obdivovaly. Svoji životní lásku Vlastu potkal už na střední škole a toto setkání bylo osudové. Po pár letech se totiž zamilovaný pár vzal a manželství dnes trvá již padesát let. Jak bývalý hlasatel přiznává, jejich receptem pro udržení dlouhodobě šťastného vztahu jsou nejen společné romantické chvíle, ale také snaha vyjít si vstříc a neřešit hlouposti.

Pomáhají také společné koníčky a tím je v případě tohoto spokojeného páru plavání. Manželé také rádi tráví společný čas na chalupě, kde Alexander upřednostňuje dlouhé procházky po lese s jejich psem, zatímco jeho manželka si ráda čte. Jelikož mají tři děti, volný čas jim zaplňují také vnoučata. Mají jich hned sedm, takže o zábavu je pořád postaráno. „Doufám, že mi to jednou moji vnuci oplatí a budou oni hlídat mě, až to bude třeba,“ vyslovil své přání Alexander Hemala.

Oblíbenou Elišku Balzerovou dokázal zkrotit až pan producent: Letos společně oslaví neuvěřitelných 50 let v manželském svazku

Měla ráda pořádnou divočinu. Eliška Balzerová (74) si vychutnávala dospívání plnými doušky a rozhodně by se o ní nedalo říci, že ji najdete tam, kde ji postavíte. Oblíbená herečka byla pěkně do větru a nijak se svým bouřlivým mládím netají, není důvod. Nakonec však potkala pana Božského, který ji dokázal zkrotit. S manželem, producentem to je stále láska jako trám a letos spolu oslaví zlatou svatbu.
svetzeny.cz
Bývalý hlasatel Alexander Hemala
Zdroj článku