Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězdy 90. let, které zmizely v propadlišti dějin: Z Koudyho je dělník na stavbě, další založil vlastní církev

Kdo by neznal fešáka Koudyho ze seriálu Krok za krokem nebo hrdinu romantické komedie Taková normální holka. Jejich představitelé nám v 90. letech rozbušili srdce a jejich plakáty visely v nejednom pokoji dospívajících slečen. Jak ale jejich hvězda zazářila, rychle pak vyhasla. Kam vedly jejich kroky a co dělají dnes oblíbení krasavci a krásky?

Herec Štěpánek: Vlastních dětí se nedočkal. Románek s Adamovskou měl na počátku pachuť zrady

Majitel jedinečného hlasu Petr Štěpánek (74) tvoří s manželkou Zlatou Adamovskou (64) jeden z nejoblíbenějších a nejstabilnějších párů. Herečtí partneři o sobě mluví s neskutečnou láskou, která je potkala až v pozdějším věku. Ale začátky byly hodně těžké. Herec byl v té době totiž ještě ženatý.
svetzeny.cz

Když začala v polovině devadesátek vysílat televize Nova, zásobila nás americkými seriály a filmy. Každý den jsme se těšili na nové zážitky našich hrdinů a u romantických snímků snili o tom, že nás políbí hlavní hrdina, nebo krásná slečna v nesnázích. Jak se změnili naši idolové a rozbušili by vaše srdce i dnes?

Správňák Koudy z dodávky

Věřili byste, že Sashu Mitchellovi, představiteli Koudyho z Kroku za krokem, je už 56 let? Urostlého, lehce natvrdlého sympaťáka s typickým smíchem a dobrým srdcem fanynky milovaly. Herec je nositelem černého pásku v takewondu a své kickboxerské umění předvedl ještě ve filmech Kickboxer. Kariéru měl dobře našlápnutou, ale pak ho manželka obvinila z domácího násilí a známá studia s ním odmítala točit. Z Kouďáka je nyní pořádná hora svalů a mimo malých roliček ve filmech se živí jako dělník na stavbě. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Mysteriózní kráska Heather

Na filmovém plátně začala Heather Graham (53) zářit už v 80. letech. Více prostoru ale dostala v hororu Vřískot a proslavil ji mysteriózní seriál Městečko Twin Peaks. Modrooká krasavice s výstavním dekoltem všechny oslnila a muži ji leželi u nohou. Bohužel nedokázala více využít svůj potenciál a pomalu se začala propadat zpět k vedlejším rolím v nepříliš úspěšných snímcích. Heather to ale asi stačí. Každý rok si natočí jeden béčkový film, předvede dokonalou postavu na společenských událostech a vede poklidný život.

Jednou záporák, navždy záporák

Hezounek s jiskrou v oku byl předurčen k rolím záporáků. Andrew Keegan (44) hrál už jako malý chlapec a první větší příležitost ukázat svůj talent dostal ve filmu Den nezávislosti. Nejvíce ale vynikl jako protivník Heatha Ledgera (†28) v romantické komedii 10 důvodů proč tě nenávidím. Krasavce se ‚‚spratkovskou” tvářičkou zahrál naprosto dokonale. Oblíbený snímek byl ale jeho vrcholem. Další příležitost na výraznou roli už nedostal a musel se smířit s hodně špatnými rolemi v ještě horších filmech. Možná přílišné modlení za pořádnou roli Andrewa přivedlo k náboženství. Dokonce založil vlastní církev s názvem Full Circle. Ale zhřešil a dostal se do křížku se zákonem, když na charitativní akci prodával nelegálně fermentovaný čaj a vydával ho za kombuchu. Zkrátka záporák i v soukromém životě. 

Seriál Melrose Place: Jak dnes vypadají a co dělají herci po více než 20 letech? Zatčení za domácí násilí nebo zavislost na alkoholu

Vzpomínáte si na seriál, kde hráli roli vztahy, intriky, ale také zmrtvýchvstání z období devadesátek? Od jeho debutu uplynulo už třicet let a možná si kladete otázku, jak se během života herci změnili? Jak dnes vypadají a jak úspěšní ve svých kariérách jsou?
svetzeny.cz

Exotická lovkyně Tia 

Nádherná rodačka z Honolulu má na svém kontě hezkou řádku filmů. Do povědomí diváků se ale Tia Carrere (56) dostala až seriálem Lovci pokladů. Pamatujete? Exotická archeoložka se vydávala na dobrodružné výpravy za vzácnými artefakty a bojovala proti zlodějům, kteří chtěli nalezené poklady pouze zpeněžit. Při hodně přivřených očích byla Tia takový Indiana Jones v sukních. Herečka stále natáčí, ale od rolí sexy krasavic se přesunula k rolím dobře vypadajících maminek a věnuje se také dabingu.

Takový normální Freddie

Stačila jedna role v romantické komedii Taková normální holka a z Freddieho Prinze Jr. (47) se stal idol a hvězda sympatického krasavce stoupala strmě vzhůru. Producenti se mohli přetrhnout, aby si Freddie zahrál v jejich filmu. Ale výsledná sledovanost už nikdy nedosáhla předchozího úspěchu a hercova kariéra začala pomalu uvadat. Nyní se věnuje produkci, občas přispěje scénářem, přijme nějakou malou roli, ale především je manželem a tatínkem na plný úvazek. Jeho manželkou je herečka Sarah Michelle Gellar (46), kterou známe jako odvážnou Buffy bojující s upíry. Partneři jsou spolu přes 20 let a tvoří jeden z nejstabilnějších a nejkrásnějších párů Hollywoodu.

Jak moc se změnili herci od svých nejslavnějších rolí?
Zdroj článku