Přejít k hlavnímu obsahu

Každá žena do čtyřiceti let by měla znát tyto kosmetické triky

Info ikona
Kosmetické triky

Kosmetických tipů není nikdy dost. Zde jsou věci, které by měla znát každá žena, než dosáhne 30 let. Začněte je aplikovat a nebudete litovat.

Tyto kosmetické triky byste měli znát před svými 30. narozeninami

Existuje nekonečné množství rad a tipů o kráse. Získat v nich nějaký přehled je často velmi obtížné. V kosmetické sféře ale existují určité evergreeny, které by měla znát každá žena.

1. Unavené a opuchlé oči

Péče o oční okolí není snadná, tento trik ano. Stačí dát dvě čajové lžičky na několik minut do mrazáku a poté je na dvě až tři minuty přiložit na opuchlá místa. Pozor! Vyplatí se chvilinku počkat. Pokud je přiložíte bezprostředně ihned, může dojít k podráždění pokožky. Alternativou jsou dvě kostky ledu, které zabalíte do ubrousku a přiložíte na nevzhledné otoky nebo můžete rovnou vyzkoušet ledování celého obličeje.

2. Rychlá maska pro dokonalou pleť

Právě teď jsou pleťové masky nezbytné při ochraně pokožky v zimním období. Chcete-li získat zařící pleť, stačí otevřít ledničku a použít potraviny, které máme běžně doma. Maska vyrobená z avokáda nebo medu je vhodná zejména pro suchou pokožku, kterou krásně vyživí. Proti spálení od horského slunce zase pomáhá maska ze zeleného čaje a medu. I jogurtové masky dokáží s vaší pletí zázraky.

3. Boj proti unavenému obličeji zahájen

Necítíte se po ránu ve své kůži? Jakmile vstanete, jděte do koupelny a postarejte se o svoji pokožku. Naneste hydratační krém, podkladovou bázi a make-up nebo bb krém. Pomocí bronzeru a tvářenky svou pleť oživíte a kvalitní korektor zakryje kruhy pod očima. Tadá, hned se budete cítit lépe a ve formě.

Díky svému obličeje můžete odhalit i zdravotní potíže. Prohlédněte si mapu obličeje

4. Správná výživa je základ

Naši pokožku můžeme posílit a zlepšit nejen vnějšími pomocníky. Výživa má významný vliv na fungování našeho těla, ale i vzhled pokožky. Avokádo a olivový olej jsou skvělými dodavateli vitaminu E. Listová zelenina posiluje pružnost pokožky a pokud jste náchylní k akné, měli byste jíst vejce, které pomáhají s nedostatkem vitaminu B7.

Čtěte také: PROČ POTŘEBUJEME VITAMIN D?

5. Ruce pryč

Všechny kosmetické triky jsou nám k ničemu, pokud nedodržujeme jednoduché pravidlo. Neustálé sahání na obličej, „nípání“ pupínků a vymačkávání černých teček nevede k ničemu dobrému. Pleť je podrážděná, znečištěná. Nezapomínejte se každý večer pečlivě odličovat, i když jste celý den nenalíčená, nečistoty se i tak na pleti usadí.

Jennifer Aniston: Přerušovaný půst je její rada na dokonalou postavu

svetzeny.cz

Tajemství orgazmu odhaleno: Co se při vyvrcholení odehrává v našem těle?

svetzeny.cz