Přejít k hlavnímu obsahu

Mořské řasy dodají potřebné omega-3

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký dopad má konzumace mořských ryb na mořský ekosystém? Walmark ano. Proto přichází na trh s novinkou, která obchází masivní rybolov, a jde přímo k původnímu zdroji – mořským mikrořasám.

Co je dobré pro ryby, může být dobré i pro mě

Tuny a tuny ryb vylovených každý den z moří a oceánů, obří vlečné rybářské sítě o velikosti několika fotbalových hřišť, zničená mořská dna, hladovějící mořští ptáci i savci, znečištěná moře i vymírající druhy. To vše je důsledek masivního průmyslového rybolovu. Pokud existuje možnost, jak získat pro tělo to, co tolik potřebuje, tedy omega-3 polynenasycené mastné kyseliny a nebýt součástí tohoto agresivního drancování, proč toho nevyužít? Samy ryby si omega-3 mastné kyseliny nedokáží vyrobit. Získávají je naprosto přirozeně konzumací rostlinného fytoplanktonu – mořských mikrořas. Tyto řasy jsou úžasným zdrojem DHA omega-3 i pro člověka. Nejen, že je takový olej, připravený z řas 3 x koncentrovanější na DHA než olej získávaný z ryb, a k pokrytí denní potřeby tak stačí pouze jedna malá kapsle denně, ale navíc, jeho produkce je dlouhodobě udržitelná a nezatěžuje přírodu tolik, jako průmyslový rybolov.

Proč je DHA tak důležitá?

DHA se řadí mezi omega-3 polynenasycené mastné kyseliny (PUFA). Jsou to tuky, které naše tělo dokáže přirozeně vytvořit ve velmi omezeném množství a k zajištění správného chodu našeho těla je tedy musíme přijímat z potravy. Naproti tomu, zdravotní benefity DHA jsou poměrně zásadní. Je přirozeně obsažena v mnoha tkáních našeho těla, a její hladina v krvi je úzce propojená s funkcí mnoha orgánů. Jedná se zejména o mozek a vitalitu mysli, ale také oči a zrak. Nezastupitelnou roli hraje pro naše nejmenší už při prenatálním vývoji v těle matky a při kojení, kde zásadně ovlivňuje vývoj mozku a zraku miminka. DHA je významná nejen pro nenarozené děti, školáky a náctileté, ale také pro dospělou populaci v produktivním věku a seniory, kteří si stále potřebují pamatovat řadu důležitých věcí.

Doplněk stravy

Srdeční záležitost, která ochraňuje naše nejbližší

Protože Walmark přemýšlí o zdraví komplexně, obohatil DHA z mořských řas navíc o dva důležité nutrienty pro srdce a obranyschopnost. Vitamin B1, neboli thiamin, významně přispívá ke zdraví srdce. Jeho spotřeba v organismu stoupá zejména se stresem, při fyzické námaze, v období těhotenství a kojení ale třeba i s konzumací alkoholu nebo s diabetem. Vitamin D3, často označován jako „sluneční vitamin “, je rovněž oceňovaným pomocníkem a vyhledávaným doplňkem napříč všemi věkovými skupinami. Jeho hlavním zdrojem je sluneční svit. A vlivem moderního způsobu života, kdy většinu dne trávíme zavření v budovách, s minimem času stráveným venku, trpí nedostatkem vitaminu D až 70% populace. Je důležité ho doplňovat, nejen pro jeho nezpochybnitelný vliv na obranyschopnost organismu, ale také pro jeho vliv na kvalitu a funkci kostí, svalů a buněk jak u těch nejstarších, tak u těch nejmenších.

Už není nutné polykat nechutný rybí tuk, přemýšlet, zda jsme už tento týden dali dětem rybu k obědu, ani hledat výhodnější cenu lososa. Praktické tobolky s rostlinným zdrojem DHA bez pachutě rybiny jsou dostupné všem, každý den s minimální ekologickou zátěží. Vyzkoušejte nový doplněk stravy Omega 3 PURE Algae od Walmarku, který dodá tělu ideální dávku 250 mg DHA denně. Právě tato dávka, je potřebná pro příznivý vliv na zdraví mozku a zraku. Prémiová life´s DHA® z mořských řas si zachovává, stejně jako v přírodě, svou přirozenou, optimálně využitelnou triglyceridovou formu. Tobolky bez obsahu lepku, jsou díky svému tvaru a složení vhodné nejen pro děti od 3 let, ale také těhotné, kojící a dospělé všeho věku.