Přejít k hlavnímu obsahu

Staročeská jména se vrací do módy: Jaký je numerologický význam jména Jenovéfa, Kordula, Živan a dalších?

Info ikona
Děti

Staročeská jména jsou v poslední době mimořádně trendy, oblíbily si je dokonce i celebrity. Stále jsou považována za neobvyklá, ale jejich popularita má potenciál strmě růst. Jaký je numerologický význam těchto jmen?

Staročeská jména se vrací do módy

Některá staročeská jména byla už na ústupu, ale kolem roku 2016 začala zase přicházet do módy. Český statistický úřad v roce 2016 zveřejnil neobvyklá staročeská jména dívek i chlapců, která jsou opět na vzestupu. Mezi nimi je například Čestmír, Dalimil, Diviš, Živan z holčiček pak Adléta, Háta či Světla. Oblíbená jsou staročeská jména i mezi celebritami. Například jedna z dcer Veroniky Žilkové se jmenuje Kordula. „Je to staročeské jméno, které se nám ale velmi líbilo,“ řekla Veronika Žilková, informoval o tom Blesk. I manželům Klusovým se staročeská jména zalíbila, pro svou nejmladší dceru zvolili jméno Jenovéfa. Nyní se podíváme na numerologický význam šesti staročeských jmen.

Nejpopulárnější česká klučičí jména současnosti: Znáte jejich numerologický význam?

svetzeny.cz

Numerologický význam staročeských jmen

Numerologický význam jmen vychází z jejich součtu, někdy hrají roli dvě podstatná čísla, v jiných případech jen jedno. Rozebereme význam 10 nejzajímavějších staročeských jmen, pokud se nemůžete rozhodnout, jaké jméno vybrat, pomoci by mohla právě numerologie. Jen berte v úvahu, že roli pak nehraje jen křestní jméno, ale i příjmení.

Adléta

Numerologický součet jména Adléta je 9/18. Jedná se o staročeskou verzi germánského jména Adalheid. Zajímavé je, že jméno znamená „ušlechtilá, vznešená bytost“, přesně tomu odpovídá i numerologický význam jména. Devítka totiž značí vznešené ideály. Adléta bude v sobě mít touhu měnit svět k lepšímu. I význam čísla 18 naznačuje, že Adléta bude mít upřímný zájem prospět svými činy lidstvu. Souvisí s filantropií, odhodlaností, tolerancí a vykonáním významných činů.

Čestmír

Čestmír je velmi silné jméno určené pro muže s výjimečným osudem. Jeho součet je totiž 22, což je v rámci numerologie tzv. mistrovské či také královské číslo, které se již dále nesčítá. Jeho nositelé patří mezi ty nejúspěšnější, ať už se pohybují v jakémkoliv oboru. Čestmír bude umět vést tým lidí a troufne si i na založení vlastního byznysu. V životě bude čelit překážkám i intrikám, ale je natolik silná osobnost, že to zvládne.

Nejpopulárnější česká dívčí jména současnosti: Znáte jejich numerologický význam?

svetzeny.cz

Dalimil

Jméno Dalimil znamená „stále milý“. Jeho numerologický součet se ale silně váže k finančně mocné osmičce, konkrétně je to 8/17. Dalimil je předurčen k velké kariéře a zbohatnutí. Je dost možné, že jednou vymyslí něco úplně přelomového. Bude mít skvělé manažerské i komunikační dovednosti. Bude se umět dobře ovládat a soustředit na cíl. Číslo 17 značí, že nejlépe se mu bude dařit v podnikání.

Jenovéfa

Stejně jako Čestmír, i Jenovéfa má královské číslo ve svém součtu, ten její je 11/38. Jedenáctka už se dále nesčítá, jelikož je sama o sobě mistrovským číslem. Jenovéfa je předurčena k tomu, aby ve svém životě výrazně uspěla na poli byznysu či vědy. Číslo 11 je hodně o inovacích, Jenovéfě se bude dařit, pokud bude následovat trendy doby. Je ale možné, že si na cestě k úspěchu projde vzlety a pády. Na rozdíl od Čestmíra, který k tomu, aby vybudoval úspěšný byznys potřebuje spolehlivý tým lidí, Jenovéfa bude sólistkou.

Kordula

Numerologický součet jména Kordula je 7/25. Sedmička nám o Kordule říká hned několik věcí. Bude spíše introvertní, uzavřená do sebe, své soukromí si bude střežit. Lidé s číslem 7 bývají záhadní a jen tak si někoho k tělu nepustí. Mají umělecký talent, ale neradi jsou středem pozornosti. Kordula bude velmi přemýšlivá a je dokonce možné, že se u ní objeví zájem o nadpřirozeno. Číslo 25 nám o Kordule říká, že bude náročná na kvalitu a bude mít skvělý vkus.

Živan

Živanův numerologický součet je 2/20. Živan bude citlivou osobností, které bude na druhých záležet. Dvojka jej předurčuje pro kariéru v politice či diplomacii, Živan bude vynikat svými komunikačními schopnostmi. Rovněž bude v sobě mít vášeň pro cestování. Život mu znepříjemní neurotičnost a zbytečné strachy, s tím se bude muset naučit pracovat. Číslo 20 pak značí oddanost, nejen ve vztazích, ale i vůči zaměstnavateli či týmu.


Zdroje: Český statistický úřad, Blesk, Kalendar.Beda, Astrology Future Eye, Affinity Numerology

Optické iluze: Věc, kterou vidíte na obrázku jako první, vypovídá o vaší povaze i dominantní mozkové hemisféře

svetzeny.cz