Přejít k hlavnímu obsahu

Podívejte se na nejděsivější turistické destinace, ze kterých se vám zatají dech: Lebky či šepot obětí moru

Zatímco někteří tráví dovolenou na pláži u moře nebo v pohodlí lehátka v hotelovém resortu, někteří vyhledávají dobrodružství a adrenalin v podobě strašidelných míst, ze kterých se tají dech. Přečtěte si o turistických destinacích, kde se rozhodně nebudete cítit v klidu, a místo slunečních paprsků vám po zádech bude běhat mráz.

Pařížské katakomby ve Francii

Pařížské katakomby jsou lemovány lebkami a uchovávají ostatky více než 6 milionů lidí. Při procházce katakombami na vás tak dýchá smrt z každého kouta. Katakomby pocházejí z konce 18. století, kdy se tento způsob uchovávání ostatků jevil jako nejlepší řešení vzhledem k přeplněným městským hřbitovům. Návštěvníkům jsou zpřístupněny asi jen 2 kilometry z celých katakomb.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Chování, které vám vykrádá štěstí ze života. Vyvarujte se toxického chování

Štěstí se z pohledu psychologů dá definovat jako mentální stav, který obohacují pozitivní emoce. Zní to moc učeně? Možná. Každý své štěstí vidí v něčem jiném, někdo v novém autě, jiný v dětech, další v cestování.
svetzeny.cz

Ostrov panenek v Mexiku

Mezi krásnými kanály Xochimico poblíž Mexico City se nachází dnes již notoricky známý Isla de las Muñecas (Ostrov panenek). Vše mělo začít tím, že se poblíž ostrova před několika desítkami let utopila malá holčička, kterou našel správce ostrova Julian Santana Barrera. Když s jejím tělem vytáhnul i panenku, pověsil panenku symbolicky na strom, aby ulevil duši zemřelé dívky. Jelikož správce věřil, že další panenky přinesou úlevu i ostatním zemřelým dívkám, které podobně nešťastně zahynuly, začal věšet panenky po celém ostrově. Některé našel na smetištích, zatímco některé panenky mu nosili přátelé či turisté. Dnes jsou staré panenky, které mají mnohdy prázdné oční důlky nebo chybějící končetiny, všude, kam se na ostrově podíváte. Místní obyvatelé věří, že jsou panenky posedlé duchem utonulé dívky a někteří je prý dokonce slyšeli, jak si šeptají.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nejdelší skleněný most na světě v Číně

Pokud se vám dělá špatně z výšek, tato turistická atrakce rozhodně není nic pro vás. Nejdelší a zároveň také nejvyšší most pro pěší se skleněným dnem na světě byl otevřen roku 2016 v Zhangjiajie v provincii Hunan v Číně. Most je dlouhý 380 metrů, nachází se ve výšce 300 metrů nad zemí a měl by najednou unést až 800 návštěvníků. Jako by nebyla samotná procházka po mostě dostatečně adrenalinovým zážitkem, návštěvníci byli v červnu roku 2016 svědky děsivého experimentu, při kterém novinář televizní stanice BBC perlíkem zkoušel odolnost stejného skleněného bloku, z jakého je vytvořen most. Experiment probíhal přímo uprostřed skleněného mostu.  

Krásná jen zvenčí: Winnie Ruth Judd zavraždila své kamarádky a jejich těla nacpala do cestovních kufrů. Přesto dožila na svobodě

Winnie Ruth Judd roku 1931 zavraždila své dvě kamarádky, rozřezala jejich těla a nacpala je do cestovních kufrů. V době vraždy jí bylo pouhých 26 let. Za hrůzný čin byl zpočátku Winnie odsouzena k trestu smrti, nakonec však dožila na svobodě. Přečtěte si, jaký byl příběh této mladé vražedkyně.
svetzeny.cz

Ostrov Poveglia v Itálii

V blízkosti populárních Benátek v Itálii leží malý ostrov, kam se vydávají jen ti nejotrlejší lovci senzací, ostatní lidé se mu obloukem vyhýbají. Ostrov sloužil v letech 1793 až 1814 jako karanténa během morové epidemie a podle některých odhadů zde mohlo být pohřbeno kolem 100 tisíc obětí moru. V roce 1922 zde pak byla otevřena léčebna pro duševně choré, což rozhodně ostrovu nepřidalo na jeho pověsti. Pacienti si prý dokonce stěžovali, že zde slyší hlasy zemřelých obětí moru. Kromě toho zde podle pověsti působil lékař, který na pacientech prováděl nelidské experimenty, které často končili smrtí, dokud sám lékař nezešílel a nespáchal sebevraždu. Od roku 1968 je ostrov zcela opuštěný a místní budovy zapečetěné.

Zdroj článku