Přejít k hlavnímu obsahu

Hospodský kvíz: Otestujte si své všeobecné znalosti a zkuste neudělat jedinou chybu

Vědomosti je potřeba oprašovat a procvičovat, k tomu mohou posloužit různé kvízy, testy, vědomostní soutěže. Nedělá vám problém odpovídat u televize na otázky soutěží? Vyzkoušejte své znalosti v hospodském kvízu.

Hospodské kvízy jsou velmi oblíbené, ať už je hrajete v týmu, sami nebo si jeho verzi vyzkoušíte doma s přáteli či rodinou. Otázky ze všech oborů vám pomohou lépe rozklíčovat, jaké znalosti máte a co by bylo potřeba ještě doplnit. Chcete vědět, jak na tom jsou vaše znalosti? Otestuje je v našem hospodském kvízu nanečisto.

Mohlo by se vám líbit

Opakování z vlastivědy: Jak se jmenuje nejvyšší hora nebo kdo vydal Zlatou bulu sicilskou? Vyzkoušejte si kvíz o Česku

Kdo zavedl povinnou školní docházku nebo jak se jmenuje nejvyšší hora České republiky? Učili jste se to ve vlastivědě, ale už je to nějaký ten pátek, kdy jste zasedli do školních lavic. Jak jsou na tom vaše znalosti dnes? Otestujte si své znalosti v našem kvízu!
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Otestujte se, jak pozorně jste četli knihu Povídání o pejskovi a Kočičce

Milovali jste povídky o pejskovi a kočičce jako děti, nebo dosud Povídání o pejskovi a kočičce svým dětem čtete? Nyní může pomocí zábavného testu vyzkoušet, co si z knihy pamatujete za detaily. Tuto knihu napsal pro svou dceru Alenku knižní ilustrátor a spisovatel Josef Čapek a věnoval ji všem dětem. Kniha stále po téměř sto letech přináší radost do dětských srdcí.
svetzeny.cz

Různé otázky a výhra

Hospodský kvíz se stává oblíbenější a to zejména díky tomu, že vám k tomu stačí mnohdy jen papír, tužka a vědomosti. Soutěžící v týmech hrají proti sobě a vše má na starosti moderátor nebo průvodce, který čte otázky a vyhlašuje na konci vítěze. O ceně většinou rozhoduje restaurace, kde se vše odehrává. Bývá to obvykle drobnost v podobě předkrmu, láhve alkoholu nebo třeba sleva na celkovou útratu a podobně. Hlavní myšlenkou však je pobavit se s lidmi podobného ražení a prozkoušet své vědomosti.

Zdroj článku