5 největších beauty chyb v letních měsících

Naše kosmetické dovednosti rozhodně otestují letní měsíce. Ať už se jedná o lesklé čelo, suchou pokožku nebo nevzhledné usazeniny make-upu. Jakmile na teploměru stoupne teplota, měli byste se vyhnout těmto chybám krásy:

1. Pudruješ, pudrujeme, pudrujete

Máte lesklou tvář? Tomu rozumíme. Ale zatímco na tenké vrstvě transparentního pudru ráno není nic špatného, vrstvy a neustálé vrstvení pudru už je naprostý omyl. Prášek na vaší pleti se usazuje v jemných liniích a vráskách a obličej začne vypadat bledě a jako s maskou.
TIP: Dejte si ráno bázi, která prodlužuje trvanlivost make-upu, pot a kožní maz můžete během dne utírat speciálními sacími papírky nebo alespoň ubrouskem.

2. Kašleme na ochranu pleti

Bohužel, mnozí z nás stále zapomínají chránit pleť před slunečním zářením. Je velmi důležité zabránit známkám předčasného stárnutí kůže, jako jsou pigmentové skvrny a jemné vrásky. Krémy s integrovaným faktorem ochrany před slunce, které chrání před UVA a UVB paprsky, se zvláště snadno používají. Mnoho produktů se dobře nanáší, nezanechává mastný film a je ideálně jako základ pro denní líčení.

3. Voda vám nic neříká? Ajajaj...

V létě je voda důležitá nejen pro náš organismus, ale také proto, aby naše pokožka vypadala svěže a měla dostatečnou vlhkost. Pokud pijete dostatečné množství vody, může pokožka čerpat zevnitř, ale můžete jí pomoci také zvenku. Pořiďte si minerální spreje na obličej, které jsou obohacené o vitaminy nebo o kyselinu hyaluronovou.

4. Příliš mnoha vrstev je příliš špatně

Stejně jako u oděvů byste se měli v létě vyhýbat vrstvení několika produktů, aby pokožka mohla dýchat. Například výrobky, které jsou hodně hutné, lze nahradit lehkým sérem. Jako základ zvolte BB Cream nebo denní péči s tónovacími prvky. V létě rozhodně platí, že méně je více!

5. Voděodolné výrobky noste jenom k vodě

Dobře zvažte, kdy si na obličej nanesete voděodolná líčidla. K bazénu nebo pro zvláštní příležitost jsme rozhodně pro. Pokud to ale není nutné, nechte voděodolné výrobky doma. Zatěžují pleť a během léta potřebuje naše pokožka být co nejvíce hydratovaná a dýchat.

@svetzeny