Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější neobvyklá dívčí jména současnosti : Z náte jejich numerologický význam?

Info ikona
Děvče

Neobvyklá dívčí jména jsou stále populárnější. Rodiče se při výběru nechávají inspirovat filmy, seriály, slavnými historickými osobnostmi, ale i známými značkami. Jaký je numerologický význam těchto jmen?

Neobvyklá jména dětí jsou u rodičů stále populárnější

Stále více rodičů chce být při výběru jména dítěte co nejoriginálnější, a tak volí neobvyklé jméno, se kterým bude jejich dítě mezi tolik častými Eliškami, Jakuby, Adélkami a Honzíky vyčnívat. Český statistický úřad tyto snahy rodičů mapuje a vždy vydává přehled neobvyklých jmen, která rodiče svým potomkům dali. Rodiče se při výběru jména nechávají inspirovat filmy i známými značkami. Mezi neobvyklými jmény se objevila například Arwen (postava z filmu Pán prstenů), Šanel (počeštělá varianta známé oděvní značky Chanel) či Angelika (filmová postava).

Staročeská jména se vrací do módy: Jaký je numerologický význam jména Jenovéfa, Kordula, Živan a dalších?

svetzeny.cz

Numerologický význam neobvyklých dívčích jmen

Každé křestní jméno má svůj numerologický součet (písmena jsou dle tabulky převedena na čísla), který definuje vlastnosti jeho nositele či nositelky. Nutno dodat, že křestní jméno je doplněno o příjmení, které samozřejmě také hraje roli, proto nejsou všechny dívky téhož jména stejné.

Angelika

Numerologický součet tohoto jména je 3/21. Trojku mají ve jméně či životním čísle lidé, kteří jsou velmi zábavní, kreativní a baví je být středem pozornosti. Angeliky bude všude plno a nemusíte se obávat o to, že byste ji přehlédli v davu. Bude komunikativní a tvořivá, ale také někdy bude mít tendenci přehánět a strhávat na sebe pozornost. Číslo 3 ji předurčuje k tomu, že bude velmi manuálně zručná a bude mít umělecký talent. Hodila by se pro kariéru právničky, umělkyně, spisovatelky či novinářky. Asi vás to nepřekvapí, ale 21 je velmi významným andělským číslem. Nad Angelikou budou bdít andělé, kteří jí vždy pomohou, když v životě sejde z cesty.

Arwen

Součet jména Arwen je 1/19. Číslo jedna v numerologii vždy souvisí se silnými osobnostmi s vůdčími schopnostmi. Arwen nebude z těch, kteří se drží zpátky. Bude ji bavit velet a prosazovat si svou. Bude velmi inteligentní a tvořivá. Problém je její tvrdohlavost, ke kompromisu přistoupí jen v okamžiku, kdy to bude skutečně nutné. Číslo 19 je karmické, jednička cyklus započíná, devítka ukončuje. Toto číslo Arwen předurčuje pro úspěšnou kariéru, začne bez pomoci od píky, ale dojde až na vrchol. Je to také jedno z andělských čísel, nad Arwen budou andělé držet ochrannou ruku.

Tarotová předpověď na dny 1. - 3. října: Od kartářky se dozvíte, kdy máte být praktičtí, nebo vás čeká den splněných přání

svetzeny.cz

Sisi

Někteří rodiče se nechali inspirovat i významnými historickými osobnostmi, například císařovnou Sisi. Nepřekvapí, že součet jména dává číslo 8, Sisi byla pověstná tím, jak byla marnivá a milovala luxus. Nositelka jména Sisi bude mít peníze vysoko na svém žebříčku životních hodnot. Bude to skvělá podnikatelka či manažerka, sama si je bude schopná vydělat. Bude zodpovědná a disciplinovaná, vše se bude snažit kontrolovat. Mohla by zamířit do bankovnictví či politiky.

Šanel

Jméno Šanel má numerologický součet 8/17. Osmička v numerologii symbolizuje zodpovědnost, manažerské schopnosti i jmění. Šanel by neměla mít v životě o peníze nouzi, kariérně by se jí mělo dařit skvěle, ať zamíří kamkoliv, ale lákat by ji mohla především politika a finanční sféra. Číslo 17 pak značí řadu příležitostí, kterých se Šanel v životě dostane, pokud se naučí jich využívat, dotáhne to daleko. I Šanel má ve jméně andělské číslo, 17 je vzkazem andělů, že se vždy Šanel má řídit svou intuicí a srdcem, pak vše dobře dopadne.

Zdroje: Český statistický úřad, Twitter ČSÚ, Astrology Future Eye, Numerology Nation

Jak udělat z ubrekánka samostatné a sebevědomé dítě? Pozor na přehnanou chválu i kritiku, radí psychologové

svetzeny.cz