Přejít k hlavnímu obsahu

5 největších beauty chyb v letních měsících

Info ikona

Teplo se pro nás ženy může stát skutečnou výzvou. Těmto pěti chybám byste měla zabránit, abyste vypadala bezchybně.

Naše kosmetické dovednosti rozhodně otestují letní měsíce. Ať už se jedná o lesklé čelo, suchou pokožku nebo nevzhledné usazeniny make-upu. Jakmile na teploměru stoupne teplota, měli byste se vyhnout těmto chybám krásy:

1. Pudruješ, pudrujeme, pudrujete

Máte lesklou tvář? Tomu rozumíme. Ale zatímco na tenké vrstvě transparentního pudru ráno není nic špatného, vrstvy a neustálé vrstvení pudru už je naprostý omyl. Prášek na vaší pleti se usazuje v jemných liniích a vráskách a obličej začne vypadat bledě a jako s maskou.
TIP: Dejte si ráno bázi, která prodlužuje trvanlivost make-upu, pot a kožní maz můžete během dne utírat speciálními sacími papírky nebo alespoň ubrouskem.

2. Kašleme na ochranu pleti

Bohužel, mnozí z nás stále zapomínají chránit pleť před slunečním zářením. Je velmi důležité zabránit známkám předčasného stárnutí kůže, jako jsou pigmentové skvrny a jemné vrásky. Krémy s integrovaným faktorem ochrany před slunce, které chrání před UVA a UVB paprsky, se zvláště snadno používají. Mnoho produktů se dobře nanáší, nezanechává mastný film a je ideálně jako základ pro denní líčení.

3. Voda vám nic neříká? Ajajaj...

V létě je voda důležitá nejen pro náš organismus, ale také proto, aby naše pokožka vypadala svěže a měla dostatečnou vlhkost. Pokud pijete dostatečné množství vody, může pokožka čerpat zevnitř, ale můžete jí pomoci také zvenku. Pořiďte si minerální spreje na obličej, které jsou obohacené o vitaminy nebo o kyselinu hyaluronovou.

4. Příliš mnoha vrstev je příliš špatně

Stejně jako u oděvů byste se měli v létě vyhýbat vrstvení několika produktů, aby pokožka mohla dýchat. Například výrobky, které jsou hodně hutné, lze nahradit lehkým sérem. Jako základ zvolte BB Cream nebo denní péči s tónovacími prvky. V létě rozhodně platí, že méně je více!

5. Voděodolné výrobky noste jenom k vodě

Dobře zvažte, kdy si na obličej nanesete voděodolná líčidla. K bazénu nebo pro zvláštní příležitost jsme rozhodně pro. Pokud to ale není nutné, nechte voděodolné výrobky doma. Zatěžují pleť a během léta potřebuje naše pokožka být co nejvíce hydratovaná a dýchat.