Přejít k hlavnímu obsahu

Prožít důchod na zlatavých plážích nemusí být jen snem: Tropický ráj je dostupný i pro Čechy

Info ikona
Kostarika

Po celoživotním zápřahu v práci touží většina z nás po klidném důchodu, kdy nebude třeba už nic řešit. Nejlépe jen odpočívat, relaxovat, dopřát si zasloužený klid a cestovat. Pokud jste dobrodružnější povahy, můžete si zabalit kufry a odstěhovat se do domečku daleko za hranicemi. Podle posledních výzkumů je jeden z tropických rájů cenově dostupný i pro Čechy. Vy se pak můžete každé ráno budit do slunečného dne a jen se povalovat na zlatavých plážích.

Web International Living zkoumal podrobně každý kout naší planety, aby našel to nejideálnější místo pro prožití důchodu. Zvolil si takzvaný Důchodový index, jenž je založen na stovkách zkoumaných osob v důchodovém věku. Účastníci výzkumu popsali své potřeby, finanční prostředky, požadavky na zdravotní péči a mnoho dalších ukazatelů, podle kterých byl nalezen ráj na zemi pro seniory.

Nejvhodnější a nejdostupnější místo pro seniory

Samotný web samozřejmě nebere výsledek svého ‚‚pátrání” jako klasický vědecký výstup, ale stojí si za tím, že shromažďuje informace opravdu poctivě a není to jen nějaký výzkum přes internet. Místo, které bylo zvoleno jako to nejvhodnější a nejdostupnější pro lidi odcházející do důchodu, vás možná překvapí. Asi by vás nenapadlo, že v takto exotické destinaci byste mohli strávit stáří bez nějakého strádání či nedostatečné zdravotnické péče a ještě si vychutnávat nádherné přírodní scenérie, které země nabízí. Ne náhodou se tropický ráj již potřetí stal Nejlepším místem na světě pro seniory.

Nejšťastnější země Latinské Ameriky

Tím místem je Kostarika! Nádherná země plná zeleně, divoké přírody, zlatavých pláží a především velmi nízké náklady na bydlení dělají ze státu Latinské Ameriky to nejlepší místo pro život. Místní obyvatelé si říkají Ticos a podle turistů jsou velmi milý a ochotní vždy pomoci. Domluvíte se zde především španělštinou, která je úředním jazykem, ale pokud mluvíte jen anglicky, budou vám zde také rozumět. Kostarika je velmi mírumilovnou zemí, vláda dokonce zrušila armádu a peníze raději investuje do školství a zdravotnictví. Byla také označena, jako nejšťastnější země Latinské Ameriky. 

Ivana Chýlková pro Svět Ženy: "Proč bych měla řešit ve třiceti důchod? Neřeším ho ani teď. Vždyť ani nevím, kdy se do důchodu odchází."

Ivana Chýlková patří k nejžádanějším českým herečkám. Má mimořádný šarm i nadání. Věří na štěstí, občas dokáže být neviditelná a ráda nechává věci plynout. Ráda tráví čas o samotě, ale nesnáší osamělost. Nedávno tančila ve StarDance a nyní ji můžete vidět na plátnech kin v nové české komedii.
svetzeny.cz

Překvapivá ochota doktorů

Ostatně lékařská péče je zde na skvělé úrovni a řadí se k nejlepší na světě. Najdeme zde bezmála 30 nemocnic a mnoho soukromých klinik a veřejných ordinací. Což také senioři ve výzkumu velmi kvitovali a byla to pro ně jedna z nejzásadnějších podmínek pro budoucí místo, kde by měli strávit své další roky života. „Mnoho zdejší lékařů a chirurgů získalo akreditaci v USA. Byla jsem ohromena jejich ochotou, kdy odpovídají na otázky svých pacientů i po ordinačních hodinách,” prozradila Jennifer Dixon, jež se za krásami slunečné země přestěhovala z Kanady. 

Sen pro všechny seniory

Dalším významným pozitivem je kostarické klima. Čerstvý vzduch, příroda a strava dokáží doslova zázraky. „Zbavil jsem se osmi léků. Cítím se zdravě jako nikdy. Kostarika není destinací, ale životní styl,” říká nadšeně Terry Young, důchodce, jenž nedá na nové bydlení dopustit. Kostariku skvěle vystihuje fráze, kterou můžete slyšet na každém rohu - PURA VIDA. Slovní spojení znamená v doslovném překladu ‚‚čistý život” a funguje jako pozdrav, dotaz, jak se máte a i se s ním rozloučíte.

Zaujal vás kostarický život? Pak vězte, že pro dva lidi vám na měsíc vystačí 46 tisíc korun, abyste měli vše, co potřebujete a mohli jste si vychutnávat poklidný důchod pod slunečným nebem. Nemusíte mít v plánu zde žít až do konce života, ale po tom, co vše nádherná země nabízí, už nebudete chtít zpět. 

Kostarika je úžasná země plná nejen nádherné přírody
Zdroj článku