Přejít k hlavnímu obsahu

Úplněk 27.12. v Raku vyhrotí emoce a přinese jasno ve vztazích. Neodkládejte, co je potřeba dořešit

Info ikona
Prosincový úplněk

Za dveřmi je poslední úplněk roku 2023. Nastane přesně 27. prosince v 01:32 středoevropského času a proběhne ve vodním znamení Raka. I tento úplněk bude působit na naše emoce i fyzické tělo. Jak nás ovlivní a co přinese?

Prosincový úplněk obvykle vychází na dny kolem zimního slunovratu, kdy jsou nejdelší noci v roce. Pokud nebude zrovna zataženo, noční obloha nabídne krásnou podívanou v podobě zářícího Měsíce, který bude stát vysoko a jasně ozáří celou krajinu. Ve spojení s vánočními svátky dostává tento prosincový úplněk přímo magickou atmosféru.

V tomto měsíci se úplněk odehraje ve vodním znamení Raka. A je to právě živel vody, který zrozencům Raka propůjčuje empatii a citlivost. Raci bývají velmi vnímaví a emocionálně založení. Vždy jsou připraveni pomoci, když je někdo v nesnázích.

Je pro ně důležité, aby měli jasno v mezilidských vztazích. Když se někde v této oblasti vyskytne problém, nenechají ho být, ale snaží se ho vyřešit. Raci si také velmi zakládají na svém zázemí, rodině a tradicích.

Indický horoskop na rok 2024 pro každé znamení: Tulu čeká cestování, Makarovi se změní osobní život od základů

Pohlédněte do budoucnosti s indickým horoskopem na rok 2024. Každé znamení má své vlastní jedinečné vize pro nadcházející rok, kdy se odvíjí od tradičních védských astrologických principů. Védská astrologie je starodávný systém astrologie, který vychází z védského dědictví a filozofie. Přečtěte si, co čeká v následujícím roce vaše znamení.
svetzeny.cz

Co můžeme čekat v prosincovém úplňku 2023?

Charakterové vlastnosti typické pro Raky vystoupí ve dnech kolem úplňku do popředí i u ostatních znamení zvěrokruhu. Obecně se dá říci, že tento úplněk bude více emotivní než ostatní úplňky v roce.

„Má totiž silný citový náboj, ale zároveň nám říká, že vše je přesně tak, jak to má být. V tuto dobu je důležité být citlivý a empatický k druhým a na své cestě postupovat pomalu a obezřetně. Pokud před vámi vyvstanou nějaké rodinné záležitosti, které je potřeba řešit, neodkládejte to. Nemáte se čeho obávat, vzedmuté emoce se zklidní a náročné období bude brzy u konce. Je načase sebrat sílu a překonat svou nejistotu,“ vysvětluje Hana Szabad, která pod pseudonymem Tajemná Hekaté nabízí své služby v oblasti magie.   

Pomůže pozitivní pohled na svět

Protože bývají Raci emocionálně založení, může pro vás být úplněk v tomto hledu náročný, zejména máte-li citlivější povahu. Je dobré s tím dopředu počítat a připravit se na to. Zkuste pak zůstat nad věcí a nohama na zemi. Nenechte se přemoci pesimismem.

Tarotový výklad od kartářky Alice Cross od 21. prosince do 1. ledna 2024: Karta 6 mečů vás donutí hlídat svoje emoce

Kartářka Alice Cross pro Svět Ženy připravila tarotový výklad od 21. prosince do 1. ledna 2024. Vánoční čas nabízí alchymistům jedinečnou inspiraci. Dne 21.12. začíná Yule, starobylý pohanský festival zimního slunovratu a návratu světla. Přidejte se k oslavám zimního slunovratu a prožijte následujících 12 dní a nocí ve vánočním duchu plném kouzel.
svetzeny.cz

Zároveň je ale třeba nalít si čistého vína a nelakovat si svět narůžovo za každou cenu. Pokud je třeba něco dořešit, moc dobře to víte. Nemá smysl nic odkládat, nyní je ta správná doba, abyste vstoupili do nového roku s čistým štítem.

Zklidnit emoce pomůže aromaterapie nebo meditace

Mnohdy žijeme v realitě svých životů a nevnímáme, po čem volá naše duše. Při úplňku se na chvíli zastavte, ztište se a buďte sami se sebou. Pro tento účel se výborně hodí aromaterapie. Zklidnění přináší vůně levandule, meduňky, sladkého pomeranče či heřmánku.

Velice účinná může být také meditace, v níž je vhodné pracovat s následujícími otázkami:

  • Neobracím se stále do minulosti?
  • Potřebuji dořešit něco, co mě trápí?   
  • Nelpím příliš na lásce a citech, které chovám k partnerovi či jiným blízkým lidem?
  • Miluji své blízké bez podmínek?
  • Jsou pro mě finance a materiálno důležitější než to, co cítím?
  • Žiji v souladu se svým skutečným já?

Výklad mariášových karet na leden 2024: Známá kartářka Jana Rubešová odkrývá, co nás čeká a nemine

Za dveřmi jsou nejen Vánoce, ale také začátek nového roku 2024. Všichni doufáme, že do něj vykročíme pravou nohou a bude se nám v životě dařit. Zajímá vás, co očekávat v měsíci lednu? Nahlédněte s námi do předpovědi známé kartářky, která vyložila své mariášové karty.
svetzeny.cz

Opatrujte také svoje zdraví

Jako každý jiný úplněk, i tento bude působit na naše fyzické tělo. Rak je spojen s trávicí soustavou, proto se snažte odlehčit jídelníček. Po Vánocích je to navíc potřeba dvojnásob. Citlivější mohou být také ženské orgány jako jsou vaječníky a děloha.   

Udělejte doma hezkou atmosféru

Vánoční výzdobu sice všichni máme, ale v úplňku ve znamení Raka je vhodné udělat něco i pro útulnou atmosféru doma. To je něco, co Raci ke svému životu bytostně potřebují. K tomu, aby se všichni cítili dobře, můžete zapálit svíčky, uvařit konev voňavého čaje a vypnout na chvíli televizi. Navrhněte, že strávíte alespoň nějaký čas pospolu, povídáním a sdílením svých pocitů a myšlenek. Nikdy nevíme, kolik společného času nám osud ještě vyměřil. Užívejte si blízkost těch, které máte rádi.

Zdroj článku