Přejít k hlavnímu obsahu

Pohádkové postavičky v lidské podobě: Podívejte se na krásnou Ariel, Pocahontas, Lociku a další kouzelné bytosti

Jak by vypadaly pohádkové postavičky, které známe v kreslené či v animované podobě jako skuteční lidé? S myšlenkou dát jim lidskou tvář si pohrál grafik Hidreley Diao. Podívejte se, jak to dopadlo.

Ariel v lidské podobě

Grafik Hidreley Diao si za pomoci umělé inteligence pohrál s myšlenkou, jaké by to bylo „oživit“ pohádkové postavičky, které známe jen v kreslené či animované podobě. Propůjčil jim lidské tváře. Níže můžete vidět Ariel, kterou si jistě vybavíte jako kreslenou postavičku s rudými vlasy a zelenou ploutví z Disney filmu. Ten vznikl v roce 1989. Ariel v něm je nejmladší dcerou krále Tritona a královny Athény. Tento pár vládne podmořskému království. Ariel však touží okusit život na souši, lidský svět ji fascinuje. A tak jednoho dne neváhá a vydává se za dobrodružstvím. Kreslený film vznikl na motivy dánské pohádky Malá mořská víla od spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Ursula v lidské podobě

Ursula je také postavou z Disneyho filmu Malá mořská víla. Je to záporná postava představující vychytralou mořskou čarodějnici, za kterou se zoufalá Ariel vydává s prosbou, aby mohla vstoupit na souš a stát se alespoň na malou chvíli člověkem. Ursula jí to umožnila s tím, že pokud ovšem Ariel poruší pravidla jejich dohody, nebude se smět vrátit zpět ke své rodině. Níže se můžete podívat, jak by tato zákeřná žena vypadala, kdyby měla lidskou tvář.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Video, kde se malý chlapec setká s novorozenou sestrou, se stalo hitem internetu. "Nic krásnějšího jsem nikdy neviděla," píše fanynka

Toto video se stalo hitem téměř přes noc. Viděly ho miliony lidí a stovkám tisícům lidí ukápla i slza. Video ukazuje, jak se malý chlapec poprvé setkává se svou novorozenou sestrou.
svetzeny.cz

Pocahontas v lidské podobě

Pocahontas je hlavní hrdinkou stejnojmenného animovaného celovečerního filmu z produkce Disney z roku 1995. Pocahontas je dcerou náčelníka Powhatana, vůdce indiánského kmene ve Virginii. Pocahontas je velmi sebevědomá a svobodomyslná, a tak i přes zákaz naváže přátelství s anglickým osadníkem Johnem Smithem, do kterého by se zamilovala. Bohužel rozdíl jejich hodnotových systémů rozpoutá válku mezi domorodci a osadníky, a to ohrozí její domov. Láska ke Smithovi ji však žene dopředu a snaží se odvrátit blížící se válku. Pohádka byla inspirována skutečným životním příběhem statečné indiánky Pocahontas.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kouzelná víla Zvonilka v lidské podobě

Kouzelná víla Tinker Bell (Zvonilka) je postavička objevující se v „disneyovce“ Petr Pan. Je svérázná a také trochu drzá, přesto s Petrem Panem tvoří nerozlučnou dvojici. Její největší předností je schopnost létat. Rozhodně patří k nejpopulárnějším Disney postavičkám všech dob. Díky tomu se dočkala i vlastního filmu, který byl natočen v roce 2008 a nese název Zvonilka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Zábavný kvíz může prozradit, zda jste romantická duše nebo věčný optimista

Je známo, že vkus člověka může leccos prozradit o jeho osobnosti. Zkuste si jednoduchý zábavný test, který může prozradit, zda jste samotářský typ, romantická duše, introvert nebo třeba paličatý člověk. Provedení testu je přitom velice jednoduché. Prohlídněte si následující dvojice obrázků a bez dlouhého váhání si vyberte jeden z nich, který je vám zkrátka bližší či sympatičtější. Pod obrázky si poté přečtěte výsledek k vašemu výběru.
svetzeny.cz

Zlá královna ze Sněhurky v lidské podobě

Kdo by neznal Zlou královnu z pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků. Jak by ale asi vypadala v lidské podobě? Čiré zlo se snažil za pomoci umělé inteligence zachytit grafik Hidreley Diao. Jak se vám líbí podoba první záporné kreslené postavičky, která si kdy zahrála v Disney filmu? Zajímavostí je, že původní předloha zobrazovala Zlou královnu jako korpulentní dámu, postupně se ale vyvinula ve zlověstnou a zároveň vznešenou krásku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Locika v lidské podobě

Locika je postava ze známého Disney filmu Na vlásku. Ten byl natočen v roce 2010. Animovaný film je inspirovaný německou pohádkou bratří Grimmů. Locika je potomkem královského páru, jako malou ji však unese zlá čarodějnice, která ji zamkne ve vysoké věži. Locika je známá svými neuvěřitelně dlouhými zlatými vlasy. S pomocí pohledného zloděje Flynna jednoho dne utíká a vydává se poznávat svět za zdmi věže...

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zdroj: Disney Fandom

Mohlo by se vám líbit

Kvíz z přírodopisu: Vyzkoušejte si poznávačku stromů dle květů a listů

Jak jste na tom s učivem přírodopisu pro základní školy? Osvěžte si své znalosti v rámci naší poznávačky. Ta je tentokrát zaměřená na správné určení stromů na obrázcích dle květů a listů. Trefíte správně všechny odpovědi, nebo jste snad už učivo základní školy zapomněli?
svetzeny.cz