Přejít k hlavnímu obsahu

Krásná Tereza Maxová: Ani po padesátce topmodelka neztratila nic ze svého půvabu, na rozdíl od ostatních nepřipomíná umělou masku

Dobyla modelingový svět, na drinky chodila s těmi největšími hvězdami a přesto jí sláva nestoupla do hlavy. Tereza Maxová (52) je nádherná žena, jež překročením padesátky neztrácí nic ze svého kouzla. Umí stárnout s grácií a z pár vrásek si rozhodně nic nedělá. Narozdíl od svých vrstevnic, které pravidelně uléhají pod ruce plastických chirurgů.

Do velkého světa přehlídkových mol se Tereza vydala už v roce 1989 a po počátečním rozčarování z života v Paříži se stala jednou z nezapomenutelných topmodelek 90. let. Nemá však jen krásnou tvář, ale i duši. Přes čtvrt století se s vervou věnuje své úspěšné nadaci.
 

První kroky Maxové vedly do Paříže

Pokud by nezaujala módní svět, mohla být Maxová právničkou, ale vyhrála zvědavost a možnost vycestovat. Prvního září tak Tereza stanula na peronu a společně s neméně známou Evou Herzigovou nasedla do vlaku směr Paříž. Čerstvě plnoletá slečna byla po vystoupení z vlaku jako v Jiříkově vidění. ‚‚Po příjezdu na pařížské nádraží najednou cítíte vůni palačinek a vidíte banány a říkáte si no teda, banány 1. září!” popsala Tereza s úsměvem webu Forbes.cz své prvotní pocity s tím, že Paříž ji uchvátila. 

Tereza nesplňovala typ klasické krasavice

Modelingové začátky však pro jednu z nejúspěšnějších krasavic nebyly jednoduché. Zpětně Tereza vzpomíná, že i přesto, že si ji zastupující agentura vybrala pro její nevšední a neokoukaný vzhled, příliš se jim nehodila do portfolia. ‚‚V té době frčel klasický typ krásy s mírami 90—60—90, do kterého jsem úplně nezapadala,” přiznala Maxová, jež nakonec dokázala prorazit a přidat se k těm nejlepším v oboru. Ať se jednalo o další tváře nezapomenutelných devadesátkových modelek nebo věhlasné návrháře. 

Čtěte také: Topmodelky představují sedm smrtelných hříchů: Kate Moss hraje Smilstvo, Naomi Campbell Pýchu

Maxová má srdce na dlani

Díky svému známému jménu, kterému Tereza dělala jen tu nejlepší reklamu, mohla založit také svou nadaci. Neskutečných dvacet pět let pomáhá Nadace Tereze Maxové především opuštěným dětem. Trojnásobná maminka má opravdu srdce na dlani a žije stále svůj sen s milovanou rodinou. Modelka má za sebou jedno neúspěšné manželství s dánským tenistou Fredericem Fetterleinem, jenž je otcem jejího nejstaršího syna Tobiase (23). Z dospělého mladíka vyrostl velmi pohledný chlapec, který svou maminku nezapře. 

Muže svého života potkala během potápění se žraloky

Štěstí nakonec Tereza našla u tureckého boháče Buraka Oymena. Žádná setkání nejsou náhodná a jejich srdce zahořela během potápění se žraloky, kde se Maxová poprvé seznámila s realitním magnátem. Partneři žili střídavě v Monaku, Turecku a v naší rodné zemi. Nakonec se rozhodli zakotvit v Česku a v tureckém resortu Kaplankaya tráví dovolené. S Burakem má Tereza dvě děti. ‚‚Mína je živel, plná života, radosti, ráda jí, tančí, má ráda muziku a taky má pronikavý smích. Prostě je s ní veselo. Aidánek je spíš takový klidný filozof, potřebuje neustále o něčem hloubat a rozprávět,” popsala Maxová pro Blesk pro ženy své ratolesti s tím, že od každého z nich se stále něco učí. 

Tereza je půvabná i bez zásahu plastických chirurgů

Těžko uvěřit, že je modelka maminkou třech dětí. Postavu má stále výstavní, za což může životní styl, pravidelné cvičení a samozřejmě také geny. Na rozdíl od svých kolegyň naštěstí nepodlehla plastickým operacím a dokazuje, že lze stárnout s grácií bez jakýchkoliv zásahů do těla. ‚‚Nemám nic, i když některé zákroky můžou vypadat hodně dobře. Pak se ale kouknu na svou maminku, které je dvaasedmdesát a která vypadá výborně, a tak žiju s tou – možná mylnou – představou, že jednou budu taky tak vypadat,” prozradila Maxová s úsměvem, že každá její vráska jí připomíná životní cestu. 

Tereza patří k inspirativním ženám
Zdroj článku