Přejít k hlavnímu obsahu

Blíží se novoluní: V květnu 2023 se nese ve znamení Býka. Přináší klid, stabilitu a šanci mít více peněz

Info ikona
novoluní

Nadcházející novoluní se odehraje v pátek 19. května v 11:53 hodin. Tentokrát je spojeno se znamením Býka, který je spojen s elementem Země a slibuje stabilitu, uzemnění a vytrvalost. V tomto období se nebojte stanovit si dlouhodobé cíle, které povedou k pozitivním změnám ve vašem životě.

Novoluní si někteří lidé pletou s úplňkem. Jedná se ale o opačný jev, kdy není Měsíc na obloze viditelný. Nachází se totiž mezi Zemí a Sluncem a jeho osvětlená strana je od Země odvrácena. To ale neznamená, že nepocítíme zvláštní energii, která tento jev provází. Obvykle je tato fáze měsíce spojována s novými začátky, transformací a možností vytyčení nových cílů. Je tedy ideální doba zaměřit se na duchovní růst, rozhodovat se podle intuice a manifestovat si svá přání a plány do budoucna.

Býk přinese klid

Zatímco úplněk bývá energeticky velmi náročný a do života nám může přinášet různé „kotrmelce“, úplněk bývá poklidný. Obzvlášť ten ve znamení Býka, který je před námi nyní. Toto zemské znamení je pod vlivem planety Venuše, která mu propůjčuje klidné a praktické založení. Býci jsou ochotni udělat pro splnění svých cílů maximum a neradi se vzdávají. Proto se jim také často jejich plány a sny splní. Právě tento fakt propůjčuje květnovému novu příslib úspěšných začátků. Pokud začnete něco plánovat a reálně uděláte první kroky k dosažení cíle, pravděpodobně se vydáte správným směrem. Poslouchejte však svoji intuici.

Hvězdné duše: Lidé, kteří mají spojení s jinými vesmírnými realitami a mají na zemi vyšší účel. Patříte mezi ně?

svetzeny.cz

Peníze na obzoru

Znamení Býka je materialisticky založené a je tedy, mimo jiné, pověstné svým kladným vztahem nejen k práci, ale i k penězům. Projeví se to také v možnosti zlepšit si postavení v práci a objevit nové příležitosti, jak si finančně polepšit. Je však velmi důležité myslet na peníze pozitivně. Zakažte si obavy a trápení z toho, že máte nedostatek. Naopak si představujte, že už peníze máte a jak s nimi nakládáte. Snažte si manifestovat svá přání, která mají právě v tento den tendenci na vyplnění.    

Bude vám dobře doma

Býci mají také smysl pro rodinu a milují svůj domov a zázemí. A protože jim vládne planeta krásy a lásky Venuše, milují také vše, co je hezké navenek. Dost možná budete mít snahu udělat váš domov hezčí a útulnější. Je k tomu ideální doba. Stejně tak můžete vyrazit ke kadeřníkovi, na kosmetiku nebo nějakou jinou zkrášlující proceduru. Můžete se těšit na výborný výsledek s nímž budete vy i váš partner spokojeni.

Zákon přitažlivoti: Jak získat peníze a hojnost?

svetzeny.cz

Pozor na nachlazení

Pokud jde o zdraví, snažte se vyhnout nachlazení, které by mohlo zasáhnout váš krk a hrtan, ale i uši. Právě to jsou části těla, které znamení Býka ovlivňuje, stejně tak jako chrup, čelisti, šíji a štítnou žlázu. Nenamáhejte hlasivky, nekřičte, nebuďte nikde v průvanu. Neposlouchejte nic, co se vám nelíbí. Nejde jen o hudbu, ale i o řeči, které může pronášet někdo, s kým se úplně nemusíte.

Duchovní růst a potřeba harmonie

Celé novoluní – tedy páteční den, ale i nadcházející víkend se ponese ve znamení harmonie, ale i potřeby stability tam, kde ji v životě nemáte. Pokud s vámi toto téma bude rezonovat, je to známkou toho, že byste se měli naučit přijímat změny jako součást života. Nic na světě není věčné, vše se neustále mění a nemá smysl tomu vzdorovat. Řešením je zaměřit se na duchovní rozvoj, díky kterému můžete získat vnitřní klid a přijmout věci takové, jaké jsou.

Ruce jako okno do duše: Délky prstů prozradí, jakou máte povahu, ale i jestli jste předurčeni být bohatí

svetzeny.cz

Nejsilněji se tyto tendence budou týkat lidí narozených právě ve znamení Býka, ale také Blíženců, zejména těch narozených v květnu. Trochu náročněji budou nov prožívat zrozenci Štíra, který ve zvěrokruhu stojí naproti Býkovi. S menšími komplikacemi by měli počítat také Lvi a Vodnáři. Těmto znamením radíme odpočívat a nepouštět se do žádných náročných úkolů a životních změn.  

Odpočívejte a nevyčerpávejte se

Našlapovat pomalu a šetřit energií by měla ale i další znamení zvěrokruhu. Berte tento den jako přípravu na něco velkolepého. Nedělejte nic, co by vám mělo vyčerpávat. Ideální by bylo už v poledne zavřít počítač a vyrazit do přírody relaxovat a dělat jen věci, které vám přinášejí uspokojení a radost. To samé pak radíme dělat během víkendu.  

Zdroj článku