Přejít k hlavnímu obsahu

Už v sobotu se bude konat Sbírka potravin. Zapojí se i ve více než 130 obchodů Albert

Info ikona
Sbírka potravin pořádaná obchodem ALBERT

Přibývá lidí, kteří potřebují pomoc se zajištěním jídla. Doplnit sklady potravinových bank můžou už zítra také zákazníci ve více než 130 obchodech Albert. Společnost se zapojuje do Sbírky potravin pravidelně od jejího začátku, tedy desátým rokem. Dary pomůžou matkám samoživitelkám, seniorům, lidem v hmotné nouzi a nově se zapojí napřímo i dětské domovy.

Letos se Albert rozhodl spolupráci ještě zintenzivnit a ve srovnání s jarním kolem téměř zdvojnásobí počet zapojených prodejen. Aby byly všechny prodejny obsazeny dobrovolníky, pomůžou s vybíráním darovaných potravin kromě místních charit a neziskových organizací také dobrovolníci z řad zaměstnanců Alberta,“ vysvětluje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Novinkou ve vybraných obchodech Albert je i přímé zapojení dětských domovů, které vyšlou na naše prodejny své dobrovolníky. V této těžké situaci jsme rádi, že rozšíříme okruh přímých příjemců o organizace, které jsou také dlouhodobým příjemcem podpory od Nadačního fondu Albert. Všem zákazníkům i dobrovolníkům děkujeme,“ doplňuje Mareček.

Info ikona
Sbírka potravin

Svačinky i vánoční pečení

Dětský domov Domino bude podle zástupkyně ředitelky Dagmar Frouzové nejvíce vděčný za trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny, rýže, mouky, cukr, mléko, šťávy, oleje či sáčkové čaje. Rovněž ocení i různé druhy sušenek, oplatek a svačinek, které děti dostávají do školy nebo na výlety jako svačinu. Potěší je i suroviny na pečení vánočního cukroví.

Díky Sbírce potravin domovy ušetří finance. „Nemusíme zvedat stravovací normy a z ušetřených peněz si můžeme dovolit jiné věci, jako jsou kroužky pro děti, výlety, prázdninové akce, rukodělná činnost, keramická dílna a mnoho dalšího. Stravovací normy, podle kterých musíme vařit, jsou žalostně malé a vůbec nereagují na rostoucí ceny potravin,“ popisuje Dalibor Křepský, ředitel Dětského domova Šance.

Sbírka potravin proběhne v sobotu 12. 11. v čase od 8:00 do 18:00 hodin. Při svém sobotním nákupu budou moci zákazníci věnovat trvanlivé jídlo či drogistické zboží dobrovolníkům v zástěrách s logem Sbírky potravin. Seznam zapojených obchodů Albert najdou zákazníci na webu obchodníka.

Měření