Přejít k hlavnímu obsahu

Začíná se natáčet nový film o princezně Dianě: Přinášíme vám to nejzajímavější z natáčení!

Info ikona
Princezna Diana

Natáčení nového filmu Spencer o princezně Dianě je v plném proudu. Film je zaměřený hlavně na těžké životní období princezny Diany. Ukazuje, jak byla Diana silná a odvážná, když se rozhodla opustit svůj dosavadní život v královské rodině. Přestože film je ještě „v plenkách“, filmový producent Pablo Larraín již prozradil některé informace z natáčení.

V hlavní roli Kristen Stewart

Obsazení hlavní role byl pro mnohé fanoušky princezny Diany celkem šok. Hrát ji totiž bude třicetiletá Kristen Stewart, která se proslavila hlavní rolí Belly ve filmové sérii Stmívání. Herečku tedy čeká velká výzva, na kterou se podle svých slov moc těší: „Už dlouho jsem nebyla z žádné role takhle nadšená“, uvedla.

Popasovat se herečka bude muset i s britským přízvukem, jako rodilá Američanka to bude mít těžké. Najmout si kvůli tomu musela specialistu. Pablo Larraín si je vědom poněkud kontroverzní volby obsazení hlavní role, ale je přesvědčen, že Kristen Stewart v očích diváků obstojí. Larraín má již zkušenosti s životopisnými filmy. Natočil například film Jackie, který mapuje osud první dámy Jacqueline Kennedy. O dalších rolích zatím nebylo rozhodnuto, není tedy jasné, kdo bude hrát prince Charlese, Williama a Harryho. Již však byli potvrzeni další herci, kteří se ve filmu objeví – Timothy Spall, Sally Hawkins a Sean Harris. Můžeme zatím jen tipovat, jakou roli jim režisér přidělí.

Filmovým maskérům se musí uznat, že odvedli velký kus práce a na prvních fotografiích, které jsou dostupné veřejnosti, jako by Kristen Stewart princezně Dianě z oka vypadla. Herečka se svěřila, že největší problém měla s vlasy. S největší pravděpodobností bude muset po celou dobu natáčení nosit paruku, protože její jemné vlasy mají úplně jinou strukturu.

Fanoušci šílí! Hvězda Stmívání Kristen Stewart vypadá jako dvojče princezny Diany

svetzeny.cz

Co dalšího víme o filmu

Dalším překvapením může být, že se film v současné době natáčí v Německu a až pak se filmový štáb přesune zpět do Británie. Je to z důvodu, že část investic do filmu pochází z Německa. Momentálně se natáčí v hotelu Kronberg, nedaleko od Frankfurtu nad Mohanem. Podle všech dostupných informací se filmaři zatím dobře vypořádali s komplikacemi, které jim doba přináší – Brexitem i koronakrizí. Producent Paul Webster uvedl, že zatím štáb nemusel řešit vízové formality.

Film bude zachycovat tři velmi podstatné dny v Dianině životě. Odehrávat se bude převážně v prostředí sídla britské královské rodiny Sandringham, což je jejich oblíbené místo pro trávení prázdnin. Během vánočních svátků si Diana uvědomí, že ji stávající život nečiní šťastnou, její manželství je v troskách a je na čase vše přehodnotit. Pablo Larraín se snaží především ukázat, jak výjimečně silná musela Diana být, v jednom rozhovoru uvedl: „Rozhodli jsme se, že děj bude o identitě, o tom, jaké je to rozhodnout se nebýt královnou. Během své cesty si Diana zvolí, že chce být ženou, kterou byla předtím, než potkala Charlese.“ Očekávaný konec natáčení je naplánován na podzim 2021, film bude pravděpodobně uveden do kin až v roce 2022, kdy uplyne 25 let od Dianiny smrti.

Krásné i bez make-upu. Tyto hvězdy nepotřebují nánosy líčidel, aby vás okouzlily

svetzeny.cz

Slavné ženy, kterým hlavu popletli nacisté: Adina Mandlová naplňovala masochistické choutky vládního rady

svetzeny.cz