Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte nejslavnější seriály 90. let podle fotografií? Otestujte svoje znalosti

Info ikona
Beverly Hills 90210

90. léta byla érou nezapomenutelných televizních seriálů, které dodnes zůstávají kultovními ikonami. Staňte se součástí úžasného kvízového dobrodružství, které vás zavede do světa seriálů jako nikdy předtím! Od klasických sitcomů po napínavé dramatické série, tato výzva vám umožní prozkoumat širokou škálu žánrů a odhalit, kolik slavných seriálů opravdu znáte. Zvládnete tento kvíz bez chyby?

Krušné chvíle Brzobohatého: Fanoušci poukazují na první manželství, které zničila údajná nevěra. Johana našla štěstí u ženy

svetzeny.cz

Se seriály se v devadesátých letech roztrhl pytel sledovat se mohlo kdeco. Osudy dvou rodin, které se spojily v jednu, tři sestry, které objevily své nadpřirozené schopnosti, partičku kamarádů a mnoho dalších. Poznáte jednotlivé seriály podle fotek? Otestujte si své vědomosti a zjistěte, jak na tom jste.

Seriálový boom

Devadesátky byly svým způsobem unikátní. Přišla revoluce a to nejen na poli politiky a módy, ale v mnoha dalších věcech. Lidé podnikali a vliv Západu se propisoval víc a víc do našich životů. A to například i do kultury, hudby nebo filmů a seriálů. Každý z nás hltal u televize něco jiného. Někdo neodolal kriminálkám, jiní objevovali sitcomy, které se u nás teprve zabydlovaly. Jiní vsázeli na romantickou notu. Pro každého se něco našlo. Některé seriály se více či méně úspěšně probojovaly i do dnešních TV programů. Například seriál Přátelé se opakují v snad nikdy nekončící smyčce, Krok za krokem se také v televizi objevuje stále dokola. 

Hlasujte a vyberte nejkrásnějšího českého herce: Ve výběru je Prachař, Sokol i Kotek

svetzeny.cz

V 90. letech se sledování seriálů stalo obzvláště populárním z několika důvodů

Za prvé, 90. léta přinesla rozvoj televizního průmyslu a šíření kabelového a satelitního vysílání. To umožnilo větší výběr kanálů a programů, což vedlo k rozmanitějšímu obsahu a většímu množství seriálů. Lidé měli tak více možností sledovat a vybrat si seriál podle svých osobních preferencí.

Za druhé, 90. léta byla érou inovace a kvalitního televizního obsahu. Seriály se začaly více zaměřovat na komplexní příběhy, vynikající scénáře a kvalitní herecké výkony. Tento posun v obsahu přitahoval diváky, kteří hledali kvalitní zábavu a emocionálně poutavé příběhy, které jim seriály nabízely.

Dalším faktorem byl i vzrůstající vliv popkultury a mediálního marketingu. Seriály se staly nejen zdrojem zábavy, ale také symbolem módy, stylu a trendů. Lidé chtěli být součástí této kultury a sledování seriálů se stalo způsobem, jak se zapojit do této popkultury.

Zdroj článku