Přejít k hlavnímu obsahu

Těchto 6 základních potřeb řídí váš směr v životě i chování. V jakém pořadí je máte vy?

Říká vám něco jméno Tony Robbins? Tento Američan se proslavil jako životní kouč a autor knih o osobním rozvoji. Znají ho lidé po celém světě a jeho rady si bere ne jeden k srdci. Mezi jeho nejslavnější počin, patří vytvoření seznamu základních lidských potřeb, které má údajně každý z nás. Osobitý životní směr udává pouze to, jak máme tuto šestici seřazenou, a jakou jí věnujeme pozornost.

1. Jistota/ Pohodlí

První lidskou potřebou je jistota. Díky pudu sebezáchovy se snažíme vyhnout se bolesti a nepředvídatelným situacím. Chceme mít jednoduše věci pod kontrolou.

2. Nejistota/ Variabilita

Odpovězte mi na otázku: Máte rádi překvapení? Pokud odpověď zní „ano“, lžete sami sobě. Máte rádi jen ty překvapení, které očekáváte. Ty, které nečekáte, nazýváte problémy. Ale i ty potřebujete, abyste si vybudovali určitou hroší kůži. Vaše svaly ani charakter neporostou, pokud nebudete bojovat s odporem.

3. Důležitost

Každý po tom toužíme a málokdo to dokážeme přiznat. Chceme se cítit nejlepší, výjimeční, speciální a nebo potřební. Ať už sami pro sebe nebo pro našeho partnera či rodinu. Dosahujeme toho různými způsoby. Někdo se cítí důležité tím, jak vypadá, kolik vydělává nebo kde bydlí.

Mohlo by se vám líbit

Jak být úspěšný a získat v životě vše, co chcete

Chcete už být konečně úspěšní? Je dnes ten den, kdy se do toho vrhnete po hlavě? Nejprve si představte, kde budete v příštích pěti letech. Možná na pláži, pracujete na dálku a pijete svůj oblíbený koktejl. Zní to jako sen? Může to být realita.
svetzeny.cz

4. Láska a spojení

Lásku všichni chceme a potřebujeme. Když milujeme, cítíme se naživu a plní energie. Nic pro nás není problém. Jakmile lásku ztrácíme, je to jako by se nám trhalo srdce na kusy. Spojení je něco nižšího než láska, nazývejme to drobky lásky.

5. Růst

Je to jednoduché. Pokud nerosteme, umíráme. Potřebujeme se vzdělávat, zlepšovat se, posouvat naše hranice i naše vztahy dál.

6. Přispívání

Zní to možná jako klišé, ale pomáhat kolem sebe, je tajemstvím života. Zamyslete se, co je první věc, kterou uděláte, když se dozvíte nějakou skvělou novinu? Zavoláte někomu a o svou radost se podělíte. Zkrátka je to o sdílení. Život je o vytváření smyslů, o nás, ne o jednotlivci.