Přejít k hlavnímu obsahu

Znamení zvěrokruhu, která nikdy neodpustí: Zjistěte, zda patříte mezi ty, kteří si zlé pamatují navěky

Info ikona
Znamení zvěrokruhu

Dokážete zradu a nespravedlnost odpustit? Nebo patříte mezi čtveřici znamení, která nezapomínají a jen tak něco neprominou? Křivda je dokáže zaslepit až tak, že za sebou pálí mosty a přetrhávají letitá přátelství, osudové vztahy i rodinné vazby. Nahlédněte do našeho přehledu a zjistěte, zda se to netýká také vás nebo vašich blízkých.

Kdo z nás někdy nepocítil křivdu, ať už od lidí bezvýznamných, tak těch, kteří jsou vašemu srdci nejbližší. Zatímco někdo se dokáže po počátečním šoku rychle oklepat a nad bolestivou zradou mávnout rukou, jiní se jí užírají i s odstupem let. Podle astrologie jsou v tomto ohledu nekompromisní především čtyři znamení, která nikdy neodpouští a těžko si u nich znovu vybudujete ztracenou důvěru.

Štír (23. října - 22. listopadu)

Štíři jsou pověstní svou prudkou a vášnivou povahou. Pokud se cítí podvedeni nebo zraněni, dokážou být tvrdí a bezohlední. Neodpouští lež a ztrátu důvěry. V dávných křivdách se dokážou babrat neuvěřitelně dlouho, jen tak snadno neodpouští. Jejich touha po pomstě je až děsivá, dokážou být kreativní ve způsobu, jak zradu vrátit, navíc jsou ochotni čekat na správnou příležitost, kdy viníka jejich odplata zasáhne co nejtvrdším způsobem. I když ze msty mají radost, zároveň jsou příliš citliví na to, aby je samotné negativně nezasáhla.

Býk (20. dubna - 21. května)

Neexistuje snad paličatější znamení, než Býci. Jakmile se proti někomu zatvrdí, těžko jejich postoj zvrátíte. Důvěra, upřímnost a věrnost jsou pro ně nesmírně důležité, pokud je někdo v tomto ohledu zklame, cítí to jako nejhorší možnou zradu. Na to zlé nikdy nezapomínají, neodpouštějí, v nejlepším případě dokážou zlobu potlačit v sobě, je-li to důležité například pro jejich kariéru nebo rodinnou pohodu. Ve skutečnosti ale dotyčnému neodpustili a dlouhodobá zášť je užírá zevnitř a cítí se kvůli této situaci rozervaně. Hrozí, že časem to vyeskaluje do nepředvídatelné katastrofy. 
 

Rak (21. června - 23. července)

Raci jsou citliví, k druhým empatičtí a otevření, rodinných vazeb a přítelství si cení nad cokoli jiného. Pokud se cítí zrazeni, jsou zraněni v tom nejcitlivějším místě. Začnou pochybovat o vlastní hodnotě, dobrotě, o lidskosti jako takové. Na minulé křivdy nezapomínají, cítí se po nich ve společnosti těch, co jim ublížili, navždy nekomfortně, jsou ostražitější, mají potřebu se chránit. Snadno se stáhnou do sebe a dříve tolik společenští a empatičtí lidé se mohou změnit v zatvrzelé jedince plné zášti, kteří se skrývají za tlustou hradbou neproniknutelné zdi. Nebudou se chtít mstít ani dotyčného očerňovat, trpí tiše uvnitř. Pokud ale od viníka pocítí upřímnou snahu o nápravu, čisté úmysly a lítost, jsou díky své soucitné povaze schopni dojít smíření.

Kozoroh (22. prosince - 20. ledna)

Zrozenci ve znamení Kozoroha jsou ambiciózní a tvrdí sami k sobě. Stejně přísní ale umí být i k těm, kdo je jakkoli zradí. Nešetří pak pomluvami a očerňováním, v hněvu dokážou napáchat nemalé škody. Jakmile si to s nimi jednou rozházíte, nikdy vás už na milost nevezmou, ztratíte pro ně jakoukoliv hodnotu. Nelitují ničeho, co vás spojovalo, v jejich očích jste nadobro mrtví. Své citlivosti a zranitelnosti jsou si vědomi, a tak se obecně do nových přátelství pouštějí s opatrností, mohou se zdát příliš uzavření a odtažití. Je to ale jejich obecnou neochotou druhým důvěřovat.  

5 znamení zvěrokruhu, ve kterých se rodí nejlepší milenky: Najdete se mezi nimi?

Znamení zvěrokruhu má predispozice k mnoha věcem. Smysl pro vášnivá dobrodružství a milostné chvíle není výjimkou. Někteří lidé si smyslnost a vášeň užívají. Vnímají svou intimní stránku a rádi o ni pečují, někdy ji dokonce vystavují na odiv. Rádi experimentují, zkoušejí nové věci a zcela se oddávají smyslnosti. Umí si své intimní chvilky užít naplno. Ve kterých znameních zvěrokruhu se rodí ženy, jež mají tyto dispozice v povaze? Zjistěte, zda je mezi nimi i vaše znamení.
svetzeny.cz

Odpouštět je obtížné, ale lidské. Kdo z nás někdy neúmyslně někoho nezranil a pak pracně nebojoval o jeho odpuštění? Tato čtyři znamení sice křivdou trpí, ale snaží se zpřetrhanou důvěru znovu obnovit. 

Blíženci (21. května - 21. června)

Blíženci umí být dramatičtí a cítí-li se něčím dotčeni, dají to pěkně nahlas najevo. Nedokážou se ale ničím zaobírat moc dlouho, a tak i staré křivdy rychle blednou, dokážou odpustit i nejhorší podlosti. Nepatří k těm, kdo by vám po letech vyčetli dávné zrady. Chvilku trucují a rádi si vás vychutnají, ale upřímnou omluvu nebo odčinění hříchů něčím, co mají naopak rádi, je dokáže dost rychle zlomit.

Lev (23. července - 23. srpna)

Zrozenci ve Lvu jsou silné znamení, a tak je máloco doopravdy rozhodí. Křivdy po nich snadno sklouznou, nad spoustou věcí dokážou s nadhledem mávnout rukou. Pokud už něco otřese jejich důvěrou, jejich hrdost jim často nedovolí dělat, že se nic nestalo. Raněné ego je příliš silné, a tak se dokážou i nejbližších lidí nadobro vzdát. Nedokázali by jim už nikdy důvěřovat.

Panna (23. srpna - 23. září)

Panny dokážou pohotově reagovat. I zákeřnost, která zasáhne jejich nejcitlivější místa, umí otočit do vtipu, okamžitě se udobřit, znovu se navzájem přátelsky poplácat po zádech. Je to ale jen naoko. Nechtějí ztratit formu a dostat se do řečí, uvnitř se ve skutečnosti užírají a křivdu vám zřejmě nikdy neodpustí. Mají sklony ke zveličování, i drobná zášť v jejich hlavě snadno přeroste v křivdu apokalyptických rozměrů, kterou si zasloužíte věčné zatracení. A kterou vám rádi připomenou i po letech, protože se rádi babrají v sebelítosti

Vodnář (20. ledna - 19. února)

Vodnáři jsou hodně tolerantní, respektují jiné názory a hodnoty, ale jakmile je zraníte na citlivém místě, umí se z vyzenovaných sluníčkářů proměnit v nelítostné bojovníky. V takové situaci neváhejte přijít s okamžitou a upřímnou omluvou, snažte se vysvětlit, že nešlo o zlý úmysl, ale hloupé nedorozumění. Chybu a lidské selhání vám dokážou prominout, pokud ale nabydou dojmu, že jste se je pokusili podvézt záměrně, těžko si jejich důvěru získáte zpět. 
 

Největší hlupáci podle horoskopu: Žebříček vede těchto 5 znamení zvěrokruhu

Říci o někom, že je hloupý, není zrovna lichotivé. Jenže někteří lidé opravdu mnoho inteligence a rozumu nepobrali. Dokonce se na tom může do určité míry podílet i to, ve kterém znamení zvěrokruhu se člověk narodí. Leccos můžeme dohnat vzděláním a pílí, přesto určité osobnostní rysy těžko změníme. Která znamení horoskopu vedou ne příliš prestižní žebříček hlupáků?
svetzeny.cz

Říká se, že chybovat je lidské, odpouštět božské. Podle této teorie by poslední čtyři znamení neměla patřit mezi obyčejné smrtelníky, jejich schopnost ustát i nejhorší zradu a prominout viníkům zákeřnou křivdu mezi ostatními znameními vyniká. 

Beran (20. března - 20. dubna)

Berani dokážou pochopit, že každý dělá chyby. I k nepříjemným situacím jsou mimořádně odolní, rádi dávají druhou šanci, věří v dobro a lidskost a ve schopnost polepšit se. Jejich dobrosrdečná povaha jim umožňuje zapomínat na staré křivdy, neohlíží se za bolestivou minulostí, jejich zrak vždy směřuje vpřed, do zářné a optimistické budoucnosti. Nesnažte se jim ale lhát a když už něco pokazíte, upřímně se omluvte a pokuste se o nápravu.  

Váhy (23. září - 23. října)

Neexistuje snad znamení s mírnější a smířlivější povahou. Váhy jsou rození mírotvorci, dokážou leccos odpustit, vždy dávají druhou a klidně i třetí šanci. Neznamená to, že je křivda nezraní. Trpí, otřese to jimi, ale vědí, že chybovat je lidské a dokážou vnímat i obtížné situace a těžká rozhodnutí, které mohly křivdě předcházet. Váhy jsou také velmi diplomatické, nerady se babrají ve špíně, a tak vám často odpustí, i když uvnitř je ještě sžírá bolest a hněv. 

Střelec (22. listopadu - 22. prosince)

Vše, co se jim děje, berou Střelci jako příležitost k osobnímu růstu. I zradu a křivdu vnímají jako způsob, jak být morálně na výši, jak se naučit čelit tíživým situacím, dělat důležitá rozhodnutí správně. Odpouštět umí velkoryse, bez hlasitých scén a hněvu. Nejsou urážliví, patří k zářným znamením, která nedusí nezapomenutelná zášť, většinou za pár dní o ničem neví. 

Ryby (19. února - 20. března)

Ryby mají laskavé srdce a jsou velmi shovívavé. Chápou, že lidé chybují, ale věří, že každý se dokáže zlepšit a napravit své hříchy. Nebudou pociťovat zášť nebo naštvání, spíše zklamání, budou očekávat vaši upřímnou omluvu a snahu nepříjemný konflikt odčinit. 

Zdroj článku