Přejít k hlavnímu obsahu

Vaše pleť a máta? Nerozlučná dvojka!

Už jste někdy použili mátu pro péči o pleť? Pokud ne, měli byste to určitě zkusit.

Pokud mátu užíváte v kuchyni nebo abyste zmírnili různé neduhy, jako je bolest hlavy, nevolnost nebo uvolnění dýchacích cest, doporučujeme, abyste tuto bylinu rozhodně vyzkoušeli i při péči o vaši pleť. Od mírného mravenčení, které přichází s prvním přímým kontaktem s pokožkou, až po zlepšení pleti, existuje další řada důvodů, pro které mátu milujeme.

Jak máta funguje na tváři

Díky antibakteriálnímu mentolu může máta našemu obličeji dodat zářivou, čistou pleť, bojovat s uhry a léčit akné, ale v závislosti na aplikaci může naši pleť také zesvětlit. Vytváří chladivý pocit na kůži a pomáhá zmírňovat pupínky po kousnutí hmyzem díky antiseptickému účinku.

Používejte mátu správně

Máta dokáže výt velice intenzivní, takže je důležité, abyste při nanášení na obličej dávali pozor. Nejlepší je používat produkty, které byly speciálně vyvinuty pro péči o obličej. Pokud si kosmetiku vyrábíte sama, buďte při výběru mátového oleje opatrná. Protože ne všechny z nich, například zimní máta, jsou vhodné pro přímý kontakt s pokožkou.

Tip pro vás

Je-li máta příliš silná pro pokožku, může ji silně dráždit. Proto je nejlepší vždy použít mátový olej zředěný vodou nebo aloe vera. To platí zejména pro ženy s citlivou pokožkou.

ČTĚTE TAKÉ:
5 NEJVĚTŠÍCH BEAUTY CHYB V LETNÍCH MĚSÍCÍCH
SÍLA VZORŮ PRO LÉTO 2020
ČERNÉ ŠATY JAKO NEUTICHAJÍCÍ EVERGREEN

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška