Přejít k hlavnímu obsahu

Nestárnoucí Eliška Balzerová se nakonec nechala zkrotit: S manželem letos bok po boku oslaví zlatou svatbu

Měla ráda pořádnou divočinu. Eliška Balzerová (74) si vychutnávala dospívání plnými doušky a rozhodně by se o ní nedalo říci, že ji najdete tam, kde ji postavíte. Oblíbená herečka byla pěkně do větru a nijak se svým bouřlivým mládím netají, není důvod. Nakonec však potkala pana Božského, který ji dokázal zkrotit. S manželem, producentem to je stále láska jako trám a letos spolu oslaví zlatou svatbu.

V mládí byla herečka neřízenou střelou, a když se na škole spřáhla se stejně naladěnou kolegyní Janou Švandovou, bylo o zábavu postaráno. Dvě blondýnky byly nepřehlédnutelné a samozřejmě si díky svému půvabu dopřávaly zvýšený zájem opačného pohlaví. 

Přelétavá Eliška najednou zkrotla

Nespoutané krasavice byly pro každou legraci a vymetaly jednu party za druhou. „Jako studentky jsme si urvaly z večírku nějakého hezkého kluka a hotovo,“ práskla Eliška upřímně se smíchem. Nebyl pro ni problém tahat za nos dva chlapce najednou, byla zkrátka trochu přelétavá. Na druhou stranu herečka říká, že se všemi svými milence je kamarádka. Možná by ještě chvilku řádila, pokud by v pětadvaceti letech nepotkala muže s velkým M. Tím, kdo dokázal krásnou divoženku zkrotit, byl producent Jan Balzer (83), který si Elišku odvedl až k oltáři. 
 

Padesát let s jedním mužem

Představitelka nezapomenutelné doktorky Čeňkové z dnes již legendárního seriálu Nemocnice na kraji města si jednoho dne požádala o tři dny volna. Úsměvné je, že se musela tázat svého budoucího manžela, jenž měl v tu dobu na starost film, který Eliška natáčela. ‚Odjela jsem do Prahy a toho pana producenta Balzera jsem si vzala. Odjeli jsme na Karlštejn a tam jsme se vzali. Bude tomu letos padesát let,“ zavzpomínala Balzerová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka s tím, že se zcela změnila. Manžel v ní dokázal probudit jen to nejlepší a herečku by nikdy nenapadlo přinést do vztahu nevěru. 

Osudová láska: Josef Abrhám, přežil svou životní lásku Libuši Šafránkovou o 11 měsíců. Jak jejich zamilovaný příběh začal?

Zemřel jeden z nejpopulárnějších herců v Česku, bylo mu 82 let. Jeho milovaná manželka loni v červnu podlehla rakovině, přežil ji tak o pouhých 11 měsíců. Jak se tento krásný pár seznámil?
svetzeny.cz

Pravá láska manželů Balzerových

Recept na šťastné manželství má asi každý pár jiný, ale stále funguje zlaté pravidlo komunikace. Ať už se jedná o nepříjemné věci, nebo si jen tak poklábosit s milovaným člověkem. „Teď je pro mě důležitější, když si můžeme promluvit třeba o tom, jak se doba mění a jak máme pocit, že do ní už nepatříme. Že se třeba v půlce večera rozhodneme pro její bojkot, vypneme počítače a odejdeme někam na ‚skelničku‘, jak my říkáme,“ prozradila Eliška týdeníku Instinkt, jak to u nich doma chodí. Ostatně, když spolu manželé vyrazí do společnosti, je krásné vidět, jak se k sobě po tolika letech mají. Držení za ruku, letmé dotyky či špitání do ouška nenechává nikoho na pochybách, že pravá láska opravdu existuje. 

Rozum vyhrál nad srdcem

Na svatbu přitom vůbec nemuselo dojít. Jako mladá dívka se Eliška bláznivě zamilovala do muže ze Švédska, a dokonce uvažovala, že si ho vezme a uteče ze země, která byla pod okupací sovětských vojsk. V tu dobu ale u herečky vyhrál rozum nad srdcem. „Uvědomila jsem si, že to nemohu udělat. Hlavně kvůli mámě. A také šlo o to, že jsem dělala divadlo, které jsem milovala. A hrát v jiném jazyce už bych nemohla,“ uvedla herečka, co ji vedlo k tomu, že naštěstí zůstala v rodné zemi. Potkala tak svého pana Božského, s nímž má dvě děti a dále rozdává radost nejen na televizních obrazovkách.

Eliška Balzerová je ve všech svých rolích naprosto excelentní
Zdroj článku