Přejít k hlavnímu obsahu

Zavzpomínejte na krásnou hlasatelku Annu Wetlinskou: Románek s Kopeckým jí nevyšel, nyní se věnuje úplně jinému oboru

Téměř dvacet let byla tváří, kterou jste na obrazovce mohla vidět téměř denně. Štíhlá blondýnka s lehce zasněným výrazem patřila mezi nejoblíbenější hlasatelky České televize, se zrušením tohoto postu ale zmizela očí veřejnosti. Co dělá Anna Wetlinská dnes?

Anna Wetlinská se narodila 14. června 1953 v Opavě a poté, co ukončila studium na opavském gymnáziu, zatoužila po oboru herectví. Její náhradní možností pak byla Pedagogická fakulta v Olomouci, obor čeština a dějepis. Nakonec nevyšla ani jedna možnost, Anně se však podařilo dostat se na moskevskou Lomonosovovu univerzitu, kde absolvovala dva semestry na Filozofické fakultě. V Moskvě se zároveň dostala i k vysněnému studiu herectví, a to na vysoké filmové škole VGIK (Vysoká škola pro budoucí pracovníky v oblasti televize a filmu).

Anna Wetlinská se našla v hlasatelně

Po návratu z Ruska prošla těžším obdobím hledání sebe sama, kdy tápala a nevěděla, čemu se vlastně chce věnovat. Nakonec se přidala k hereckému souboru FSB (Filmové studio Barrandov), ani tam ale nebyla příliš spokojená a její touha po herectví v pomalu slábla. Její první rolí byla postava studentky žurnalistiky Lenky Tesnerové ve filmu o ekologických problémech civilizace Čistá řeka režiséra Štěpána Skalského, následovaly další menší role ve snímcích Rosnička, Princové jsou na draka, Návštěvníci, Jako zajíci, Cesta kolem mé hlavy nebo Jak básníkům chutná život. O velkou roli však Anna nezavadila, a tak se s hereckou kariérou pomalu loučila.

Nakonec se rozhodla zkusit štěstí jako hlasatelka a podala si přihlášku do České televize. Tentokrát jí štěstěna opravdu přála, Anna byla přijata a na televizních obrazovkách se v roli hlasatelky objevovala od roku 1981 až do roku 2000. Krom práce v hlasatelně, která ji bavila a přinášela jí radost, našla na České televizi také životní kamarádku, a to kolegyni Marii Retkovou, s níž ji blízké přátelství pojí dodnes a nevynechá příležitost, aby se s ní viděla. Sama Anna se vyjádřila, že byly jako dvojčata z hlasatelny.

Nestárnoucí hlasatelka Marie Retková: Nevlastní dcera jí zachránila život, jejím elixírem mládí je dětský olej

V červnu oslaví osmašedesát let. Vypadá však, jako by od dob, kdy se objevovala na obrazovkách v roli televizní hlasatelky, vůbec nezestárla. Stejný účes, stejný zářivý úsměv. Jedna z nejoblíbenějších hlasatelek Marie Retková má za sebou těžké životní chvíle, kdy doslova bojovala o přežití. Přesto si dokázala udržet elán a optimismus. Jak to dokázala?
svetzeny.cz

Milenka Miloše Kopeckého

Navzdory své něžné vizáži dokázala jít Anna Wetlinská ve vztazích takzvaně přes mrtvoly. O jejím románku s hercem Milošem Kopeckým si štěbetali i vrabci na střeše a nutno podotknout, že ani ženatý herec se se svojí krásnou mladou milenkou příliš netajil. Anně však šlo údajně o něco víc, než jen o přízeň jednoho z nejslavnějších českých herců té doby. Podle Kopeckého oficiální manželky Jany měla blonďatá hlasatelka zájem také o Kopeckého majetek, zejména o zrekonstruovaný mlýn v jihočeské Kremži.

Věřím, že Anna Mildu opravdu milovala, ale zároveň vím, jak na něj tlačila, aby se rozvedl. Její plán měl jasný závěr - Miloš prodá mlýn, se mnou se rozvede a za peníze utržené za mlýn si oni dva koupí vilu v pražských Dejvicích,“ vzpomínala Jana Kopecká pro Blesk a dodala: „Milda mi říkal, abych se nebála, že mě nikdy neopustí. Bylo to naše velké tajemství, stala jsem se spojencem svého muže proti jeho milence!

Život Miloše Kopeckého poznamenala životní traumata. Měl mnoho nepřátel a dcera ho zapírala

Miloš Kopecký je jméno, které v českém filmu stále zaří jako nezaměnitelná ikona. Zároveň však v sobě nese dramatický příběh. Slavný herec, kterého milovaly statisíce českých diváků, měl komplikovanou povahu umocněnou vážnou psychickou nemocí. Za desítkami krásných rolí se skrývala bolest z životních ztrát, podivný vztah k ženám i nenávist k otci.
svetzeny.cz

Osudovou lásku poznala Anna až po čtyřicítce

Vztah s Kopeckým Anně tedy nevyšel, na ocet ale nezůstala. V roce 1995 se na slavnostním udílení cen TýTý poznala se sympatickým Švýcarem Christianem, který byl spoluvlastníkem vydavatelství Ringier (dnes Czech News Center). Jiskra přeskočila i přes jazykovou bariéru a ve čtyřiačtyřiceti letech se Anna provdala.

V současnosti žije ve stále šťastném manželství ve Švýcarsku, kam odešla za svým manželem. Herectví ani moderování se tam nevěnuje, naopak, naprosto změnila obor. S manželem totiž vlastní vinice a obchodují s vínem. Do Čech se ale stále ráda vrací.

Televizní kvíz nanečisto: Otestujte si své znalosti ze všeobecného přehledu a získejte plný počet bodů

Orientovat se v různých vědních oborech a oblastech lidského vědění je důležité nejen proto, abyste se dostali na vysokou školu nebo třeba uspěli v některé z oblíbených televizních soutěží. Všeobecný přehled se hodí v jakékoli životní situaci, kdy je skvělé prokázat svoji inteligenci a orientaci ve světě, ve kterém žijeme.
svetzeny.cz
Zdroj článku