Přejít k hlavnímu obsahu

Co se odehrávalo za zdmi ráje pro děti Neverland Michaela Jacksona: Král popu miloval děti, nakonec kvůli tomu stanul před soudem

Info ikona
Michael Jackson

Byl králem popu, jeho ikonické taneční kreace fascinovaly celý svět a pro miliony lidí byl naprostým vzorem. I přes to byla postava Michaela Jacksona plná kontroverze a některým lidem se při pomyšlení na něj zvedá žaludek. A to hlavně v rámci jeho zvláštního vztahu k dětem, pro které vytvořil ranč Neverland. Co se ale dělo za jeho zdmi, to nahání husí kůži dodnes.

Michael Jackson, král popu a světová ikona

Pravděpodobně není na světě člověk, kterému by jméno Michael Jackson nic neříkalo. Ačkoliv už je téměř 15 let po smrti, jeho nejen hudební odkaz přežívá dodnes. Hity jako Thriller, Billie Jean nebo Bad zná snad každý. A nejen to. Jeho ikonické taneční kreace, kostýmy, ve kterých vystupoval a originální vizuál, kterým prezentoval svou osobnost, se zapsaly do kulturní historie. Jackson si vysloužil přezdívku “král Popu” a po celém světě měl a dodnes má miliony fanoušků. Jen málokdo však ví, že měl Jackson i stinnou stránku. V reálu byl opravdu zvláštním člověkem a i přes to, že byl dospělý, miloval děti. V některých případech byla ale jeho láska k dětem až nevhodná.

 

Syn poblázněné Britney Spears: Jak dnes vypadá malý chlapeček? Je to 17 letý krasavec, který odsuzuje matku

Britney Spears by zřejmě titul "nejlepší matka roku" nevyhrála, jelikož už od roku 2007 nemá syny ve své péči. V roce 2008 byla dokonce zbavena svéprávnosti. I když svoji svobodu získala zpět, syny, zdá se, ztratila. Její výstupy na sociálních sítích a výroky ji odsoudili v nemilost. Malí rošťáci, Sean Preston a Jayden James, už dávnou nejsou děti, ale stávají se z nich dospělí muži, kteří se rozhodli nestýkat se se svou matkou.
svetzeny.cz

Jackson chtěl být dítětem i v dospělosti

Michael Jackson byl naprostou ikonou. Narodil se v roce 1958 jako sedmé z devíti dětí. Jelikož celá rodina žila v malém domku ve městečku v Indianě, otec rodiny Joseph se rozhodl, že v takových podmínkách žít nechce. Proto z jeho iniciativy vznikla hudební skupina jeho synů The Jackson 5, kam se Michael připojil v roce 1964 jako nejmladší člen. O pár let později se jim podařilo prorazit a vydali své první LP. Joseph byl ke svým synům krutý, hnal se za úspěchem a penězi. V dospělosti Michael v několika rozhovorech řekl, že pokud se otci něco nelíbilo, ošklivě je zbil. Někteří psychologové, kteří zkoumali chování Jacksona v dospělosti, se shodli na tom, že právě v tomto období se zrodila Michaelova zvláštní touha po tom být navždy dítětem. O své dětství totiž přišel a nikdy neměl možnost si je užít.

Ranč Neverland, Jacksonův ráj pro děti

Michael Jackson měl odjakživa velmi kladný a otevřený vztah k dětem. Měl je rád, kamarádil se s nimi, trávil s nimi čas. V roce 1988 koupil ranč a pojmenoval ho Neverland podle pohádky o Petru Panovi. Jackson se do fiktivní postavičky vžil a cítil se být navždy dítětem. Zkrátka nikdy nechtěl vyrůst. V Neverlandu sám žil, ale zároveň zde zřídil zábavní park pro děti a zoo. Na ranči trávil s dětmi spoustu času a po nějaké době vyšly na povrch věci, které nejspíš měly zůstat za dveřmi Neverlandu navždy.

Nezapomenutelná Pamela ze seriálu Dallas: Victoria Principal vypadá skvěle a je zpět na ranči

Se svou nejznámější postavou si Victoria Principal (74) s ničím nezadá. Hodná a obětavá je také v reálném životě. Po skončení herecké kariéry a podnikání se dnes stále velmi pohledná žena věnuje záchraně zvířat a podporuje různé neziskové organizace. Z ranče Southfork se tak oblíbená Pamela přesunula na svůj vlastní.
svetzeny.cz

Zpěvák spal s dětmi v jedné posteli

Jackson byl na vrcholu jeho kariéry, když přišla rána. V roce 1993 byl nařčen ze zneužívání třináctiletého Jordana Chandlera. Obvinění bylo staženo ve chvíli, kdy byla žalobcům vyplacena částka 22 milionů dolarů z Jacksonovy pojistky. Na konci roku 2003 přišlo obvinění znova, tentokrát rodinou chlapce Gavina Arviza. Tento případ byl veřejně znám díky kontroverznímu záběru, na kterém je zachycen okamžik, kdy chlapec pokládá hlavu na Jacksonovo rameno. Na to konto Jackson v rozhovoru otevřeně řekl, že občas spí ve společné posteli s ním a dalšími dětmi, pokud si to přejí a jejich rodiče s tím souhlasí. Jackson sám řekl, že na tom nevidí nic špatného, protože nic není motivováno sexuálně. Argumentoval tím, že tak byl vychován on sám a jeho sourozenci a měl by se tak chovat celý svět, který podle něj nedostatečně ctí základní rodinné vazby. Soudní psycholog Dr. Stanley Katz v roce 2003 poznamenal, že Jacksona nelze označit jako pedofila, ale spíše jako člověka, který prožívá návrat do ztraceného dětství, což se odráží v jeho duševním rozpoložení a chování.

Obvinění ze sexuálního zneužívání

V roce 2019, deset let po smrti krále popu, byl zveřejněn dokument “Leaving Neverland”, ve kterém dva dnes už dospělí muži, Wade Robson a Jimmy Safechuck, otevřeně mluví o tom, že byli Jacksonem sexuálně zneužíváni. S oběma chlapci, kteří byli v té době ve věku 7 a 10 let, udržoval zpěvák velmi blízký kamarádský vztah, který se dle jejich slov překlopil až do vztahu sexuálního. Obě rodiny, pohlcené přátelstvím svých synů se zpěvákem a oslněné jeho pohádkovým životem, nevnímaly manipulaci a zneužívání, kterým byly jejich děti vystaveny.

Michael Jackson a děti v jeho životě
Zdroj článku