Přejít k hlavnímu obsahu

Pivo dle vědců léčí: Kolik ho vypít každý den, abychom se vyhnuli demenci, cukrovce a dalším problémům

Info ikona
Pivo léčí.

Blahodárné účinky piva jistě potěší každého, kdo si rád dopřeje sklenku k obědu či jen tak večer za odměnu po náročném dni. Vědecký průzkum prokázal, že pivo snižuje například rizika vážných onemocnění.

Hollywoodští idolové, které byste líbat rozhodně nechtěli: Uslintaný polibek od Toma Cruise nebo herečka, která smrdí po česneku

svetzeny.cz

Samozřejmě to neznamená, že musíte každý den nakoupit zásoby plechovek nebo rovnou celou basu. To by se časem mohlo zvrhnout v každodenní pijanské večírky. Ale když budete sedět v restauraci a počítat kalorie jednotlivých nápojů, s klidem si můžete jedno pivo dopřát. Stejně tak i půllitr večer. Vašemu tělu to jen prospěje a můžete předejít následujícím rizikům.

Pitím piva proti demenci

Neurologické poruchy ovlivňující paměť, myšlení a chování se souhrnně nazývají demencí. Nejčastěji postihují krátkodobou a později i dlouhodobou paměť. Poté se začnou projevovat i další nezvyklé rysy chování. Nejznámější je Alzheimerova choroba. Studie australských vědců prokázala, že lidé starší 60 let, kteří denně vypijí dva půllitry piva, mají o třetinu nižší pravděpodobnost onemocnění, než lidé, kteří se rozhodli abstinovat. Takže, až se váš partner bude divit, že konzumujete pivo i mimo víkend, můžete říci, že jednou skleničkou bojujete proti demenci.

Potraviny, které dle studií poškozují funkci mozku: Hrozí demence i Alzheimerova choroba

svetzeny.cz

Cukrovka vás nedostane

Prokázané je také snížení rizika onemocnění cukrovkou. Bylo zjištěno, že lidé, kteří si 3-4krát týdně vychutnají pivo, mají menší pravděpodobnost, že by u nich mohla nemoc vypuknout. Nemusíte mít tedy žádné výčitky, pokud si s chutí otevřete jednoho ‚‚lahváče”. 

Křemík pro vaše kosti 

Na zdravé kosti platí především mléčné výrobky, ale opět i zde je léčivá síla piva. A to především u mužů. Nezbytným minerálem, který je potřeba pro zdravé kosti je křemík - a ten je obsažen kde? Ano, hádáte správně, v pivu! Vědci zjistili, že po mírné konzumaci hořkého moku se zkoumaným pánům zvýšila hustota kostí. 

Info ikona
Pivo má léčivé účinky.

Zázračný chmel

Jednou ze základních složek při výrobě piva je chmel. Mnozí z nás si ještě vzpomenou na povinné chmelové brigády, které jsme buď milovali nebo nenáviděli. A právě ona zázračná rostlina dokáže v těle zmírnit různé záněty. Pivo prý redukuje i výskyt bakterií v ústech a chrání tak vaše zuby. V neposlední řadě snižuje i riziko srdečních onemocnění.    

Mluvíme ale opravdu pouze o jedné nebo dvou skleničkách denně. Pokud si dopřejete více ‚‚kousků” víte určitě moc dobře, do které části těla se pivo ukládá. Ne nadarmo pupkatí pánové rádi používají heslo: ‚‚Pivo dělá hezká těla.” Pro někoho je u mužů bříško sexy, ale u žen to má opačný účinek. Na zdraví!

Zdroj článku