Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Jsme pivní národ. Vyzkoušejte se, co všechno víte o chmelovém moku

Když ve světě řeknete Česká republika, většina lidí si to okamžitě spojí s pivem. České pivo totiž patří mezi nejlepší na světě a ne nadarmo jsme považováni za pivní národ. Pivo pijeme často a rádi, jak je to ale s našimi znalostmi o tomto zlatavém moku? Vyzkoušejte se!

Pivo je jeden z nejstarších a nejoblíbenějších alkoholických nápojů na světě. Jeho historie sahá tisíce let do minulosti, až do starověkých civilizací Mezopotámie a Egypta, kde se již tehdy vyrábělo z obilí a kvasnic. Pivo bylo důležitou součástí každodenního života a bylo považováno za dar od bohů.

Populární piva

Výroba piva se od těch dob samozřejmě výrazně změnila a zdokonalila. Dnes máme k dispozici moderní technologie a vědecké poznatky, které nám umožňují vyrábět pivo v různých stylech a chutích. Proces výroby piva začíná výběrem správných surovin - vody, sladu, chmele a kvasnic. Voda tvoří většinu piva, proto je její kvalita velmi důležitá.

Mohlo by se vám líbit

Tohle se stane s vaším tělem, když budete pít pivo každý den

Pivo považujeme za národní nápoj a někteří si bez něj nedokáží představit pořádný odpočinek. Pivem rádi zapíjíme vydatný oběd nebo si u něj posedíme s přáteli v hospodě. Ačkoli se v něm nachází spousta zdraví podporujících látek, rizikový je jeho obsah alkoholu. Je škodlivé dát si každý den jedno pivo? A co se stane s vaším tělem, když budete popíjet pivo pravidelně?
svetzeny.cz

Existuje mnoho různých druhů piva, které se liší použitými surovinami, postupem výroby a samozřejmě chutí. Mezi nejznámější druhy patří ležáky, které jsou populární zejména v České republice a Německu. Dalším známým druhem jsou ales, které jsou oblíbené zejména ve Velké Británii a Belgii.

Kultura pití piva je bohatá a pestrá. Pivo se pije v hospodách, pivnicích, na festivalech a různých společenských akcích, lidé si ale dají rádi lahvinku i doma u televize či k nedělnímu obědu. V České republice má pivo zvláštní postavení a je považováno za národní nápoj. Česko je také známé svou vysokou spotřebou piva na hlavu, která patří mezi nejvyšší na světě. Co všechno o pivu víte? Otestujte se v našem kvízu!

Chcete se dozvědět další zajímavosti? Přečtěte si, jak na naši krásu působí víno!

Zdroj článku