Přejít k hlavnímu obsahu

Opakování z vlastivědy: Jak se jmenuje nejvyšší hora nebo kdo vydal Zlatou bulu sicilskou? Vyzkoušejte si kvíz o Česku

Info ikona
kvíz

Kdo zavedl povinnou školní docházku nebo jak se jmenuje nejvyšší hora České republiky? Učili jste se to ve vlastivědě, ale už je to nějaký ten pátek, kdy jste zasedli do školních lavic. Jak jsou na tom vaše znalosti dnes? Otestujte si své znalosti v našem kvízu!

Vlastivěda to je soubor znalostí ve kterém se mísí historie, zeměpis, ale také kultura a významné události. Ve škole pak učivo směřují především na region, ve kterém žijete. Určitě jste také měli hodiny vlastivědy a nezapomenete na práci s mapou a možná i slepé mapy, kde jste určovali kraje, města i místa. Jak jsou na tom vaše znalosti právě z této oblasti? To si vyzkoušejte v našem kvízu!

KVÍZ: Kantuj se bo si bulatý aneb jak dobře rozumíte ostravštině? Zábavným testem projde bez chyby jen málokdo

Ostravština, je podobně jako další nářečí, unikátní typická pro svůj kraj. Ne každý ji rozumí, podobně jako třeba brněnskému hantecu. Mluví se zde krátce. Proč? Protože není čas, alespoň podle jednoho z vtipů, který o ostravštině koluje.
svetzeny.cz

Kvíz: Opakování z Vlastivědy

Jste připraveni? Pojďme na to!

Česká republika v datech

Vědomosti o České republice jsou důležité a minimálně ty základní by měl mít každý. Vědět, která řeka je nejdelší, jakou máme nejvyšší horu nebo to, kdo zavedl povinnou školní docházku. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám takové znalosti budou hodit. Můžete se v rámci svých cest dostat do míst, kde bude jediným pomocníkem mapa a právě práci s ní se ve vlastivědě učíte, nebo se ocitnete ve vědomostní soutěži, kde vás zachrání odpověď na otázku o historicky významných událostech.

Česká nej

Největší rybník: Rožmberk

Nejvyšší kostelní věž: v Plzni

Největší dřevěný kůň na světě: pod hradem Bouzov

Největší hrad na světě: Pražský hrad

Nejstarší zoo: v Liberci

Nejteplejší minerální pramen: Vřídlo v Karlových Varech

Nejvyšší radniční věž: v Ostravě

Největší věžní hodiny: Třebíč

Zdroj článku