Přejít k hlavnímu obsahu

Módní pravidla, která dodržuje královská rodina

Info ikona

Psaníčko do levé ruky, žádné barevné nehty a svatební šaty vám schválí královna. To jsou některá z pravidel, která si osvojte, pokud si chcete vzít prince.

1. Kabelka do levé ruky

Kabelky jsou běžným doplňkem při královských výletech, kde se odehrává mnoho setkání a pozdravů. Podle královské expertky Myky Meierové z Beaumont Etiquette můžete vždy spatřit Meghan Markle a Kate Middleton, kteří drží své peněženky v levých rukou, jednoduše tak, aby jejich pravá ruka mohla volně mávat, potřást si rukama a pozdravit veřejnost.

2. Královna preferuje šaty a sukně

Královna Elizabeth II. zřejmě preferuje sukně a šaty před kalhotami, což by mohlo být důvodem, proč Její Veličenstvo je sotva fotografováno v kalhotách a Kate a Meghan většinou nosí šaty a sukně na královské události.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

3. Meghan protokol často porušuje

Meghan ráda nosí kalhoty a jelikož se nenechá svazovat žádnými pravidly, často ji můžeme vidět v kalhotovém kostýmu. Princezna Diana byla také známá tím, že často nosila obleky na různé společenské akce. Přestože královna tento styl nevyhledává, nezdá se, že by to bylo úplně zakázáné.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

4. Královna musí schválit svatební šaty

Pokud jste princezna, nebo se chcete přivdat do královské rodiny, musí vám podle tradice schválit svatební šaty královna. Elizabeth II. tak schvalovala v roce 2011 svatební šaty od Alexandra McQueena Kate Middletonové a to samé loni s Meghan Markle. Docela omezující, nemyslíte?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

5. Barevné nehty zakázány

Pokaždé, když královna Elizabeth II. nebo vévodkyně Kate vystoupí na veřejnosti, mají na nehtech maximálně průhledný lak. Při oficiálních příložitostech zvolí i jemně růžovou, která působí přirozeně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

6. Diadém nemůže nosit každý

Nosí se pouze při nejvýznamějších královských příležitostech, obvykle jej nosí nevěsty. Kate Middleton si v roce 2011 půjčila na svatbu s princem Williamem diadém od královny Alžběty, při několika příležitostech jsme na její hlavně mohli spatřit i diadém princezny Diany.Diadém mohou nosit pouze vdané ženy. Rodinný diadém si poprvé vzala nevěsta při svatbě, což kdysi byla podprahová zpráva, že se přesunula z rodného hnízda do nové rodiny.

7. Klobouky jako součást tradice

V podstatě při každé slavnostní příležitosti má královna klobouk, který dokonale ladí s jejím oblečením, často v zářivých barvách. Stará tradice zní, že by ženy měly udržovat vlasy zakryté. Etiketa oblékání nicméně uvádí, že ženy mají nosit klobouky při slavnostních událostech. „Až do padesátých let byly dámy viděny bez klobouku jen zřídka, protože se nepovažovalo za vhodné, aby dámy ukazovaly své vlasy na veřejnosti," říká poradkyně v oblasti etikety Diana Matherová. V ojedinělých případech, kdy královnu nevidíme s kloboukem, má buď korunu nebo šátek.

Info ikona

8. Prince George nosí jen kraťasy

Znáte důvod, proč princ George má na všech fotkách kraťasy? Jedná se o dlouhodobou tradici v britské královské rodině. Stejně to bude platit i pro prince Louise. „Kalhoty jsou pro starší chlapce a muže. Šortky jsou jedním z těch poznávacích znamení pro aristokraty, které v Anglii máme," uvedl britský odborník na etiketu William Hanson. Podle něj začínají chlapci nosit kalhoty kolem 8 let.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

9. Muži ve vojenské uniformě

Členové královské rodiny nosí vojenské uniformy při státních příležitostech, jako je například Remembrance day (vzpomínka na padlé), Trooping the Colour (oficiální oslava narozenin britských panovníků konající se v červnu) nebo svatba. Však si vzpomeňte, že oba princové, William i Harry, měli na svatbách vojenské uniformy.