Přejít k hlavnímu obsahu

Podzimní dovolená u moře: Objevujte nová a nepoznaná místa na soukromé lodi 

Info ikona
plachetnice

Vydejte se na dovolenou na lodi klidně i koncem podzimu či v zimě. Pokud už jste ostřílení námořníci, určitě nebudete litovat. Řada destinací je v tuto, u nás nepříznivou roční dobu, stále atraktivních. I přesto musíte brát v úvahu rozmary počasí i moře. 

Díky online portálům na pronájem plachetnice a dalších lodí na dálku, můžete vycestovat v podstatě kamkoli, kde si budete moct zarezervovat vhodné plavidlo. V tomto období jich budete mít mnohem více na výběr. Důležité samozřejmě je mít kapitánské zkoušky. Pokud je ale nemáte, některé typy lodí se dají pronajmout také s kapitánem. 

Za sluníčkem na lodi 

Pokud máte na svou další dovolenou dostatek financí, můžete se na lodi vydat do Karibiku. V zimě tu na vás čekají příjemné teploty a sluníčko. Navštivte například vulkanický ostrov Sv. Lucie. Odtud můžete podnikat cesty na další ostrovy, jako je Svatý Vincent či Grenadiny. Další známé jachtařské destinace v Karibiku jsou třeba Belize či různé destinace s korálovými útesy. 

Info ikona
pláž

V Thajsku zas můžete objevovat známé ostrovy Phuket a Krabi. Musíte si ale dát pozor na počasí, které může být už celkem deštivé. Tato místa ale budou v tuto roční dobu naprosto klidná. Přitom v létě byste tu potkali davy turistů. 

Pokud chcete ale trošku blíž k Evropě, zkuste Kanárské ostrovy. Toto španělské souostroví ležící v severním Atlantiku nedaleko Afriky má v prosinci stále příjemné teploty a stabilní počasí. Na lodi můžete poznávat všechny větší ostrovy jako Gran Canariu, Tenerife či Lanzarote. 

Jde to i ve Středomoří 

Ne každý má však na dovolenou takový rozpočet a tolik dnů dovolené, aby se mohl vydat mimo Evropy. Proto je pro ně nejlepší vydat se na podzimní, respektive zimní dovolenou na lodi klidně i do Středomoří. 

Vydat se s lodí můžete například na Maltu. Ta má v prosinci jen mírné zimní podmínky a ještě ke všemu je tu méně turistů než v létě. Na lodi prozkoumáte nejen pobřeží Malty, ale také blízké ostrůvky Gozo a Comino. 

Info ikona
Malta

Pokud vás to láká do Itálie, v prosinci to není problém. Stačí se posunout směrem k jižní Itálii k městu Neapol nebo ostrovům Capri či Ischia. Prozkoumat můžete ale také méně známý Severní Kypr či alžírské pobřeží, které nabízí příjemné teploty také v prosinci. 

Měření