Přejít k hlavnímu obsahu

Čtyři nejpanovačnější znamení zvěrokruhu: Váhy ani Ryby zde nenajdete

Snad každý už ve svém životě potkal člověka, který se snaží druhým rozkazovat. Manipulativní, panovačný a někdy až bezohledný. Svět se musí točit jen kolem něj a to, co chce, to taky dostane. Znáte panovačného člověka?

Když se rozhoduje kam s partou přátel vyrazit je to on, kdo má hlavní slovo, když se domlouváte na grilování, je to on, kdo rozhodne, co si dáte, co si můžete obléknout, co říct, kam jet na dovolenou. Někdo zkrátka potřebuje mít rozhodování pod kontrolou a co víc, když se to netočí jen podle něj, je zle. Existují znamení, která jsou mnohem víc panovačná než jiná. Jaká to jsou?

Beran

Jedno z nejtvrdohlavějších znamení se kterým se můžete setkat. Jsou rádi, když je po jejich a umí to projevovat někdy velmi hlasitě. Neberou mnohdy v úvahu pocity druhých, protože oni se rozhodli jinak a tak to prostě bude. Mít vedle sebe takového kamaráda může být někdy dost vyčerpávající, s kolegou v práci to budete mít těžké a s partnerem se na kompromisu jen tak nedomluvíte. Neposlouchají ostatní, nezajímá je, co si myslí. Bezohlednost jim není cizí.

Každé znamení zvěrokruhu má psychopatický rys: Blíženci jsou ulhaní, Váhy zase promiskuitní

Negativní a pozitivní stránky obvykle tvoří ucelený charakter každého z nás. Někdo se umí ovládat a negativa potlačuje, jiný se prostě ovládnout neumí a projeví se. Jaký je váš psychopatický rys podle znamení?
svetzeny.cz

Lev

Lvi potřebují být neustále v centru pozornosti a když ji ztrácí vynutí si ji jakkoliv. I za cenu nepříjemných scén nebo výhrůžek. Snaží se všemi možnými způsoby zůstávat ve hře. Není divu, že se svět točí jen kolem nich, protože to jsou oni, kdo přikazují a rozkazují, co se jak má dělat. Musí být nadřazeni, jedině tak mají pocit, že je jejich cena dostatečně vyvážená. Řadí se k ohnivým znamením, není tedy divu, že dělají v životě za své blízké všechna zásadní rozhodnutí. Věří totiž, že jen oni sami nejlépe vědí, co je pro jejich okolí to nejlepší.

Štír

Jsou panovační jedinci a mnohdy až nezdravým způsobem. Chtějí ovládat své blízké a mít nad nimi absolutní moc a kontrolu. Jsou panovační všude - v práci, osobním životě, v posteli i mimo ni. Jejich dominantní povaha může mít v určitých chvílích výhody a být příjemným zpestřením, ale denně si na to ne každý zvykne. Nikdo nechce žít podle příkazů a zákazů druhého člověka. Není pro ně až tak těžké si najít přátelé, ale udržet si je, to je vskutku oříšek. Ne každý totiž chce plnit slepě příkazy druhého. A Štíř se s tím, že se má podvolit druhému nesmíří lehce, mnohdy vůbec.

Odhalte své skryté emoce: Psychologický test se 3 otázkami odhalí vaši mysl a vnímání světa

Toužíte blíže poznat své skutečné já a porozumět tomu, jak vnímáte svět kolem vás? Tento jednoduchý psychologický test se třemi otázkami vám poskytne zajímavý pohled do vaší mysli. Odpovědi vám mohou pomoct poznat lépe vaši osobnost a posunout vás směrem k lepšímu sebepoznání a rozvoji.
svetzeny.cz

Panna

Ač působí mírumilovně, přesně, efektivně a výkonně, Panny jsou dalším znamením, které má panovačné sklony. Stačí se zpozdit jen o půl minuty a už je oheň na střeše. Netolerují nedochvilnost a nespokojí se s ničím jiným, než s absolutní dokonalostí. Když věci nejdou podle jejich představ stávají se panovačnými, kontrolujícími a dokonce těmi, kteří vám nepříjemně dýchají za krk a snaží se vše řídit. Jejich potřeba a touha po dokonalosti jim často zatemňuje mozek. Když se tak děje neberou si servítky a říkají věci nejhůř, jak mohou.

Zdroj článku